İhsaniye Belediyesi Personel Alımı 2023

İhsaniye Belediyesi Personel Alımı yapmak için bazı zamanlar iş ilanları yayımlamaktadır. Afyonkarahisar ilinin ilçelerinden birisi olan İhsaniye Belediyesi bünyesine memur ve işçi alımı yapmaktadır. İhtiyaçlara nazaran işe alım yapan insan kaynakları başvuran adayları değerlendirmektedir. Bu ilanımızda Afyon İhsaniye Belediyesi iş ilanlarını inceleyecek ve nasıl iş başvurusu yapabileceğimize dair fikirler edineceğiz…

İhsaniye Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyonkarahisar ilinde bulunan İhsaniye 1959 yılında ilçe olmuştur. Geçmişten bugüne bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bölgede kaleler ve kayalardan oluşan tarihi eserler mevcuttur. Turizm açısından bölge kaplıcası ile meşhurdur. Gazlıgöl Kaplıcası en bilinen turistik yerlerden birisidir. Son ölçümlere göre nüfus 27.801 olmakla birlikte yıldan yıla azalan bir yapıya sahiptir.

Geçmişten bugüne baktığımızda İhsaniye ilçesi nüfus kaybı yaşamaktadır. Bölgenin merkeze yakın olması nüfus kaybını engellememiştir. İhsaniye Belediyesi bu konuda çalışmalar yaparak nüfusu muhafaza etmek ve yaşam standartları yüksek, yaşamak için tercih edilecek yerlerden biri olma hedefi ile çalışmaktadır. Her konuda Afyonkarahisar Belediyesi ile iş birliği içerisinde hizmetlerine devam etmektedir.

Afyon İhsaniye Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Belediyenin verdiği hizmet kalitesinde büyük bir paya sahiptir. Belediyenin ihtiyaç duyduğu personel sayısını ve niteliğini tespit ederek işe alım yapmaktadır. İşe alım sürecinde titiz davranmakla birlikte adayları modern mülakat teknikleri ile test ederek yetkinliğine göre işe almaktadır. İnsan kaynakları Personeller ile ilgili tüm süreçlerden sorumludur. Bu süreçlerden en belirgin ve kritik olanı ise Eğitim’dir. Adaylara Eğitimler vererek performanslarını takip etmektedir.

Belediye tarafından yapılan ve yapılacak hizmetlerde ihtiyaç duyulan personeli tespit ederken, aynı zamanda mevcut çalışan personelinde kariyer yolunu çizmektedir. Belediyenin uzun süreli veya kısa süreli yapacağı projeler için Geçici ve Mevsimlik işçi alımı yaparak projelerin nitelikli çalışanlar tarafından eksiksiz yapılmasını sağlamaktadır. İşe alım yapılan statüler Memur, İşçi, Eleman olarak gözümüze çarpmaktadır.

Afyonkarahisar İhsaniye Belediyesi İş İlanları

İş ilanları dönem dönem ihtiyaç duyulan pozisyonlarda, belediyenin belirlediği departmanlara; insan kaynakları tarafından güncel medya aracılığı ile duyurulmaktadır. İnsan kaynakları tarafından belirlenen ihtiyaç duyulan pozisyonlar ilan içerisinde istenen nitelikler ve şartlarla birlikte paylaşılmaktadır. İhsaniye Belediyesi ilçeye verdiği hizmetlere ek olarak istihdam da sağlamaktadır. Belediye işçi alımı, Memur Alımı ve Eleman Alımı olarak ilan yayımlamaktadır. Bu ilanlar kendi içerisinde bazı kriterleri ve şartları bulundurmaktadır.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Yazı İşleri
  • İtfaiye Eri
  • Zabıta Memuru
  • Tekniker
  • Su İşleri Teknikeri
  • Tahsildar
  • Sözleşmeli Personel
  • Hizmetli Memur
  • Sürekli İşçi
  • Ambar Memuru

İhsaniye Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı ilanı mevcut personel sayısına göre belirlenmektedir. Nadiren de olsa Atama ile memur alımı yapılabilmektedir. Bunun yanında ihtiyaç duyulan pozisyona özel mesleki memur alınmaktadır. Bir işi yapmak için ihtiyaç duyulan personel memur alımı ilanı ile belediye bünyesine kazandırılmaktadır. KPSS’siz ve KPSS sınavına istinaden işe alım yapılabilmektedir. Bu şartlar belediye yönetimi tarafından belirlenmektedir. KPSS üzerinden memur alımı ise belirlenen puan ve üzerinde başarılı olmuş adayların başvurusuna açılmaktadır.

Daimi ve Geçici İşçi Alımı

İşçi alımı ilanları belediyenin yapacağı projelere ihtiyaç duyulan insan gücünü sağlama amacı ile yapılmaktadır. Yeni bir proje yapılacağında eksik olan işçi sayısı Geçici İşçi alımı ile kısa süreli çalıştırılmak üzere alım yapılabilmektedir. Bunun yanında belediye bünyesinde daimi işçiler de mevcuttur. Çeşitli işleri yapmak amacı ile belediye tarafından daimi işçi alımı yapılabilir. Daimi işçi belediye bünyesinde sürekli çalıştırılmak üzere alınır. İşe alım için okur yazar olmak genellikle yeterlidir.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş ilanlarına iş başvurusu yapmak için öncelikle açık pozisyonların belediye tarafından paylaşılmış olması gerekir. Bu nedenle belediyenin sosyal medya hesaplarını ve resmi web sitesini takip etmek son derece önemlidir. Açılan pozisyonlar sosyal medya hesapları, Resmi web sitesi ve çeşitli haber sitelerinde duyurulmaktadır. İş Başvuru formu ise iş-kur kurumu üzerinden doldurulmaktadır. Belediye genellikle başvuruları iş-kur üzerinden kabul etmektedir. Bu nedenle açık pozisyon oluştuğu zaman başvurmak için iş-kur hesabınızın aktif ve özgeçmişinizin hazırlanmış olması gerekir. Açık pozisyonlar var mı? görmek için İhsaniye Belediyesinin ”Duyurular” linkine tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/ihsaniye-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz