Yatağan Termik Enerji Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Yatağan Termik Enerji Santrali personel alımı yapıyor. Dönem dönem ihtiyaç duyulan pozisyonlara eleman alımı yapmak için yayımlanan iş ilanları, iş arayışında olan adayların iş başvuru formu göndermesi ile süreç devam ediyor. Türkiye’nin beşinci büyük termik santrali olan Yatağan Termik Enerji Santralinde çalışmak isteyen adaylar bu ilanımızı inceleyerek iş başvurusu yapabilirler.

Yatağan Termik Enerji Personel Alımı ve İş İlanları

Muğla ilinde ulusal enerji ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Yatağan Termik Enerji Santrali A.Ş ilk olarak 1975 yılında kurulmuştur. Yatağan bölgesinin santral için uyumlu olması; ulaşılabilir su kaynakları, kömür yatakları ve kül atma sahasına yakınlığı ile faaliyet için uygun ortam koşullarını oluşturmuş olması faaliyet nedenlerinden birisidir.

Faaliyet alanları Santral Direktörlüğü, Maden Sahaları, Maden Direktörlüğü ve İhalelerdir. İhaleler resmi web sitesi üzerinden anlık olarak duyurulmaktadır. Son olarak 2020 yılında komple rehabilitasyon çalışmalarını başlatan Yatağan Termik Enerji Santrali, teknoloji ile uyumlu günümüze tamamen uygun çalışma ve hizmet verme ortamını sağlamaktadır.

Bölgeden üretilen enerji ile insanlığın ihtiyaç duyduğu enerjinin kullanımında payı olan firma, ayrıca bölgede istihdama da katkı sunmaktadır. Ülkemize ekonomik olarak destek olan Yatağan Termik Enerji Santrali aynı zamanda iş fırsatları da sunarak istihdama da katkı sağlamaktadır.

İnsan Kaynakları

Termik Santral 917 Mavi yaka, 129 Beyaz yaka olmak üzere toplam 1046 çalışana sahiptir. Personellerin 7’si yüksek lisans, 104 Lisans mezunu, 102 Ön lisans mezunu, 131 Orta okul, 179 ilkokul, 432 lise ve meslek lisesi mezunudur. Yaş ortalaması 50 yaş üzeri 264 geri kalan 20-50 yaş arasıdır.

Şirket bünyesinde çalışanların 56’sı mühendis, 68’i idari personel, 917 personel ise işçidir. Şirket ağır işler ve erkeklere uygun çalışmalar yaptığı için kadın çalışan sayısı az olmakla birlikte, genellikle idari personel içerisindedir.

Kariyer Fırsatları

Termik santral içerisinde çalışacak birçok pozisyon için personel alımı yapmaktadır. Bu pozisyonlar açıklığa kavuştuğunda insan kaynakları iş ilanları yayımlayarak, online ortamda iş başvurularını kabul eder. İşe alım süreci Yatağan Termik Enerji Santrali İnsan kaynakları tarafından yürütülür.

İşe alım sürecinde adaylar şeffaf bir şekilde eşitlik ilkesinden hareketle din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet gibi ayrımlar olmadan tüm adayları eşit şartlarda değerlendirir. Nitelik ve becerilere göre mülakat uygulanarak adaylar en uygun pozisyona yerleştirilir.

Kariyer odaklı bir yönetim şeklini benimseyen Muğla Yatağan Termik Enerji Santrali Şirketi, kariyer yapmak isteyen adayların tercih edebileceği şirketler arasındadır. Çeşitli eğitim ve performans ölçüleri ile adayların gelişimi sağlanarak, şirkete daha fazla katkı sunmaları sağlanır.

Yatağan Termik Enerji İş İlanları

  • MALİ İŞLER UZMANI
  • GENEL BAŞVURU

Yatağan Termik Enerji İş Başvurusu

Şirkete iş başvurusu yapmak, online ortamda basittir. Şirket resmi web sitesi üzerinden oluşturduğu kariyer platformu ile açık pozisyonları paylaşmaktadır. Adaylar bu açık pozisyonlar üzerinden şirkete iş başvuru formu gönderebilirler. Uygun açık pozisyon olmasa bile ”Genel Başvuru” iş ilanı ile özgeçmiş ve CV formlarını insan kaynaklarına ulaştırmanıza olanak sağlıyor. Başvuru yapmak için Yatağan Termik Enerji İş Başvurusu linkine tıkladıktan sonra açılan sayfa da üyelik açarak CV formunuzu karşıya yükleyerek başvur düğmesine tıklayabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/yatagan-termik-enerji-personel-alimi/

Yorum Yaz