Kadıköy Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Kadıköy Belediyesi Personel Alımı için iş ilanları yayımlamaya devam etmektedir. İstanbul Kadıköy Belediyesi bölgede yaşayan halka çeşitli kamu hizmetleri vermektedir. Bu kamu hizmetlerini verirken bünyesinde çalıştırdığı personellerden faydalanmaktadır. Bu bağlamda belediye bünyesinde ki ihtiyaç duyulan personel ihtiyacını yayımladığı iş ilanları ile karşılamaktadır. Belediye bünyesinde işçi, eleman ve personel çalıştırabilmekte ve projelere dayalı işçi alımı da yapabilmektedir. Bu ilanımızda Kadıköy Belediyesi İş İlanlarını inceleyerek, belediye hakkında detaylı bilgi edineceğiz…

Kadıköy Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Belediye 1984 yılında İstanbul ili içerisinde bir ilçe belediyesi olarak hizmete başlamıştır. İstanbul’un en bilinen ilçelerinden birisi olan Kadıköy, tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Belediyenin gerçekleştirdiği projelerle tamamen modern bir ilçe haline gelmiştir. Belediye teknolojiye uyumluluk açısından ilçeyi geliştirmekte ve daha güzel yaşanabilir bir kent haline getirmeyi hedeflemektedir.

İstanbul Kadıköy Belediyesinin hizmet verdiği nüfus sayısı 482.713 kişidir. Belediye planladığı projeler ile ilçenin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Belediyenin verdiği hizmetler içerisinde Evlendirme, Park ve Bahçe, Temizlik, Hijyen, Cenaze, Ağaçlandırma, Sosyal destek, Kültürel Aktivite ve istihdam gibi hizmetler bulunmaktadır. Bu bağlamda hem gerçekleştirdiği projeler ile hem de istihdama sunulan katkının ekonomiye yansıması ile ilçe için değerli hizmetler sunulmaktadır.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin verdiği hizmetlerde önemli rol oynamaktadır. Mevcut personelin eğitiminden sorumlu olmasından dolayı, hizmet kalitesinin artması ile doğrudan orantılıdır. Bunun yanı sıra belediyenin ihtiyaç duyduğu personel ihtiyacını tespit ederek, doğru adayları doğru pozisyonlara yerleştirmek amacı ile çalışmaktadır. Buna bağlı olarak tespit ettiği açık pozisyonlar için iş ilanı yayımlamaktadır. Kariyer hedefi olan adayların işe alınması durumunda kendilerini geliştirmeleri için gerekli çalışmaları sağlamaktadır. Akabinde personellerin maaş, eğitim, bordro, yıllık izin ve işe alım gibi konulardan sorumludur.

İstanbul Kadıköy Belediyesi İş İlanları

Belediye dönem dönem iş ilanlarını açıklasa da pozisyona göre başvuru şartları değişiklik göstermektedir. Belediye açık pozisyonlar için yayımlanan iş ilanı ile insan kaynakları aracılığıyla adayları değerlendirmektedir. Belediye bünyesinde çalışılabilecek birçok pozisyon bulunmakta ve bazı pozisyonlar için uzmanlık gerekmektedir. Bölgede yaşayan halkın çoğunluğu kamu ilanları için belediye ilanlarını değerlendirmektedir. Belediye içerisinde çalışabileceğiniz ve işe alım yapılabilen pozisyonlar şöyledir;

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Güvenlik Görevlisi
 • Memur
 • Temizlik Görevlisi
 • Sağlık Teknisyeni
 • Elektrik Mühendisi
 • Su Mühendisi
 • Park ve Bahçe Sorumlusu
 • İşçi
 • Danışma Görevlisi
 • Şoför

Yukarıdaki pozisyonlar genel olarak alınmış ve bu pozisyonlara ek mesleki bilgisi olan adaylara özel pozisyon oluşabilmektedir. Bazı pozisyonlar Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş adaylar için uygundur. Belirlenen pozisyonlar için KPSS şart koşulmaktadır. Zabıta memuru alımı için ön şart KPSS’den en az 70 puan alınmış olunması gerekir. Zabıta ve itfaiye eri içinde durum aynıdır. İstanbul Belediyeleri içerisinden birinde çalışmak isteyen adayların iyi puan almış olması ve ilanları sıkı takip etmesi gerekir. Çünkü İstanbul nüfusundan dolayı ilanlar birçok aday tarafından sıkı takip edilerek ilan açıldığında hemen başvurulmaktadır.

Memur Alımı

Memur alımı için yayımlanan ilanlar içerisinde Zabıta memuru, mesleki memur, düz memur gibi pozisyonlar yer almaktadır. Belediye bünyesinde memur sıfatı ile çalışmak, birçok pozisyonda olabilmektedir. Bazı pozisyonlar için mesleki memur pozisyonu da olabilmektedir. Memur alımı için başvuru yapacak olan adayların KPSS sınavına girmiş ve 70 ve üstü puan almış olması gerekmektedir. Bunun yanında devlete karşı suç işlememiş olmak ve hüküm giymemiş olmak gerekir.

Zabıta memuru için KPSS baraj puanı 70 olmakla birlikte ek şartlar barındırmaktadır. Belirlenen kriterler içerisinde Boy ve Kilo önem taşımaktadır. Mezuniyet lise ve yüksekokul olarak kabul edilmektedir. Zabıta olmak için devlete karşı suç işlememiş olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir.

İşçi Alımı

Kadıköy Belediyesinin gerçekleştireceği ve devam eden projeler için işçi alımı ihtiyacı doğabilmektedir. Belediye hem kendi bünyesinde sürekli işçi, hem de projeler için geçici işçi alımı yapabilmektedir. Planlanan projeler kapsamında ihtiyaç duyulan işçi ihtiyacı için projeye yetecek kadar geçici işçi alımı yapılmaktadır. İşçi alımı için belediye resmi web sitesi ve ilan.gov.tr üzerinden ilan yayımlamaktadır.

Kadıköy Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye iş ilanları iş başvurusu yapmak isteyen adaylar tarafından sıkı takip edilmelidir. Kadıköy Belediyesi İlanları da sıkı takip etmeniz gereken belediyelerdendir. Kadıköy Belediyesi açık pozisyonları sosyal medya ve resmi web sitesinden duyurmaktadır. İlan açıklamasında iş başvuru formu doldurabileceğiniz mecra ayrıca belirtilir. Genel anlamda iş başvuruları iş-kur üzerinden başvuruya açılmaktadır. Bunun yanında mesleki yeterlilik testi gerektiren pozisyonlar belediye başkanlığında mülakata alınmaktadır. İş başvuruları resmi web sitesi üzerinden, iş-kur üzerinden ve Belediye başkanlığına bizzat giderek yapılmaktadır. Yeni iş ilanı olup olmadığını ”Duyurular ” linkinden öğrenebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/kadikoy-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz