Huawei Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Huawei Personel Alımı yapmak için iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden birisi olan Huawei birçok pozisyona eleman alımı yapacak. Hem fabrikaları hem mağazaları ile dikkat çeken Huawei, ürettiği kaliteli ürünlerle tüketicilerin tercih markalardan birisidir. Bu ilanımızda Huawei şirketinin iş ilanları incelenerek nasıl başvuru yapılacağını öğreneceğiz…

Huawei Personel Alımı ve İş İlanları

Dünya’nın neredeyse üçte birine hizmet veren devasa bir şirket konumunda Huawei! Üstün teknolojisi ile teknolojinin ilerlemesine liderlik eden bir şirket! Telefondan bilgisayara, Akıllı ev aletlerinden, Saatlere, İnternet çözümleri için birçok ürün ile birlikte teknolojinin olduğu her yerde Huawei!

Türkiye’de Huawei ilk olarak 2002 yılında Ankara’da ofis açtı. Türkiye’nin lider internet servis sağlayıcılarından biri olan Türk Telekom ile 2003 yılında ilk sözleşmesini imzaladı. 2006 yılında ise telekomünikasyon sektöründe lider diğer bir şirket olan Turkcell ile proje imzalamıştır.

İstanbul ilinde de 2007 yılında bir ofis daha açan Huawei hızlı bir şekilde büyümeye devam etti. Türkiye’de daha fazla yatırım yapmak isteyen şirket 2008 yılında ”Huawei Akademi” eğitim merkezini açarak, daha fazla istihdama destek olacağının sinyallerini verdi.

Teknoloji şirketinin yapması gerekenleri sırası ile yapan Huwaei 2010 yılında 2. En Büyük AR-GE merkezini Türkiye’de kurdu. Şirket çeşitli çalışmalar ve anlaşmalarla birçok alana genişlemiş, hizmet ağını çoğaltarak Türkiye’de adından söz edilen bir marka haline gelmiştir.

Huawei Akademi ve İnsan Kaynakları

Teknolojiye verilen önem kadar şirket; çalışanlarının gelişmesine de önem vermektedir. Teknolojinin geliştirilmesinde ki insan faktörü şirket için önemli bir unsurdur. Bu nedenle Huawei teknolojisini geliştirecek mühendisleri ve çalışanları kurduğu Huawei Akademi merkezi ile eğitmektedir.

İnsan kaynakları şirketin personel ihtiyacı bulunan alanlarını keşfederek, iş fırsatlarını Huawei’de çalışmak isteyenler için yayımlamaktadır. İş İlanları şirketin resmi web sitesinde ki akademi bölümünden yayımlansa da bazı ilanlar Türkiye’deki çeşitli kariyer siteleri üzerinden açılabilmektedir.

Firma çalışanlarını alanlarında sürekli eğiterek bir sonraki teknolojiye uyarlar. Teknik açıdan hem kendini hem de teknolojiyi geliştirmeyi amaçlayarak mühendisleri ile ürünlerini kullanıcıların isteğine göre tasarlar.

İşe Alım Süreci

Yeni mezunlar için ve sektörde deneyimi bulunan adaylar için işe alım yapılmaktadır. Özellikle yeni mezun olan adayların gelişmesinde şirket kilit rol oynamaktadır. Yeni mezunlar Huwei iş ilanlarını tercih etmesi durumunda, global bir şirkette çalışmanın yanı sıra kariyer basamaklarını hızla tırmanabilirler.

İşe alım süreci iş ilanlarının yayımlanması ve açık pozisyonların paylaşılması ile başlamaktadır. İş İlanları için başvuru formu dolduran adayların özgeçmişi insan kaynakları tarafından değerlendirilerek, pozisyon için uygun olup olmadığı kontrol edilir.

Pozisyon için uyumlu olan adaylar ile ilk etapta telefon ile mülakat gerçekleştirilir. Telefon mülakatında olumlu bulunan adaylar bir diğer aşamaya geçer. Diğer aşama ise yüz yüze mülakattır.

