İsdemir Personel Alımı ve İş İlanları 2023

İsdemir Personel Alımı yapmaya devam ediyor. Uzun adı ile İskenderun Demir Çelik fabrikası yayımladığı iş ilanları ile eleman alımı yapacağını açıkladı. İnsan kaynakları departmanı ile başvuru yapan adayları değerlendirmeye alan İSDEMİR, ihtiyacı bulunan pozisyonlarda ve yapılan yeni yatırımlar sonucunda doğan eleman ihtiyacını karşılayacak. Demir Çelik sektöründe faaliyet gösteren fabrika üretim alanında bir çok alanda tek ve rakipsiz durumdadır. Bu ilanımızda İsdemir Çalışma Saatleri, İsdemir Çalışma Şartları ve İskenderun Demir Çelik Fabrikası İş İlanlarını inceleyecek, İsdemir İş Başvurusu nasıl yapılır? detaylıca değineceğiz…

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş 

Şirket temelinin atılışı 1970 yılına dayanmaktadır. Oyak Grubunun çatısı altında bulunan şirket temelinin atılması ile birlikte çeşitli alanlarda faaliyete başlamıştır. Kurulduktan bir kaç yıl sonra ilk projelerine başlayan fabrika, İsdemir Liman Tesislerinin yapımı ile hizmet vermeye başlamıştır. Yüksek Fırınının devreye alınmasından sonra üretim eşitliliğini ve işlemeyi sağlayarak envanteri kurmaya devam etmiştir. Pik Blum makinasını devreye aldıktan sonra 1.Sinter Fabrikasını devreye almıştır. Sırası ile Kok bataryası, Kangal Haddehanesi, 2.Yüksek Fırın, 3.Yüksek Fırın devreye alınarak 2002 yılında İsdemir, Erdemir Demir Çelik Şirketine devredilmiştir.

Şirket teknolojinin gelişimini takip ederek, teknolojik gelişmeleri işine entegre etmektedir. Yenilenen teknolojik cihazları ve üretim envanterini çağdaş yeniliklerle sürekli geliştirmektedir. Şirket devirden sonra da yatırımlarına devam ederek 2004 yılında kütük döküm tesisini açmıştır. Aynı yıl içerisinde Hava Ayrıştırma Tesisinin temelini atmıştır. 2006 yılında Ataer Holdinge devredilen İsdemir aynı yıl içerisinde Yüksek Fırın Gazı Gazometresinin Devreye Almıştır. 2008 yılında yapılan büyük yatırımla devreye aldığı üç buçuk milyon ton sıcak haddeleme kapasitesi ile Türkiye’de uzun yassı ürün üreten tek şirket olmuştur.

İsdemir Personel Alımı ve İş İlanları

İsdemir Personel Alımı yapmak için dönem dönem iş ilanları yayımlayarak eleman alımı yapmaktadır. Fabrikalarında ve üretim tesislerinde çalışacak personel portföyü İşçi, Eleman ve Yönetici pozisyonları olabilmektedir. Demir-Çelik sektöründe faaliyet gösteren şirket bu alanda Türkiye’nin lider şirketlerindendir. Şirketin gelişimi, inovasyonu ve nitelikli insan kaynağı oluşturma, Sürdürülebilir kılma konusunda çalışmalar yapılarak her zaman daha ileriye gitme içgüdüsü ile çalışılmaktadır.

Şirketin üretim ve gelişim sürecinde önceliği insana yapılan yatırımdır. Şirket üretim sürecinde en önemli unsurun insan kaynağı olduğunun bilincindedir. Bu nedenle çalışanlarını değerli hissettirme ve değer verme konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır. Çalışanların ve şirketin mutluluğu için sürekli olarak envanterini ve yönetimini geliştirmekte geleceğe yönelik yatırımlar yapmaktadır.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları şirket çalışanlarının eğitimi ve gelişimi konusunda büyük destek sağlamaktadır. Yapılan planlı eğitimler sonucunda çalışanların motivasyonu ve etkinliği arttırılarak şirketin daha iyi bir konuma gelmesi sağlanmaktadır. İşe alım konusunda da titiz davranan İsdemir İnsan Kaynakları eleman ihtiyacı bulunan pozisyonlarda başvuruları değerlendirerek istihdam eder. Mühendis alımı içinse adaylardan İngilizce dil bilgisi istenmektedir. İşçi Alımı, Eleman Alımı ve diğer personel alımı yapılan pozisyonlarda yönetici dışında adayların mesleki yeterliliklerine bakılmaktadır.

İşe alım süreci

İsdemir yıllık olarak planlamalarla faaliyet göstermektedir. Yıllık alınan kararlarla yapılacak yeni yatırımlar, açılacak yeni alanlar ile ihtiyaç duyulan personel sayısı belirlenerek personel alımı yapmaya karar verir. Alınacak personel sayısı yapılacak işin etkinliğine göre değişmektedir. Kariyer planlama sürecini de içine alarak performansı iyi ve yetkin adaylar terfi ile ödüllendirilebilmektedir. İşe alım süreci Başvuru, Test uygulamaları, İnsan Kaynakları Mülakatı ve Sağlık muayenesi şeklinde ilerlemektedir.

Çalışma Günleri ve Saatleri

Hafta İçi 07:30-17:30

Vardiyalı 00:30-08:30

08:30-16:30 -16:30-00:30

Staj Olanakları

İsdemir Üniversite ve Yüksekokul öğrencilerine staj uygulama ve staj yapma şansı vermektedir. Her yıl Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında yapılan staj uygulaması Covid 19 önlemleri kapsamında 2021 yılında yapılmayacağı duyurulmuştur. 2022 yılı için şirketin açıklamalarını takip ederek alım yapılıp yapılmayacağını öğrenebilirsiniz.

İsdemir İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsdemir İş Başvurusu için dönem dönem iş ilanı formları yayımlamaktadır. İlanları takip eden adaylar bu formlara özgeçmişlerini ekleyerek göndermektedir. Oyak Maden Metalürji şirketi bünyesinde bulunan İsdemir resmi web sitesinde kariyer bölümü ve buna bağlı iş başvuru formu sekmesi bulunmaktadır. Şirket aynı zamanda bir kaç kariyer sitesi ile anlaşmalı olarak açık pozisyonları paylaşmaktadır. Bu kariyer siteleri üzerinden de başvuru yaparak İsdemire CV iletebilirsiniz. Online başvuru linkini sizinle paylaşarak tıkladığınızda açılan sayfada İsdemir Açık pozisyonları görebilir, İskenderun Demir Çelik Fabrikasına İş Başvurusu yapabilirsiniz. Bazen ihtiyaç duyulmadığı için açık pozisyon bulunmayabilir. Online başvuru linki; İsdemir İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/isdemir-personel-alimi-ve-is-ilanlari/

Yorum Yaz