Kağıthane Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Kağıthane Belediyesi Personel Alımı ile açık pozisyonlar için iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. İstanbul ilinin Kağıthane ilçesine kamu hizmeti veren Belediye hizmet kalitesini arttırmak için personel kadrolarını güçlendirmektedir. Bu ilanımızda Kağıthane Belediyesi hakkında detaylı bilgi edinerek, yayımladığı iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız. Kağıthane Belediyesi Personel Alımı hakkında detaylı bilgi için okumaya devam ediniz…

Kağıthane Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul ilinin 39 ilçesinden birisi olan Kağıthane ilçesi Avrupa yakasında bulunmaktadır. İlçeye kamu hizmeti veren Kağıthane Belediyesi 19 mahalle hizmet ağı içerisindedir. Nüfus bugün itibari ile 450.000 üzerindedir. Belediye ilçenin modern bir görünüme kavuşmasını sağlarken insanlara faydalı bir hizmet anlayışına sahiptir. Birçok konuda hizmet vererek bölgede yaşayan halkın ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bölge birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Tarihi ile İstanbul’un en nadide ve en bilinen ilçelerinden birisidir. Belediye düzenlediği etkinliklerle hem yetişkin hem de çocuklara sosyallik anlamında hizmetler vermektedir. Bunun yanında Belediyenin sunduğu hizmetler içerisinde; Evlendirme Hizmeti, Temizlik ve Hijyen, Park ve Bahçe, Kültürel ve Sosyal Etkinlikler, Sosyal Destek, Altyapı ve üstyapı gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır.

İlçenin yaşanabilir bir kent olması için çalışan Belediye, yaşamak için en çok tercih edilen ilçelerden birisi olmak için çalışmaktadır. Buna göre ilçenin yaşam standartlarını yükselterek teknolojiye uyumlu, her ihtiyaca karşılık veren, yaşam standartları yüksek bir kent olma yolunda ilerlemektedir. Kağıthane ilçesinin ekonomik yapısını da destekleyen belediye aynı zamanda istihdamı da desteklemektedir. Buna bağlı olarak personel alımı yapmakta ve zaman zaman iş ilanları yayımlamaktadır.

İstanbul Kağıthane Belediyesi İnsan Kaynakları

İş ilanları insan kaynaklarının belediye bünyesinde tespit ettiği personel ihtiyacı bulunan birimler için yayımlanmaktadır. İnsan kaynakları belediyenin mevcut kadrosunu koruyup çeşitli eğitimlerle geliştirirken aynı zamanda ihtiyaç duyulan pozisyonlar için işe alım yapmaktadır. Kağıthane Belediyesinin gerçekleştirdiği projelerde ve hizmetlerde, hizmet kalitesi açısından insan kaynaklarının büyük rolü bulunmaktadır. Personel seçimi ve belediye bünyesinde nitelikli insan kaynağını oluşturarak hizmet kalitesini arttırmaktadır.

Belediyeler birçok pozisyonda personel alımı yapmaktadır. Kamusal alanda çalışmak isteyen adayların genellikle tercih ettiği iş kollarından ve kurumlarından birisidir. Belediye bünyesinde Memur, Personel ve İşçi olarak iş fırsatı yakalayabilirsiniz. Ancak Belediyelerin buna Kağıthane Belediyesi de dahil bünyesine alacağı personellerden bazı pozisyonlar için Kamu seçme sınavına girme şartı koşmaktadır. Genellikle en az 70 puan alınmış olmasını istemektedir.

Kariyer yapmak isteyenlerinde tercih edebileceği kurumlardan birisi Kağıthane Belediyesidir. Kağıthane Belediyesinde çalışmak isteyen adaylar açık pozisyonlar oluştuğunda iş başvuru formu ileterek mülakatlara katılabilir ve iş hayatına bir kamu kurumunda devam edebilir. Açık pozisyonlar insan kaynaklarının tespit ettiği ihtiyaç duyulan birimler için yayımlanmaktadır.

SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ)
1 Kadrolu personel Alımı KPSS kazandı belgesi, 6 adet fotoğraf, diploma aslı, sabıka kaydı, ikametgah belgesi, sağlık raporu, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması 15 Gün
2 sözleşmeli personel alımı (5393 S.K. 49.Maddesi) Diploma aslı, Sabıka kaydı, ikametgah belgesi, sağlık raporu, 6 adet fotoğraf, sözleşmeli ilan duyurusunda istenilen diğer belgeler, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması 15 Gün
İş Başvuru Şartları

Kadrolu Memur alımları Merkezi atama ile olmakla birlikte ÖSYM aracılığıyla, Kadrolu İşçi alımları ise İş-Kur aracılığı ile yapılmaktadır. Kamu Memurluğuna ilk atamada Devlet Personel Başkanlığının internet sayfasında ilan yoluyla duyurulmaktadır. Başvuru esnasında yukarıda belirtilen belgelerin dışında belge istenilmesi veya başvuru eksiksiz belge ile yapıldığı halde, hizmetin belirtilen sürede tamamlanmaması durumunda ilk müracaat yerine ya da ikinci müracaat yerine başvurunuz.

Memur Alımı

İstanbul Kağıthane Belediyesi Memur alımı içinde zaman zaman ilanlar yayımlamaktadır. Memur alımı için genellikle Zabıta, İtfaiye Eri, Düz Memur gibi pozisyonlar yayımlanmaktadır. Memur alımı için işe alım KPSS sınavına girmiş adaylar içerisinden yapılmaktadır. Adaylar KPSS sınavından gereken puanı (70) aldıktan sonra açılan iş ilanı için başvuru formu doldurur. Başvurular insan kaynakları tarafından incelenerek uygun bulunan adaylar sözlü mülakat için çağrılır. Mülakattan başarılı olan adaylar işe alım yapılır.

İşçi Alımı

Belediye planladığı projelere ilişkin gereken işçi ihtiyacını geçici ve daimi işçi alımı yaparak giderir. Daimi işçi alımı belediye bünyesinde sürekli çalışacak işçi anlamına gelir. Belediye bünyesinde inşaat sektöründe deneyimli, restorasyon konusunda usta ve çeşitli işlerde deneyimi bulunan adaylar daimi işçi olarak alınırlar. Geçici işçi alımı ise sözleşmeli olarak projenin başlayacağı ve biteceği dönemi kapsayan zaman dilimi için sözleşme yapılarak işe alım yapılır. Proje bitiminde işçi sözleşmesi fesih edilir veya yeni proje için sözleşme yenilenir.

İş İlanları ve Çalışabileceğiniz Pozisyonlar

 • Zabıta Memuru (İstanbul Kağıthane)
 • İtfaiye Eri (İstanbul Kağıthane)
 • Mesleki İşçi (İstanbul Kağıthane)
 • Sağlık Personeli (İstanbul Kağıthane)
 • Şoför (İstanbul Kağıthane)
 • Temizlikçi (İstanbul Kağıthane)
 • Çaycı (İstanbul Kağıthane)
 • Güvenlik Görevlisi (İstanbul Kağıthane)
 • Düz Memur (İstanbul Kağıthane)
 • Mevsimlik İşçi (İstanbul Kağıthane)
 • Park ve Bahçe Sorumlusu (İstanbul Kağıthane)
 • İnşaat Ustası (İstanbul Kağıthane)
 • Vasıfsız Eleman (İstanbul Kağıthane)

Kağıthane Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye iş başvurularını kabul etmek için öncelikle açık pozisyonları yayımlayarak, işe alım şartları ve başvuru şartlarını adaylara duyurmaktadır. Belediye resmi web sitesi üzerinden işe alım yapılacak pozisyonları paylaşmaktadır. Bu nedenle kamu kurumunda çalışmak isteyen adaylar belediyenin resmi web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip etmelidir. İlanlar yayımlandıktan sonra kısa süre içinde çok başvuru yapıldığı için hemen kapanmaktadır. Bu süre zarfında başvuru yapmanız önemlidir. Belediye iş başvuru formu için ilan.gov.tr ve iş-kur üzerinden pozisyonları başvuruya açmaktadır. İş ilanı yayımlanıp yayımlanmadığını ”Duyurular” linki ile kontrol ederek var ise başvuru yapabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/kagithane-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz