HSBC Bankası Personel Alımı İş İlanı 2023

HSBC bankası gişe, Güvenlik, Satış, Müşteri temsilcisi gibi bölümlerde çalışacak bir çok şubesi için iş ilanları yayınladı. HSBC bankası insan kaynaklarından yayınlanan iş ilanına göre bir çok şubede personel alımı yapılacak. Banka sektöründe iş arayan adayların başvurularını bekleyen HSBC bankası deneyimli ve deneyimsiz adaylar için başvuruları kabul etmekte.

HSBC Bankası (Hong Kong ve Şanghay Bankacılık Şirketi)

Türkiye’de 1990 yılında kurularak hizmete başlayan HSBC bankası Avrupa’nın en bilinen bankaları arasında bulunmaktadır. HSBC Türkiye şubesi vatandaşlara esnek bir çok hizmet sunmaktadır. Kurumsal bankacılığın yanında bireysel bankacılık ve birikim yönetimi ile ilgili hizmetler vermektedir. Dünyada 65 ülkede ofisleri bulunan HSBC bankası 3800 aşkın ofis ile müşterilerine Atm bankacılığı, Telefon şubesi, İnternet bankacılığı gibi hizmetler ile hayatını kolaylaştırmaya çalışmaktadır.

HSBC bankasının en büyük özelliklerden birisi de uluslararası çalışma fırsatı sunmasıdır. Yayınladığı iş ilanlarını Global olarak lanse eden ve her ülkeden diğer ülkelere başvuru şansı tanıyan HSBC yeni başlayanlar için kariyer süreci belirlemekte ve desteklemektedir.

HSBC Bankası İnsan Kaynakları

HSBC Bankası İşe yeni başlayan adaylar için oryantasyon eğitimi ve İşe başlangıç eğitimi verilmektedir. Her insanın iş hayatı yeni bir işe başladığında zorluklarla geçebilmektedir. Tanımadığınız diğer personeller ile aynı ortamda bulunmak ve kendine has alışkanlıkları bulunan bir kurumda bazı şeylere alışmanız zaman alabilmektedir.

HSBC bunun önüne geçebilmek için veya bu süreyi daha da hızlandırabilmek adına eğitim akademisinde işe başlayan adaylara eğitimler vererek işe hızlı adapte olmalarını sağlamaktadır. Yurt dışında Hong Kong, Dubai ve İngiltere gibi birçok ülkede iş arayan adaylar için bankacılık sektöründe yurt dışında da istihdam sağlamaktadır. 

HSBC Bankası Sosyal olanaklar; HSBC bankası tüm çalışanlarına Özel sağlık Sigortası yapmaktadır. Buna ek olarak Hayat sigortası , kurum katkılı bireysel emeklilik, Giyim yardımı, Yeni doğan çocuk için yardım, Yemek yardımı yapmaktadır.

HSBC Bankası İşe Alım Süreci: Kariyer olanaklarını Global olarak ulaşılabilir tutan ve yurt içindeki şubelerde çalışan personelleri de dahil farklı bölümlerine başvurması haline geçiş yaptıra bilmekte yurt dışına personel gönderebilmektedir. Özellikle yabancı dil bilen adayların tercih ettiği yurt dışı şubeler Türkiye ekonomisine göre daha fazla gelir getirdiği söylenebilir.

HSBC Bankası kariyer sayfasından yayınladığı global ilanlara başvuran adayları HSBC Bankası işe alım politikalarına göre değerlendirmektedir. Her departman için farklı ilanlar yayınlanmaktadır. Personeller Genel yetenek sınavı ve kişilik envanter uygulaması ile bazı testlere sokula bilmektedir.

Pozisyon olarak istediğiniz departmana başvuruda bulunabilirsiniz. Her departman için istenen Genel Nitelikler farklı olabilmektedir. İş İlanlarına başvururken pozisyon için uygun olup olmadığınızı ve Adaylarda aranan şartları ve aday kriterlerini başvuru esnasında açılan sayfada dikkatlice kontrol ediniz.

HSBC Bankası İş Başvurusu

Sizlere vereceğimiz başvuru linkine tıklayarak Hsbc İnsan kaynakları kariyer bölümüne ilerleyeceksiniz burada siteye kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra açık pozisyonları görüntüleyebilirsiniz. Yurt dışı için yada yurt içinde size en yakın şube için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuza dönüş yapılması biraz zaman alabilir.

Başvuru değerlendirmesinde uygun bulunan adaylar mülakar için ilgili HSBC bankasına çağrılmaktadır. Nitelikli ve yetkinliği yüksek adaylar tercih edilmektedir. Burada yapılacak mülakat ile genel yetenek testleri ve kişilik envanteriyle işe alım süreciniz tamamlanır. Hsbc Bankası Gişe Yetkilisi İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/hsbc-bankasi-personel-alimi/

Yorum Yazın