Koç Holding Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’deki Holding bazlı şirketler içerisinde neredeyse en büyüğü konumunda bulunan ve bir çok sektörde var olan Koç Holding, yayımladığı iş ilanları ile personel alımı yapıyor. Bulunduğu sektörler bakımından her sektörde adından çokça söz ettiren Koç Holding çizdiği başarılı grafik ile yükselmeye devam etmektedir. Koç Holding şirketinde çalışmak isteyen adaylar Holdinge bağlı bulunan şirketlere Koç üzerinden başvuru yapabilirler. Şimdi sizlere Koç Holding tarihini ve iş ilanlarına nasıl başvuru yapabileceğinizi anlatacağız…

KOÇ HOLDİNG

Koç holdingin temelleri çok eskilere dayanmaktadır. Vehbi KOÇ’un henüz 16 yaşındayken babasının vesilesi ile 1916’da bir bakkal dükkanı ile başlattığı devrim ile bugün ki karşımıza çıkan Dünya çapında devasa bir şirket haline gelmiştir. Bir Bakkal dükkanı ile başlayan macera zaman geçtikçe büyümeye devam ederek bugün ki Koç Holdingin kuruluş tarihini belirleyen Koç Ticaret A.Ş. 1938 yılında kurulmuştur. Temelleri bir bakkal dükkanı ile atılan ve Holdinge dönüşen bu kuruluş ayrı bir başarı hikayesini içinde barındırıyor.

Şirketin gelişmesi ve sermayesini artırması ile birlikte çeşitli sektörlere de yeni bir bebek gibi doğan Koç Holding doğduğu her sektörde hızla başarı sağlamayı başarmıştır. Uluslar arası ortaklıklarla yerini sağlamlaştıran ve bağlarını geliştiren Koç Türkiye’nin en büyük holdingi ve Dünyanın en çok beğenilen şirketlerden birisi olma başarısını göstermiştir. Bir çok sektörde büyük payı olan Koç Holding’in faaliyet gösterdiği sektörler arasında; Enerji, Finans, Dayanıklı Tüketim Malları, Otomotiv, Turizm gibi sektörlerde güçlü bir şekilde varlığını sürdüren bir şirket konumundadır.

Koç Holding neredeyse her insanın temasta bulunabileceği bir çok sektörde büyük markalarla icraat yürütmektedir. Türkiye’de yaşayan her bireyin mutlaka Koç Holding şirketlerinden biri ile işi veya teması olduğunu söylemek mümkün. Faaliyet yürüten bir çok şirket ile iş yaparken Koç Holdinge ait olup bizim bilgimizin olmadığı şirketler bile olabilmektedir. Bu bakımdan Koç Holdingin ne kadar geniş bir faaliyet alanı olduğunu görebiliyoruz. 40‘dan fazla ülkede faaliyet gösteren 6600‘den fazla patent sahibi ve 100‘den fazla şirket ile büyük bir kuruluş olan Koç’ta çalışmak isteyen adaylar için şimdi Koç Holding İş İlanlarını inceleyerek şirkete nasıl başvuru yapabileceğimiz ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Koç Holding Personel Alımı ve İş İlanları

Holding ile ilgili verdiğimiz bilgilerde de görebileceğiniz gibi Koç Holdinge bağlı bir çok şirket bulunmaktadır. Bu şirketlere iş başvurusu yapmak isteyen adaylar zaman zaman İnternet aracılığı ile iş ilanlarını arar ve başvuru yapmaya çalışırlar. Her şirketin neredeyse başvuru yapabileceğiniz bir web sitesi yada eleman ihtiyacını karşılamak için çeşitli kariyer sitelerine iş ilanları verdiğini görüyoruz.

Holdinge bağlı şirketlerde Holding’ten bağımsız olarak hem kendi resmi web sitesinde hemde çeşitli kariyer sitelerinden personel temin edebilmektedir. Koç Holding şirketinin de yine bünyesinde bulunan şirketlerin iş ilanlarını yayımladığı KoçKariyerim sitesi vardır. Bu site aracılığı ile hem personellerine çeşitli eğitimler veriyor, hemde yayımladığı iş ilanları ile kalifiye personel ve yeni mezun olan adayları işe alım yapmaktadır.

