Halkbank Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Halkbank personel alımı için ilanlar yayınlamaya başladı. Halkbank insan kaynaklarına göre bir çok şubede personel alımı yapılacak. İş başvurularını internet üzerinden kabul edecek olan Halkbank’ın çalışma şartları ve maaş gibi detayları yazımızdan öğrenebilir kariyerinizde yeni bir yelken açmak için Halkbank İş İlanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye Halk Bankası A.Ş.

Ekonomik savaşların içinde halkı rahatlatmak ve aktif yaşamı desteklemek amacı ile kurulan ve şuanda Türkiye’nin lider bankalardan biri haline gelen Halkbank bine yakın şubesi ile hem müşterilerine kolay ulaşılabilirlik hem de çalışanlarına istihdam sağlamaya devam etmektedir. TöbankSümerbank ve Etibank’ın Halkbank’a devredilmesiyle Halkbank faaliyet yapısını değiştirerek çağdaş bankacılığın kapılarını açar. 2001 yılında Türkiye Emlak bankasının 96 şubesinin Halkbank’a devri gerçekleşir. 2004 yılında Pamukbank Halkbank’a devir yapılır. Bugün çağdaş bankacılık hizmeti sunun yurt dışında ve yurt içinde şubeleri bulunan müşterilerini memnun etmeye yönelik çalışanların ilk tercihi olma konusunda sürekli çalışmalar yaparak bankacılık sektörünün lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Halkbank İnsan Kaynakları

Bankacılıkta lider olma yolunda ilerleyen Halkbank müşterilerinin kredi, kredi kartı, Taşıt kredisi, Ev kredisi, mevduat hesabı gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Türkiye’de bireysel, kurumsal, Kobi olarak hizmet veren Halkbank’ın yurt dışında da bir çok ülkede şubeleri vardır. Müşterilerine her zaman daha iyi bir hizmet verebilmek için çağdaş bankacılık vizyonu ile hareket eden banka müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmanın çalışanların mutluluğundan geçtiğini düşünmektedir. Bu sebeple de her fırsatta çalışanlarını eğitmeyi atlamayan Halkbank personellerine zaman zaman eğitimler vermektedir.

Halkbank Personel Alımı ve İş İlanları

Türkiye’de bulunan şube bakımından en çok şubeye sahip olan bankalardan birisi olan Halkbank şubeleri ve genel müdürlükleri ile ülkemizde en fazla istihdam kaynağı yaratan bankalardan birisidir. Zaman zaman Gazete, Dergi ve Halkbank internet sitesinden ilanlar yayınlayan banka bunun yanında web sitesinde bir kariyer bölümü olmakta ve burada öz geçmiş oluşturma ve ulaştırma fırsatı sunmaktadır. İnsan kaynaklarına iletilen başvurular gerek yazılı sınav yapılarak gerek yazılı sınav yapılmadan işe alım süreci yürütülebilmekte.

Halkbank Kariyer Olanakları

Halkbank personellerine bir çok kariyer fırsatı sunmaktadır. Çalışanlarının haklarını koruyan onlara değer veren ve kişiliklerine saygı duyan bir yapıda personel yönetmektedir. Güvenli çalışma ortamı sunan Halkbank niteliğe uygun çalışma standartları ile çalışanlarının performansını yükseltmeyi hedefler.

Bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen adaylar için işe alım sürecinde objektif olmaya özen göstermekte hak ve hakkaniyet ile hareket etmektedir. Personellerinin her zaman kariyer hedeflerine önem veren banka çalışanlarına zaman zaman eğitimler vererek hizmet kalitesini de arttırmayı hedeflemektedir.

Başvuru Yapabileceğiniz Pozisyonlar;

Halkbank’ta çalışabileceğiniz bir çok bölüm ve departman bulunmaktadır. Bunlardan bazıları müfettiş yardımcısı, Gişe Görevlisi, Güvenlik personeli, Satış Danışmanı, Müşteri Temsilcisi, Servis Yetkilisi Uzmanı, Banka Müfettişi olarak farklı pozisyonlar bulunmaktadır. Halkbank mevcut çalışan personellerine bu bölümler arasında çapraz ve dikey geçişler ile terfi ve kariyer imkanı sunmaktadır. Aynı zaman da Öğrenciler içinde Staj uygulaması ile okul döneminden bankacılık sektörüne hazırlamada önemli rol oynamaktadır.

Gişe Yetkilisi; Her sektörde bir çok çalışanın bulunduğu şirketlerde belli başlı kurallar vardır. Bunlardan bazıları Hoşgörülü, Çalışkan, Takım çalışmasına yatkın, Ekip arkadaşları ile uyum sağlayabilecek gibi bir çok klişeleşmiş kelimeler duyarız. Yine bunlara nazaran Halkın Bankasında çalışmak için yayınladığı ilanlarda başvuru sonrası yazılı sınav yapılmakta ve başarılı olanlar sözlü mülakata alınmaktadır. Gişe Memuru olmak isteyenler ve bu sözlü mülakatta başarılı olanlar Halkbank’ta çalışmaya hak kazanırlar. Başvuru yapacak adayların 18 yaşını doldurmuş Erkek adaylar için Askerliğini yapmış olması gerekmektedir.

Güvenlik Görevlisi; Halkbank Güvenlik Görevlisi maaş konusunda ülkenin ekonomik yapısına göre hareket edilmektedir. Maaş konusu Halkbank yönetim kurulu inisiyatifinde o günün şartlarına göre belirlenir. Çalışanlara yılda 4 kez brüt maaş üzerinden ikramiye verilmektedir. Ayrıca yabancı dil bilen personeller bazı sınavlardan geçtikten sonra yabancı dil tazminatı da alırlar. Halkbank’ta Güvenlik Görevlisi olabilmek için Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Halkbank İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka işe alım sürecinde bazı kriterlere dikkat etmektedir. Halkbank personel alımına başvuru yapıldıktan sonra aday personeller Halkbank tarafından sınava tabii tutulurlar. Sınavda başarılı olan adaylar Halkbank insan kaynakları tarafından mülakata alınırlar. Mülakattan başarılı geçen adaylar Halkbank’ta çalışmaya hak kazanırlar. Halkbank zaman zaman gazetede, dergilerde ve resmi sitesinde sınavlar ile alakalı duyurular verebilmektedir. Aynı zamanda öz geçmişinizi oluşturarak başvuru yapabilirsiniz. 

Halkbank bazı pozisyonlar için sınavsız alım yapabilmektedir. Vereceğimiz Halkbank başvuru linkinde önce kayıt olup sonrasında öz geçmişinizi oluşturarak başvuru yapabilirsiniz. İstediğiniz bölüm yada departmanın iş ilanını göremiyor iseniz Genel Başvuru Yaparak insan kaynaklarına başvurunuzu iletebilirsiniz.  Halkbank Personel alımlarına başvurmak ve İş başvuru formunu doldurmak için başvuru linki şu şekildedir; Halkbank Personel Alımı

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/halkbank-personel-alimi/

Yorum Yaz