İzocam Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’nin sektörde lider şirketi olan İzocam yeni yayımladığı iş ilanları ile personel alımı yapacağını işaret etti. Katma değeri yüksek olan şirkette insan kaynakları aracılığı ile eleman, personel ve işçi alımı yapılacak. İzocam iş ilanları ile alakalı açık pozisyonlar ve istenen nitelikleri yazımızın devamından bilgi edinerek iş başvurusu yapabilirsiniz. Öncelikle şirket ve şirketin tarihçesi hakkında bilgi vererek başvuru yapacağınız şirketle alakalı bilgi edinelim…

İzocam A.Ş.

İzocam şirketi sosyal medya ve yürüttüğü projelere baktığımızda bir hayli popüler bir şirket olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medya hesaplarında bir çok kişi tarafından takip edilen şirket popülerliğini koruyarak adını daha da geniş bir kesime duyurmaktadır. Peki İzocam şirketi ne zaman, nerede ve nasıl Kuruldu? İzocam şirketinin faaliyet gösterdiği sektörler nelerdir? İzocam şirketinin üretim fabrikası nerededir? Bu ve bunun gibi bir çok sorunun cevabı aşağıdaki okuyacağınız bölümde detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Şirkete başvuru yapmadan önce şirket hakkında detaylı bilgiye sahip olmanızı öneriyoruz…

Kuruluş: Türkiye’de yalıtım sektöründe lider olma amacı ile yola çıktığı tarih 1965 yılıdır. Fabrikasını 1967 yılında Gebze’de kuran İzocam Cam yünü üretimi ile faaliyetine başlamıştır. İşlerin iyi gitmesi ile birlikte katma değeri yükselen şirket daha geniş alana hitap etmek ve üretim kapasitesini arttırmak amacı ile Tarsus’ta ikinci fabrikasını 1986 yılında açarak faaliyete sokmuştur. 2000 yılında ise Elastomerik Kauçuk ve Polietilen Köpük Üretim Tesisini Eskişehir’de kurmuştur. Kurulduğu günden bu yana yalıtım olarak çeşitli üretim teknolojileri ile kalitesini arttırmakta ve teknolojiyi üretimi ile birleştirmektedir.

Üretim: Sektörde ürettiği yalıtım ürünleri ile kalitesiyle tercih edilen markalardan birisi olan İzocam fabrikalarında ürettiği ürünler;

 • Camyünü
 • Taşyünü
 • Ekstrüde Polistiren (XPS)
 • Ekspande Polistiren (EPS)
 • Elastomerik Kauçuk
 • Polietilen
 • Yalıtımlı Sandviç Panel
 • Trapez Levha

Ürünlerin üretim kapasitesi her fabrikaya göre değişiklik göstermektedir. Büyüklük, çalışan sayısı ve üretimde kullanılan makinelerin kapasitesine göre farklı fabrikalardan farklı tonlarda yalıtım ürünleri üretilmektedir. Üretilen ürünlerin kullanım alanları; Çatı Yalıtımı, Duvar Yalıtımı, Döşeme Yalıtımı, Tesisat Yalıtımı, Sanayi Yalıtımı, Teknik Yalıtım olarak gözümüze çarpmaktadır.

İzocam Personel Alımı ve İş İlanları

İzocam yayımladığı iş ilanlarını sosyal medya ve İnternet aracılığı ile duyurmaktadır. Genişleyen iş alanı ve doğan eleman ihtiyacını bu şekilde işe alım yaparak karşılayan şirket işe alım sürecini İnsan kaynakları departmanı ile yönetmektedir. İnsan kaynakları departmanı yapılan başvuruyu inceleyerek adayın işe uygun olup olmadığına karar verir. İşe uygun bulunan adaylar gerek Skype üzerinden gerekse yüz yüze mülakata alınarak iş görüşmesi yapılır. Yapılacak işin detayı verilirken aynı zamanda ay profili incelenerek iş teklifi yapılır.

İzocam şirketi çalışan personellerine ve yeni işe alım yaptığı çalışanlarına birer yetenek gözü ile bakar. Çeşitli eğitim ve Oryantasyon süreci ile şirkette çalışan personelin performansını yükseltme ve işe alınan adayların işe adapte edilmesine büyük önem vermektedir. Şirket her çalışanının yeteneklerini öne çıkarmada yönetimsel faktörleri kullanarak her çalışanına eşit fırsatlar sunmaya ve projelere dahil etmeye özen göstermektedir. Eğitim ve gelişim programlarının yanı sıra öğrenciler içinde Staj fırsatı sunarak şirket ve şirketin çalışma şeklini tecrübe etmelerini sağlamaktadır.

İzocam Açık Pozisyonlar

 • Satış Temsilcisi
 • İhracat Satış Uzmanı
 • Fabrika işçisi
 • Ürün yetkilisi
 • Depo personeli
 • Sevkiyat elemanı
 • Güvenlik
 • Şoför
 • Teknik eleman

İzocam şirketinde çalışabileceğiniz fabrikalar ve Bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Bölge müdürlüğü bulunan çalışabileceğiniz iller; Antalya, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Adana. İş Başvurusu yapabileceğiniz fabrikalar; Camyünü ve Foamboard Üretim Tesisleri (Tarsus), Gebkim Foamboard, Izopor ve Tekiz Panel Üretim Tesisleri (Dilovası), Elastomerik Kauçuk ve Polietilen Köpük Üretim Tesisi (Eskişehir), Taşyünü Tesisi (Dilovası).

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmanın bir çok yolu vardır. Günümüzde şirketler zaman kazanmak ve maliyet düşürmek amacı ile online olarak başvuru kabul etmektedir. Fakat hala devam eden eski yöntem ise iş başvurularında kabul görmektedir. Devam eden eski yöntem ise ilgili şirkete giderek insan kaynakları departmanında iş başvuru formu doldurmaktır. Bu yöntem etkili olsa da maliyet ve zaman konusunda sıkıntı yaratmakta ve her şirket bu yöntemi kabul etmeyebilmektedir. İzocam fabrikalarına ve bölge müdürlüklerine online olarak iş başvurularını kabul etmektedir.

Genellikle iş ilanları yayımladığı zaman iş başvurularını kabul eden İzocam insan kaynakları havuzunda da başvuruları muhafaza ederek ihtiyaç anında mülakat için çağırmaktadır. Bu zaman zaman ilana açtığı Genel Başvuru adımı ile gerçekleşmektedir. İzocam şirketine başvuru yapmak için vereceğimiz linkten aşağıda bulunan İş başvurusu kısmına tıklayarak açık pozisyonları görebilir ve giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. Staj başvuruları için ise sağ tarafta bulunan Staj başvurusu kısmından başvuru yapılabilmektedir. İzocam Personel Alımı İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/izocam-personel-alimi/

Yorum Yaz