Koç İş İlanları

  • İş Analisti
  • Satış Temsilcisi – Ankara
  • Genel Başvuru – Engelli Kadro
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Üretim Kalite Mühendisi
  • İSG Uzmanı
  • Elektrik Mühendisi
  • Mağaza Görevlisi
  • Yazılım Mühendisi
  • İş Makinaları Bakım Sorumlusu

Koç Holding’de çalışabileceğiniz Şirketler

Bir çok sektörde var olan bu şirkette çalışabileceğiniz bir çok pozisyon ve bir çok çeşitli iş kolu vardır. Büyük şirketler başta olmak üzere küçük ölçekli şirketler ile de faaliyet yürüterek personel alımı yapılabilmektedir. Şirketler arasında terfi ve İç İş İlanı sistemi ile şirket içi çalışanlara özel iş ilanları yayımlayarak yetkin ve performansı yüksek olan adayları terfi ederek ödüllendirmektedir. İş İlanları yayımlayan ve çalışabileceğiniz Koç Şirketleri;

Yukarıda bulunan mavi renkli şirketlere tıklayarak şirketler hakkında detaylı bilgiye ulaşıp ilgili şirketlerden istediğinize iş başvurusu yapabilirsiniz.

Koç Akademi

Koç Holding Koç akademi sitesi ve uygulaması ile çalışanlarına sürekli videolu ve görselli eğitimler vermektedir. Çeşitli eğitimler ile eğitimlerini tamamlayan ve başarılı olan adaylara Koç akademi Sertifikası ile tescillemektedir. Koç Kariyerim ayrıca çalışanların 3 yakınına kadar eğitim sistemine girebilmesine olanak tanımaktadır.

Adaylardan İstenilen Nitelikler Nelerdir?

Her şirkete göre değişen iş kolları ve iş yükü ile birlikte istenen Genel niteliklerde değişiklik gösterebilmektedir. Her pozisyon için değişen özellikler ilgili pozisyona başvuran adayların yetkinliklerinin uygunluğu ile belirlenir. Genel olarak istenen niteliklere değinecek olursak; Sadık Olmak, Şirketin Kurallarına Riayet etmek, Girişimci olmak, Kendini Geliştirmek, Eğitimleri başarı ile tamamlamak gibi…

Koç Holding İş Başvurusu

İş Başvurusu yapmanın bir çok yolu vardır ve bunlar başarılı yada başarısız olabilmektedir. Özellikle iş arayanların uğrak noktası olan kariyer sitelerindeki yer alan iş ilanlarına başvuran sayısının çok olması ile işe alım sürecinde zorluk yaşanabilmektedir. Kimi başvurular ilgili şirketlerin insan kaynakları tarafından incelenirken bazı başvurular incelemeye bile girmeden silinmektedir. İşte bunun nedeni yayımlanan pozisyona başvurunun çok olmasından kaynaklıdır. İşe alım sürecinde önemli olan başvurunuzun incelenmesidir. Bu sebeple sizi yönlendireceğimiz başvuru kanalarını etkin bir şekilde kullanmamız gerekiyor.

Başvuru için elimizde etkili 2 yöntem var. Bu yöntemlerin ikisini de başvuru için kullanmamız öz geçmişimizin incelenmesi adına yararımıza olacaktır. 1. yöntem başvurmak istediğiniz şirketin resmi kariyer bölümü yukarıdaki koç şirketlerinden başvurmak istediğinize tıklayarak şirketin resmi sitesinden başvuru yapabilirsiniz. 2.yöntem ise Koç Akademide yer alan iş ilanları. Koç şirketler topluluğu Koç Akademi ile şirketler için ihtiyaç olan eleman ihtiyacını bu şekilde de karşılayabilmektedir. Bu sebeple vereceğimiz linkten yeni bir üyelik açarsak yayımlanmış olan güncel iş ilanlarına başvuru yapabileceksiniz. Koç Holding Personel Alımı İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/koc-holding-personel-alimi/

Yorum Yaz