İstanbul 3. Havalimanı Personel Alımı 2023

İstanbul 3. Havalimanı Personel Alımı yapılan bir çok şirket vardır. İş ilanları İstanbul 3. Havalimanı için yayımlanmaya devam ediyor. İstanbul’un 3.Havalimanı olan İstanbul Havalimanı faaliyete başladığı günden itibaren uluslararası uçuşlar ile şehirler arası uçuşlar başlamıştır. Havalimanında çalışmak isteyen adaylar İstanbul’un yeni havalimanı için iş başvurusu yapabilirler. İstanbul 3.Havalimanı iş ilanları için yazımızın devamını okuyarak, çalışabileceğiniz pozisyonları öğrenebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.

İstanbul 3. Havalimanı Personel Alımı

İstanbul’un 3.cü havalimanını inşa etmek ve 25 yıl boyunca işletmek amacı ile 2013 yılında İGA kurulmuştur. Şehir merkezine oldukça yakın olan havalimanı için teknolojinin son ekipmanları temin edilmiş ve donatılmıştır. İlk etapta 4 fazda yapılmasına karar kılınan İstanbul 3. Havalimanı ilk faz açıldıktan sonra çalışmalara tam gaz devam edilerek tahminden daha önce tamamlanmıştır.

Planlanan zamandan önce bitirilen fazlar ile birlikte ilk fazın açılması 90 milyon yolcuya ev sahipliği yapabilir ve 3 pist ile uçuş deneyimi sunmuştur. Tüm fazlar tamamlandıktan sonra İstanbul 3.Havalimanı 200 milyon yolcu ve 300 den fazla uçuş kapasitesine sahip olmuştur. Havalimanı Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi olarak görülmekte ve yap-işlet-devret modelini benimsemektedir.

Havalimanını tanıtmak için özel olarak yapımına başlanmasından inşaatına ve tamamlandıktan sonraki süreyi de için alarak Belgesel çekimi yapılmıştır. İlgili belgeseli aşağıdan izleyebilirsiniz.

İstanbul 3.Havalimanı İstanbul’a ve bölge halkına ekonomik ve ulaşılabilirlik sunmuştur. Yurtdışı uçuşları buradan aktarmalı bir şekilde tatil beldelerine ulaşabilmekte veya İstanbul’a gelen misafirleri güzel bir şekilde ağırlama fırsatı sunmuştur. Bunun yanında istihdama da katkı sunan havalimanı iş arayışında olan adaylar kapılarını açmış ve açmaktadır. Hem havalimanına bağlı görevlerde hem havalimanı içerisindeki yeme içme yerleri ve işletmelerde çalışma imkanı sunulmaktadır.

İGA ortaklığında inşa edilen ve işletilen İstanbul 3.havalimanının pay sahipleri 25 yıl için; Kalyon İnşaat, Cengiz İnşaat, Mapa İnşaat ve Limak İnşaat olarak belirlenmiştir. Her zaman gelişimi destekleyerek çalışan personellerine düzenli eğitimler vererek küresel çapta havacılık sektörünün en iyi olmak için çalışmaktadır. Bilgiyi işleyerek işe entegre eden şirket teknolojinin getirdiği faydalar ile harmanlayarak müşterilere yüksek memnuniyet deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.

İstanbul Havalimanı İnsan Kaynakları

İstanbul 3.Havalimanı İGA yönetiminde olduğu için işe alımlar İGA Akademi tarafından yönetilmektedir. Ayrıca Havalimanı içerisinde bulunan işletmeler de istihdama önemli bir katkı sunarken işe alım süreçleri her firmanın kendi insan kaynakları ile yönetilmektedir. Kariyer yapabileceğiniz sektörlerden birisi olan Havacılık, mevcutta bulunan şirketler içerisinde İGA önemli bir noktaya sahiptir. Sadece İstanbul havalimanı değil yurtdışı ve yurtiçin de farklı havalimanlarının işletmesini yürütmektedir.

İGA Akademi 24 eğitmen, 4.105 eğitim alan personel ile geleceğe hazırlanmakta ve hazırlamaktadır. Özellikle geleceğin yöneticilerini yetiştirmekte önemli bir yere sahip olan akademi işe uyum eğitimleri, Temel Eğitimle, Teknik Eğitimler, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Liderlik Eğitimleri gibi nitelikli eğitimler vermektedir. Yetkinlik bazlı çalışmalar yaparak doğru işe doğru insan sloganı ile hem personellerin hem de şirketin gelişimini desteklemektedir. Kariyer hedefi olan adayların tercih edebileceği bir şirket olup bir çok alanda gelişme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İstanbul 3. Havalimanı İş İlanları

İstanbul Havalimanı için dönem dönem açılan pozisyonlara ve yeni açılan alanlardaki eleman ihtiyacı için iş ilanları yayımlanmaktadır. Bir çok pozisyon ve departmanı içerisinde barındıran Havalimanı Güvenlik Görevlisi, Kokpit, Danışman, Satış Temsilcisi, Temizlik Elemanı, Havalimanı Görevlisi, Bilet Satış Görevlisi, Şoför, Hostes, Bagaj Sorumlusu, Kabin Memuru gibi pozisyonların yanı sıra Duty Free, Restoran, Kafe ve çeşitli alışveriş mağazaları içerisinde de bir çok pozisyona eleman alımı yapılabilmektedir.

Açık Pozisyonlar
 • HAVALİMANI PLANLAMA GENEL BAŞVURU
 • KALİTE SİSTEMLERİ GENEL BAŞVURU
 • KURUMSAL İLETİŞİM GENEL BAŞVURU
 • KURUMSAL İLİŞKİLER GENEL BAŞVURU
 • MALİ İŞLER GENEL BAŞVURU
 • OPERASYON GENEL BAŞVURU
 • SATINALMA GENEL BAŞVURU
 • TEKNİK HİZMETLER GENEL BAŞVURU
 • TİCARİ İŞLER GENEL BAŞVURU
 • DENETİM GENEL BAŞVURU
 • BİLGİ TEKNOLOJİLERİ GENEL BAŞVURU
 • İNSAN KAYNAKLARI GENEL BAŞVURU
 • GENEL BAŞVURU
 • GENEL STAJ BAŞVURU

İstanbul 3. Havalimanı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak için yukarıdaki açık pozisyonlardan birisini seçmeniz gerekmektedir. Havalimanı yeni açıldığı için Genel Başvuru adı altında iş başvuru formu kabul etmektedir. Bunun yanında öğrenciler Staj başvurusu da yapabilmektedir. Yukarıdaki departmanlardan size uygun pozisyon yok ise sadece Genel Başvuru yaparak istediğiniz pozisyonu belirtebilirsiniz. İş Başvurusu yapmak için İstanbul 3.Havalimanı İş Başvurusu linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada yukarıda belirtilen açık pozisyonları göreceksiniz.

Size uygun olan ilana tıkladıktan sonra üyeliğiniz varsa giriş bilgileriniz istenecek. Eğer henüz üyelik oluşturmamışsanız hemen atında bulunan üyelik oluştur linkinden yeni bir üyelik açabilirsiniz. Üyelik açtıktan sonra özgeçmiş formu doldurarak CV’nizi hazırlayacaksınız. Özgeçmişiniz hazır olduktan sonra pozisyonlardan istediğinize tıklayarak İşçi Alımı, Personel Alımı ve Eleman Alımı statüsünde iş başvurusu formunu insan kaynaklarına iletebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/istanbul-3-havalimani-personel-alimi/

Yorum Yaz