Yüz yüze mülakatta insan kaynakları adayları Genel yetenek testi, var ise mesleki test ve uygunluk envanteri uygulamasına tabi tutar. Her aşamadan başarı ile geçen adaya iş teklifi yapılarak şirket bünyesine kazandırılır. Eleme departman yöneticileri ve insan kaynaklarınca yapılmaktadır.

Huawei Sosyal Olanaklar

Çalışanlarına değer veren şirket özellikle kalifiye eleman yaratmak için sosyal olanaklarını sürekli iyileştirmektedir. Birçok pozisyonda yıllık 2 maaş ikramiye gibi avantajlar sunabilmektedir. Bunun yanında Yemek Kartları ile çalışanlarını destekleyerek, Multinet, Sodexo ve Ticket gibi firmalar aracılığı ile çalışanlarına yemek desteği sunmaktadır.

Maaş olanakları birçok şirkete göre daha iyidir. Küresel bir şirket olması sebebi ile Huawei çalışanlarının askeri ücretten daha fazla aldığını söylemek mümkündür. Buna göre terfi durumunuzda maaşınız Türkiye standartlarının üzerine çıkabilmektedir.

Türkiye Huawei İş İlanları

Global bir şirket olan Huawei şirketindeki iş fırsatlarından global ölçekte yararlanabilirsiniz. Şirketin Anadili İngilizce olarak seçilmiştir. Bu nedenle yurtdışı iş başvurusu için İngilizce bilmek şart koşulmaktadır. Buna istinaden Türkiye’de de geniş bir alanda iş fırsatları sunmakta olan Huwaei’nin Güncel iş ilanları şu şekildedir;

POZİSYON DEPARTMAN
Kalite Kontrol Mühendisi Kalite, İş Süreci ve BT
İnsan Kaynakları Genel İşe Alım İnsan Kaynakları Ailesi
Yazılım Mühendisi AR-GE Ailesi
Kıdemli Yazılım Mühendisi AR-GE Ailesi
Yazılım Test Mühendisi AR-GE Ailesi
İş Operasyon Uzmanı Kalite, İş Süreci ve BT
Muhasebe Müdürü Sırbistan
İş Operasyon Uzmanı Polonya
Bulut Oluşturma Mühendisi Avusturya
Pazarlama Uzmanı (BİT, Telekomünikasyon) İstanbul
Hesap İcra Sorumlusu Ankara
Dijital Pazarlama Müdürü İstanbul / Türkiye
Hareketli Grafik Tasarımcısı İstanbul
Operasyon Uzmanı İstanbul
Art Direktör İstanbul
İOS Proje Yönetiisi İstanbul (Hibrit)
Veri Analisti Ekip Lideri İstanbul
Açık Pozisyonlar

Huawei İş Başvurusu

İş Başvuruları için şirket hem resmi web sitesini hem de Linkedin profilini kullanmaktadır. Genellikle açık pozisyonları hem resmi sitesinde ki kariyer bölümünden hem de linkedin hesabından adaylara duyurur. Yukarıda ki pozisyonlar hem resmi web sitesi hem de Linkedin profili incelenerek hazırlanmıştır. Linkedin profili bulunan adaylar ”Linkedin ile Başvur” linkine tıklayarak dilediği pozisyon için iş başvurusu yapabilirler.

Üyelik ve profili bulunmayan adaylar ise ”Huwaei Kariyer Merkezi” linkine tıklayarak web sitesinde ki açık pozisyonlardan kendisine en uygun ilan için, resmi web sitesi üzerinden telefon veya e mail aracılığı ile yeni bir hesap açabilir, özgeçmişinizi yükleyerek veya iş başvuru formu doldurarak başvurunuzu iletebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/huawei-personel-alimi/

Yorum Yaz