Kozan Belediyesi Personel Alımı 2023

Kozan Belediyesi Personel Alımı için dönem dönem açık pozisyonları paylaşmaktadır. Adana’nın ilçelerinden birisi olan Kozan, en eski ilçelerden birisidir. Adana Kozan Belediyesi İş İlanları yayımlayarak çeşitli pozisyonlarda memur, işçi, zabıta ve itfaiye eri alımı yapabilmektedir. Bu ilanımızda Kozan hakkında detaylı bilgi edinerek Kozan Belediyesinin iş ilanlarını inceleyerek nasıl başvuru yapabileceğimizi öğreneceğiz…

Kozan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Adana Kozan Belediyesi bölgede yaşayan halkın kalkınması, kültürel mirasların korunması, sosyal olanakların sağlanması ve çeşitli ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalar yapan bir belediyedir. Kozan 1926 yılında ilçe olarak tanınmıştır. Tarihi bir konuma sahip olan ilçe eski çağlardan kalmış birçok Kalelere sahiptir. Gezilecek yerler içinde tarihi kalelerin yanında yaylaları ile meşhurdur. Kozan’a özgü yemek ise Tarhana Çorbasıdır. Kozan ilçesinin nüfusu bugün 134.000’e yaklaşmıştır. Kozan Belediyesi bazı zamanlarda Adana Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir çalışma gerçekleştirmektedir.

Belediyenin misyonu; toplum kuralları çerçevesinde herkese eşit davranan hiçbir kişi, kuruluş ve topluluğu birbirinden ayırt etmeyen bir belediye olmak. Din, Dil, Irk ve Cinsiyet konularında ayırdım yapmadan halkın Sosyal, Ekonomik ve kültürel anlamda duyduğu ihtiyaçları karşılarken Kozan’ı teknolojik ve çağdaş bir kent haline dönüştürmektir. Vizyonu ise temel değerlerini benimseyerek, insanın ön planda tutularak her kesimden her insana aynı fırsatların ve hizmetlerin sunulurken yaşam kalitesini sürekli arttıran bir marka olmaktır.

İnsan Kaynakları

Kozan Belediyesi İnsan Kaynaklarının görevleri; Belediye bünyesinde bulunan her personelin izin, rapor, emeklilik, istifa, nakil, terfi, disiplin ve sosyal hakları ile ilgili işleri yürütmektedir. Bunun yanında belediyenin yıllık insan gücü planlamasını yaparak ihtiyaç duyulan alanlara personel alımı yapmaktır. İşe alım yapılacak adaylar arasından belediyenin görevlerini en iyi idame ettirecek ve belediyeyi en iyi temsil edecek adayları seçmektir. Çalışan personellerin gelişimini takip ederek kariyer yolculuğunun belirlenmesinde, eğitimler düzenleyerek gelişmesinden sorumludur.

Kozan Belediyesi İş İlanları

Belediyenin iş ilanları insan kaynaklarının belirlediği ve ihtiyaç duyulan pozisyonlara göre yayımlanmaktadır. Yıllık veya ihtiyaç duyulan dönemde çeşitli yöntemlerle başvuruları kabul edebilmektedir. Kozan halkının istihdamı içinde katkı sağlayan belediye İşçi, Memur statülerinde sözleşmeli veya daimi olarak eleman alımı yapabilmektedir. Dönemsel olarak ihtiyaç duyulan zamanlarda Mevsimlik işçi alımı yaparak işlerin yürümesi sağlanmaktadır. Bunun yanında belediyeye alınacak herhangi bir ürün, iş veya işçilik için ilan.gov.tr üzerinden ilan yayımlamaktadır.

Pozisyonlar

  • Memur
  • İşçi
  • Zabıta
  • İtfaiye Eri
  • Düz Memur
  • Güvenlik Görevlisi
  • Temizlik Görevlisi
  • Çaycı
  • Arşiv Sorumlusu
  • Şoför

Kozan Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı için yayımlanan ilanlar belirli kriterleri de beraberinde getirmektedir. Düz Memur olabilmek için en az lise mezunu olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun yanında memur alımı için her 2 yılda bir yapılan KPSS sınavına girmek gereklidir. Belediye tarafından verilen ilanda taban puan ve diğer kriterler belirtilmektedir. Ön lisans ve Lisans derecesini bitirmiş kişiler ise daha yüksek konumlarda memur olabilmektedirler. Memur alımı için ilanlar İş-Kur aracılığı ile yayımlanmaktadır.

Kozan Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı ihtiyaç duyulan dönemlerde ve pozisyonlarda mevsimlik (Sözleşmeli) ve Daimi olarak yapılmaktadır. Yapılacak proje veya işe ilişkin ihtiyaçlar belirlenerek mesleki ve vasıfsız işçi alımı olarak gerçekleşmektedir. Sözleşmeli işçi her yıl sözleşmesini yenilemek veya fesih etmek durumundadır. Belediye işçi alımına ilişkin iş ilanlarını resmi web sitesi ve İş-Kur aracılığı ile yayımlayarak iş başvuru formlarını toplamaktadır. En az ilkokul mezunu olarak işçi alımı yapılabilmektedir.

Kozan Belediyesi Zabıta Alımı

Zabıta alımı ilanlarına başvurmak için en az lise mezunu olmak gerekir. Bunun yanında adayların fizik durumu önemlidir. Örneğin; 1,75 CM altında boya sahip bay adaylar zabıta alımı için başvuru yapamazlar. Yaş durumu da zabıta olmak için büyük önem arz etmektedir. Genellikle 30 yaşını aşmış adaylar zabıta alımı için başvuru yapamazlar, ancak bu alım yapılacak kurum tarafından esnetilebilir. Bunun yanında KPSS sınavı ile alım yapılmaktadır.

Kozan Belediyesi İtfaiye Eri Alımı

Belediye itfaiye eri alımı yapmak için resmi web sitesinden duyuru yayımlamaktadır. Duyuru yayımlandığı zaman başvuru şartları ve alım kriterleri beraberinde açıklanır. Zabıta Alım şartı ile ortalama aynı özellikleri taşımaktadır. Alım için Kozan Belediyesi insan kaynakları veya İş-kur üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Adaylarda Boy, Yaş, Mezuniyet Durumu ve KPSS şartı aranmaktadır.

Kozan Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak için Belediyenin yayımlandığı iş ilanlarını takip etmeli ve size en uygun açık pozisyon için başvuru formu doldurmalısınız. Açık pozisyonlar yayımlandığı zaman belediyenin resmi web sitesinde ve burada duyurulur. Belediye İş-kur ile işbirliği içerisinde alım yapmaktadır. Bu nedenle başvurular İş-kur üzerinden yapılarak belediyenin insan kaynaklarına ulaştırılır. Başvuru yapabilmek için İş-kur üyeliğinizin aktif olması gerekir. İş-kur resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra arama bölümüne kozan belediyesi yazarak başvuru kabul edilen pozisyonları görebilirsiniz. İş-kur üzerinden nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi bilmiyorsanız linke tıklayınız; İş-kur İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/kozan-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz