Şenpiliç Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Şenpiliç personel alımı yapma konusunda ilanlar yayımlamaya devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından birisi olan Şenpiliç, üretim tesislerinde ve bölge müdürlüklerinde çalışacak Personel, Eleman ve İşçi alımı yapmaya devam etmektedir. Şenpiliç şirketinde kariyer edinmek isteyen adaylarında tercih edebileceği şirket bir çok pozisyonda eleman alımı yapmaktadır. Şenpiliç İş ilanı ile şirketin açık pozisyonlarını sizlerle paylaşarak nasıl iş başvurusu yapmanız gerektiğine dair fikir verecek ve iş başvuru formunu doldurmanıza destek olacağız…

Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş

Şenpiliç 1978 yılında 6 arkadaşın bir araya gelerek girişimleri sonucu kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren gelişmeye çalışan şirket kısa zamanda bir çok tesisi devreye sokarak yatırımlar yapmıştır. Tavuk ve Beyaz et üzerine hizmet veren şirket Tavuk ve Beyaz et üretiminden kesimine, kesiminden dağıtımına kadar bütün süreçleri yönetmektedir. Tesisleri ile yüksek üretim kapasitesine ulaşan şirket tüketicileri kaliteli ürünler ile buluşturmaktadır. Buna istinaden kurulduğu ilk günden bu güne sürekli gelişerek kendini yenilemektedir. Şirketin Hizmet verdiği tesisler şu şekildedir;

Şirketin sırası ile faaliyete geçirdiği tesisleri şu şekildedir; Gebze Şekerpınar’da damızlık çiftliği ve ilk kuluçhane, Orhanlı ikinci damızlık çiftliği, Sakarya’da Ali Fuat Paşa kesimhanesinin kuruluşu, Sakarya’da 3.damızlık çiftliğinin kuruluşu, Sakarya Alandüzü 4.Damızlık çiftliği kuruluşu, Adliye Yem fabrikasının kuruluşu, Hububat depolama tesisinin faaliyete geçirilmesi, Söğütlü sıcak hat işletmesinin kuruluşu, Hendek yem fabrikasının faaliyete geçmesi, Söğütlü işlenmiş ürünler tesisinin kuruluşu, Kadirli yem fabrikasının faaliyete geçmesi ve Adana’da yem fabrikasının kurulması şeklindedir.

Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu içerisinde 66. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Yıllık 3 milyar türk lirası ciroya ulaşan Şenpiliç, her geçen gün yatırımlarına devam ederek 425 bin tonluk üretim kapasitesini arttırmaya 3800’e yakın çalışanı ile istihdam sağlamaya devam etmektedir. ”Önce Gıda Güvenliği” sloganı ile tüketicilere hitap eden Şenpiliç kesimden üretime, üretimden dağıtıma kadar bütün aşamalarda hijyen kurallarına son derece dikkat ederek hareket etmektedir.

Bugün Şenpiliç; 26 damızlık çiftlik, 3 Yem fabrikası ve AR-GE çalışmaları ile geliştirilmiş Kadirli, Söğütlü ve Alifuatpaşa tesisleri ile Türkiye’nin en büyük tavuk üreticisi şirketidir. Helal Et ve benzeri bütün sertifikaları almaya hak kazanan Şenpiliç birçok ildeki bölge müdürlükleri ile kalitesini geliştirmeye devam etmektedir. Sahip olduğu bölge müdürlükleri bulunan iller; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Karabük, Konya, Lüleburgaz, Muğla, Trabzon, İzmir, Sakarya ve Samsun’dur.

Şenpiliç Personel Alımı ve İş İlanları

Şenpiliç açık pozisyonlarını doldurmak ve genişleyen iş ağına ihtiyaç duyulan eleman alımını yapmak amacı ile internet üzerinden zaman zaman ilanlar yayımlamaktadır. İş ilanları bir çok pozisyonda olurken hem bölge müdürlükleri için hem de fabrikaları için personel alımı yapmaktadır. Bölge müdürlükleri için uzmanlık gerektiren alanlarda iş imkanları sağlanırken fabrika ve üretim tesislerinde mavi yaka işçi alımı yapmaktadır. Şirket çalışanlarının ekip ruhuna uygun takım halinde çalışmalarını desteklemektedir.

İnsan Kaynakları

Personel, eleman, işçi alımı ilanlarına yapılan başvurular yine şirketin insan kaynakları departmanı tarafından değerlendirilmektedir. Bölge müdürlüklerine yapılan başvurular belirli bir mezuniyet gerektirirken mavi yaka işçi alımı için yapılan başvurular için her mezuniyet kesiminden işçi alımı yapılabilmektedir. İnsan kaynakları işe alım sürecinde kişilik envanteri testi ve Genel yetenek ile ilgili mülakat yapabilmektedir. Genellikle üretim tesislerinde çalışacak işçilerin herhangi bir suça karışıp karışmadığı, askerliğini yapıp yapmadığı gibi konular üzerinden değerlendirmesi yapılmaktadır.

Staj Uygulaması

Staj Başvurusu yapmak isteyen öğrenciler de şenpiliç bölge müdürlükleri ve üretim tesislerinde staj yapma imkanına sahiptirler. Şirket öğrencilere öğrenim gördüğü birim ve departmanlara uygun pozisyonlarda staj şansı tanımaktadır. Özellikle başarılı olan ve kendini gösterebilen öğrenciler okul bitiminde Şenpiliç şirketinde çalışma şansı bulabilirler. Öğrencilerin iş hayatına atıldıklarında kariyer hayatlarının devamı açısından Şenpiliç uygun bir şirket olarak gözümüze çarpmaktadır.

Şenpiliç Açık Pozisyonlar
 • Muhasebe Yetkilisi İstanbul(Avr.)
 • Satış Yetkilisi Bursa
 • Satış Yetkilisi Ankara
 • Üretim Sorumlusu Sakarya
 • Bordro ve Özlük İşleri Yetkilisi İstanbul(Asya)
 • Yem Fabrikası Müdürü Sakarya,Adana
 • Bahçe Sorumlusu Eskişehir
 • Veteriner Hekim Bilecik
 • SAP Lojistik Modüller Yetkilisi/Yetkili Yardımcısı İstanbul(Asya)
 • Bakım Yöneticisi Sakarya
 • Satış Yetkilisi İstanbul(Avr.)
 • Finansal Analiz ve Raporlama Yetkilisi İstanbul(Asya)
 • Satış Yetkilisi İstanbul(Avr.)
 • Satış Yetkilisi İzmir
 • SAP Lojistik Modüller Yöneticisi İstanbul(Asya)
 • Şoför

Şenpiliç İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnsan kaynakları şirketin bölge müdürlüklerine ve üretim tesislerine alınacak adaylar ile ilgili bütün süreçleri yönetmektedir. Başvuru aşamasından iş başlangıcına kadar bütün süreçlerde insan kaynakları ile muhatap olunur. Bazı pozisyonlar için nadiren de olsa bölüm yöneticileri ile birlikte mülakat yapılmaktadır. Şirket oluşturduğu kariyer sitesi ile personel, eleman ve işçi başvurularını kabul etmektedir.

Yukarıdaki yayımlanan iş ilanlarının yanı sıra mavi yaka işçi alımı için sürekli alım yapılmakta ve başvuru kanalı farklı olmaktadır. Yukarıdaki pozisyonlar için iş başvurusu yapmak isteyenler Şenpiliç İş Başvurusu linkine tıklayarak başvuru formunu doldurabilirler. Şenpiliç İşçi alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar ise Şenpiliç Mavi yaka işçi alımı linkine tıklayarak iş başvuru formu doldurabilirler.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/senpilic-personel-alimi/

Yorum Yaz