İspark Personel Alımı ve İş İlanları 2023

İspark Personel Alımı ilanları yayımlamaya devam ediyor. İnsan kaynaklarının iş fırsatlarını yayımladığı ilanlar ile iş arayışında olan adaylar başvurularını İK ekibine iletebilirler. Bir çok pozisyon ile çalışma fırsatı sunan İspark bulunduğu sektör itibari ile liderliğe aday şirketlerden birisi konumundadır. İBB iştiraki şirketlerden birisi olan İspark, İstanbul’un Otopark düzenini sağlamaya yönelik çalışmalar yapmakta ve İstanbul halkının rahat ve kaliteli yolculuk ile duraklama yapmasına olanak sağlamaktadır. Bu ilanımızda İspark Eleman Alımı, İspark Personel Alımı ve İspark İş İlanlarını inceleyerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinize değineceğiz…

İSPARK AŞ

İSPARK İstanbul’un Otopark düzenini sağlamak, Yeni otoparkların yapılacağı yerleri belirlemek ve yoğun olan bölgeleri yoğun olmayan bölgelerle destekleyerek, trafik yoğunluğunu azaltmak üzere İBB tarafından 2005 yılında kurulmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki şirketlerden birisi olarak hizmet veren İSPARK akıllı kent teknolojilerine uyumlu bir şekilde çalışarak İstanbul’un mega kent olmasına büyük bir destek sağlamaktadır.

Teknolojinin getirdiği yenilikleri işe entegre ederek çağdaş hizmet şekline uygun hareket eden İspark, çalışanları ve alanlarında uzman kadrosu ile İstanbul’a çözümler getirmeye devam etmektedir. İspark projeleri arasında, Tekne park, Heliport, Cep Otogarı, Akıllı Bisiklet, Park Et Devam Et, Teknolojik otoparklar ve teknolojik otoparklar yer almaktadır. Şirket; Katlı otoparklar, Üstü açık Otoparklar, Yeraltı Otoparklar, Yol üstü Otoparklar, Kapalı otoparklar ve Teknolojiye uygun otoparklar ile İstanbul’a hizmet vermektedir.

ISPARKI Kim İşletiyor?

İspark İstanbul Büyükşehir Belediyesinin İştirak şirketlerinden bir tanesidir. Bu bağlamda ISPARK İBB yönetimine bağlı olarak İBB tarafından işletilmekte ve yönetilmektedir.

İSPARK Personel Alımı ve İş İlanları

İspark Personel alımı yapmak için zaman zaman internet üzerinden iş ilanları yayımlamaktadır. Yayımlanan iş ilanlarına başvuran adayları değerlendirmeye alarak uygun görülmesi durumunda işe alım yapmaktadır. İspark çalışanları ücretsiz olarak otopark hizmetlerinden yararlanabilmektedir. İBB yönetimi ile işbirliği içerisinde çalışan İspark, eleman ve personel alımı içinde İBB desteği ile alım yapmaktadır. İSPARK iş ilanları sadece Kariyer.İBB sitesinden yayımlanarak başvuruya açılmaktadır.

İSPARK İş İlanları

İspark iş ilanları pozisyon boşluğu oluştuğunda ve yeni otoparklar açıldığında yayımlanabilmektedir. Bunun yanı sıra genel başvuru adı altında yaptığınız iş başvurusu ile ilan yayımlanmadan insan kaynakları havuzundaki başvurular değerlendirmeye alınarak işe alım yapılabilmektedir. İş fırsatları otoparklar, Gişe noktaları, Bilet satış noktaları ve Merkez yönetim ofisi olarak sunulmaktadır.

İspark Çalışan Maaşları

İspark çalışan maaşları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenmektedir. Asgari ücretin artışı ve yıllık enflasyon oranına göre ayarlanan Aylık maaşlar, yılda 12 ay verilmek üzere belirlenmektedir. İspark çalışan Maaşları geçen yıl 3100₺ olarak belirlendiğini görmüştük. Bu yıl ise Maaş zamları ile birlikte 4000₺ düzeyinde bir maaş olanağı sağlandığını düşünüyoruz.

İspark Çalışanı Ne Yapar?

İspark Görevlisi araçların girişini ve çıkışını kontrol ederek otopark düzenini sağlamaktadır. Otoparkın düzeninden sorumlu olmakla birlikte güvenlik konularında da sağduyulu olmaktadır. Gişelerde otopark ücretlerini temin etmektedir.

İspark İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu İspark.İstanbul sitesinden yapılmamaktadır! İsparka başvuru yapmak isteyen bir çok aday bazı web sitelerinden yanlış yönlendirilerek İspark Otopark sistemlerine kayıt edilmektedir. İspark İş başvurusu yapmak için aşağıda bulunan yolu izlemeli ve uygulamalısınız. Sizler için hazırladığımız anlatım ile en doğru şekilde başvuru yapmış olacaksınız. İspark İş başvurusu yapma şekli Şöyledir;

Başvuru yapabilmek için öncelikle KariyerİBB sitesine üye kaydı oluşturmanız gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üstte Giriş yap/Kayıt ol butonuna tıklıyoruz. Burada İsim-Soyisim Mail adresi ve belirleyeceğiniz şifreyi girmeniz isteniyor. İstenilen bilgileri girdikten sonra mail adresinize bir aktivasyon linki gelecektir. Bu linke tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif duruma geçmiş olacaktır.

Üyelik işlemlerimizi tamamladıktan sonra siteye giriş yapıp, yukarıda bulunan ”ÖZGEÇMİŞİM” butonuna tıklayınız. Tıkladıktan sonra adım adım özgeçmişinizi oluşturabileceksiniz. Özgeçmişinizi oluşturacağınız adımlar şu şekildedir;

  1. Genel
  2. İletişim
  3. Eğitim
  4. İş Deneyimi
  5. Yabancı Dil
  6. Sertifika
  7. Yetenekler
  8. Referans
  9. Ek Belge

Bu aşamaları doğru bilgiler ile adım adım doldurarak özgeçmişinizi oluşturacaksınız. Bu en önemli ve kritik aşamadır. Bu nedenle özenle ve doğru bilgiler ile tamamen doldurmaya özen gösteriniz. Özgeçmişinizi oluşturduktan sonra yukarıdaki ”ilanlar” kısmına tıklıyoruz. Burada iştirak firmalarının hepsinin iş ilanlarını görebilirsiniz. İspark şirketinde Açık pozisyon var ise başvuru yapabilirsiniz.

İspark Şirketine başvuru yapmak için açık pozisyon ilanı yok ise arama yerine ”Genel Başvuru” yazarak arama yapınız. Aşağıda ”Genel Başvuru” iş ilanını göreceksiniz. Genel başvuruya tıklayarak açılan sayfanın en üst kısmında ”Başvur” butonuna tıklayarak hazırlamış olduğunuz özgeçmişi insan kaynaklarına iletmiş olacaksınız. Bu adımı da tamamladıktan sonra insan kaynaklarının sizinle iletişime geçmesini bekleyiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/ispark-personel-alimi/

Yorum Yazın