Google Stadia Yakında Çok Daha Fazla Telefonda Kullanıma Sunulacak

Google Stadia, şu anda yeni Pixel modelleri de dahil olmak üzere sadece sınırlı sayıda akıllı telefon modelinde çalışmaktadır. Ancak yakın zamanda bu durum değişecek gibi görünüyor. Android için Stadia uygulamasında tespit edilen koda göre Google Stadia, çok yakında daha fazla telefonda kullanıma sunulacak.

Tespit edilen bu kodda Google Stadia’nın “sertifikalı” olarak belirlenmeyen cihazlara da destek sunulacağı belirtilmektedir. 9to5Google tarafından belirtilen bilgiye göre Google tarafından onaylanmamış herhangi bir Android telefonda bile bu özelliği kullanabileceksiniz. Ancak bu işlev muhtemelen deneysel olarak belirtilecektir.

Stadia, aynı zamanda televizyonlarda, Chromecast Ultra’da ve bilgisayarlarda da çalışabilmektedir. Daha fazla akıllı telefona bu desteğin suluacak olması şüphesiz oyun severler tarafından heyecanla karşılanacaktır. Aynı zamanda platforma daha fazla kullanıcı çekmek açısından da yararlı olacaktır.

Google Stadia, yeni özellikler ve yeni oyunları düzenli olarak platforma eklemeye devam eden önemli bir çalışmadır. Birkaç hafta önce Google tarafından Stadia’ya kablosuz kontrolcü desteğinin sunulduğunu görmüştük. Görünen o ki yeni özellikler de yolda.

9to5Google tarafından tespit edilen bu değişikliğin Google tarafından resmi olarak onaylanmadığını belirtelim. Şirket bu özelliği sadece deneme amaçlı koymuş olabilir. Kısacası bunu ilerleyen zamanlarda kesinlikle göreceğiz diye bir garanti ortaya koyamayız.

Son zamanlarda belirtilen özelliklere göre Stadia için “dokunmatik gamepad” özelliği sunulacak. Bu sayede fiziksel bir kontrolcünüz olmasa bile kontrolcü gerektiren oyunları ekranınızdaki sanal kontrolcü üzerinde rahatlıkla oynayabileceksiniz.

Bunun dışında Stadia’nın sesli sohbet özelliğine de Android’de kavuşacağına dair bazı belirtiler var. Uzun süredir konuşulan bu özellik küçük cihazlarda bir karışıklık yaratacak olsa da işlev bakımından önemli bir hizmet sunacaktır.

“Google Stadia Yakında Çok Daha Fazla Telefonda Kullanıma Sunulacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın