Kahta Belediyesi Personel Alımı 2023

Kahta Belediyesi Personel Alımı için ihtiyaç duyulduğunda iş ilanları yayımlamaktadır. Adıyaman İlinin Kahta ilçesinde faaliyet gösteren belediye, bölgede yaşayan halka daha iyi hizmet verebilmek için nitelikli adayları işe alım yapmaktadır. Güncel medya aracılığı ile duyurulan açık pozisyonlar çeşitli kanallar ile iş başvurusuna açılmaktadır. İş başvuru formunu dolduran adaylar Belediyenin insan kaynakları departmanı tarafından incelenerek mülakata çağrılırlar. Adıyaman Kahta Belediyesine iş başvurusu yapmak ve Kahta Belediyesi hakkında detaylı bilgi almak için ilanımızı okuyabilirsiniz…

Kahta Belediyesi Personel Alımı

Adıyaman Kahta Belediyesi: Kahta ilçesinde yaşayan halkın sosyal, ekonomik düzenini sağlayarak herkesin ortak ihtiyaçlarına karşılık vermek amacı ile hizmet vermektedir. Sosyal belediyecilik anlayışı ile ilçenin ekonomik, sosyal ve istihdam bakımından desteklemektir. Gerçekleştirdiği projeler ile Kahta ilçesini çağdaş, modern ve teknolojik bir ilçe haline gelmesini hedeflemektedir. Bu anlamda çeşitli altyapı ve üstyapı çalışmaları yaparak kenti geleceğe hazırlamaktadır. Kahta Belediyesi aynı zamanda Adıyaman Büyükşehir Belediyesi ile yakın çalışmaktadır.

Belediyenin yaptığı çalışmaların yanı sıra sosyal destek ihtiyacı duyan vatandaşlara, yardım başvurusu fonu açarak destek olmaktadır. Bunun yanında gerek belediye bünyesinde gerekse eleman arayan firmalar içerisinde çalışmak isteyen adaylara iş imkanı sağlamaktadır. Bu bakımdan istihdam tarafında da bölgede yaşayan halka destek olmaktadır. Kahta ilçesinin nüfusu bugün 130.000’e yaklaşmıştır. Belediye Nüfusun iş gücünü değerlendirebilmek hem de Kahta’nın nüfus hızı artışının üretimi arttırmaya dönüştürmek için projeler gerçekleştirmektedir.

Projeler

 • Gezi-Tur Projesi (Tamamlanmış)
 • Evde Kuaför Hizmeti Projesi (Tamamlanmış)
 • Gezici Kütüphane Projesi (Tamamlanmış)
 • Anne Taksi Projesi (Tamamlanmış)
 • Sokak Hayvanları Bakım Merkezi (Tamamlanmış)
 • Çocuk Trafik Eğitim Parkuru (Tamamlanmış)
 • Şehit Aydın Köse Park Projesi (Tamamlanmış)
 • Menderes Mahallesi Kanal Projesi (Tamamlanmış)

Kahta Belediyesi İş İlanları

Adıyaman Kahta Belediyesi Personel Alımı yapmak için yılın belirli dönemlerinde iş ilanı yayımlar. İnsan kaynakları belirlenen birimlerdeki eksik personel sayısını tespit ederek; Memur, İşçi ve Eleman olarak iş başvurularının yolunu açmaktadır. Projeler için gereken personel sayısı Sözleşmeli veya Mevsimlik işçi alım yapılarak giderilir. Belediye bünyesinde çalışmak için pozisyona göre bazı şartları ve kriterleri karşılıyor olmak gerekir. Örneğin; Memur alımı için en az lise veya ön lisans mezuniyeti gerekmekle birlikte Devlete karşı hiç bir suç işlememiş olmanız şart koşulur.

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar
 • Evrak Sorumlusu
 • Zabıta
 • Güvenlik Görevlisi
 • Temizlikçi
 • İşçi
 • Gişe Memuru
 • Proje Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Diğer

İşçi Alımı

İşçi alımı için genellikle en az ilkokul mezunu olma şartı aranız. Ancak meslek mensubu adaylar mesleki yeterlilik testi ile mezuniyet şartı aranmaksızın bazı pozisyonlarda çalışabilmektedir. Özellikle mevsimlik işçi alımı için bu kural geçerlidir. İşçi alımı sözleşmeli (Daimi) yada Geçici (Mevsimlik) olarak yapılabilmektedir. Süre bitiminde işçi belediyenin uygun görmesi halinde sözleşmesini yenileyebilir veya fesih edebilmektedir.

Memur Alımı

Memur alımı için kriterler diğer pozisyonlara göre daha farklıdır. Özellikle Memur alımı için KPSS şartı aranmaktadır. KPSS Puanı belirlenen pozisyonun puanından yüksek olması gerekmektedir. Lise, Ön lisans ve Üniversite mezunu adaylar KPSS puanı ile atanabilmekte ayrıca belediyenin ihtiyaç duyduğu zamanlarda başvuru üzerine alım yapılabilmektedir. Memur alımı için alım şartı yayımlanan ilanın detayında paylaşılır.

Kahta Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapabilmek için öncelikle belediyenin açık pozisyonları paylaşmış ve başvuruya açmış olması gerekir. Bu nedenle yayımlanan ilgili haberleri, Kahta İş ilanlarını ve Belediyenin resmi web sitesindeki duyuruları takip etmek gerekir. Yayımlanan pozisyonlar ayrıca www.elemanpersonelalimi.com adresinde de paylaşılacaktır. İş başvuru kanalı Memur alımı için İş-kur, işçi ve eleman alımı için Belediyenin web sitesinde paylaşılan iş başvuru formu veya belediye başkanlığına müracaatlarla gerçekleşmektedir. Başvuru kanalı yayımlanan pozisyonlarla ilgili ayrıca belirtilmektedir.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/kahta-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz