LG Personel Alımı ve İş İlanları 2023

LG Personel alımı yapmaya ve istihdam sağlamaya devam ediyor. Teknoloji devlerinden birisi olan LG firması Türkiye’deki operasyonlarında çalışacak personel aramakta. İnsan kaynakları aracılığı ile yayımlanan iş ilanları adayların başvuru yapması ile işe alım süreci başlatılmaktadır. İş başvurusu yapan adaylar niteliklerine ve becerilerine göre mülakat sağlanarak uygun bulunması durumunda işe alım yapılmaktadır. LG Firmasında çalışmak isteyen adaylar yurt dışında ki fabrikalarında ve Türkiye’deki mağazalarında iş imkanı bulabilirler. LG firması hakkında daha detaylı bilgi ve iş ilanlarını incelemek için yazımızın devamını okuyunuz.

LG Electronics

LG; Dünya çapında insanların hayatlarını kolaylaştıran elektronik cihazlara yönelik üretimler yapmaktadır. Uluslararası ve köklü bir şirket olan LG; TV, Ses Sistemi, Beyaz Eşya, Klima, Ev ürünleri ve Cep telefonu gibi geniş çaplı bir üretim portföyüne sahiptir. 1947 yılında kurulan şirket ismini “Lucky – Goldstar” kısaltmasından almaktadır. LG’nin felsefesi insanlar ile samimi iletişimler kurmak ve sadık müşteriler yaratmaktır. Müşterileri anlamak ve durmak bilmeyen yeniliklerle optimum çözümler ve yeni deneyimler sunarak müşterilerinin daha iyi bir yaşam sürmelerine destek olmaktır.

Elektronik sektöründe Global ölçekte sektör lideri olma vizyonu ile çalışmaktadır. Etik ve eşit yönetim yaklaşımı ile kapasitesini sürekli arttırarak pazarın büyük bir bölümünü elinde tutma hedefi bulunmaktadır. LG dijital dönüşüme ayak uyduran ve gelişmenin sonu olmayacağını düşünen bir anlayışa sahiptir. Bu nedenle teknolojik alanda yatırımlarını hiç bir zaman kısmadan teknolojik ilerlemeler içerisinde bulunarak değişime önderlik etmektedir. Son gelen bilgiler doğrultusunda ise mobil taraftan çekilerek var olduğu diğer sektörleri güçlendirme çalışmaları yapmaktadır.

LG Personel Alımı ve İş İlanları

İnsan kaynakları global ölçekte işe alım yapmaktadır. Her geçen gün gelişimi ve iş alanı genişleyen LG yetersiz gelen noktalara personel takviyesi yapabilmekte boşalan pozisyonları hızlıca doldurabilmektedir. Kariyer hayatında hedefi olan ve başarı yakalamak isteyen adayların tercih edebileceği şirketler arasında olan LG; adayların işe başlangıç eğitimleri ve iş hayatındaki becerili yönlerini geliştirerek, kariyer hayatında gelişim kaydetmesini sağlamaktadır.

LG Türkiye’de değil dünya genelinde iş fırsatları sunmaktadır. Dünya genelinde bir çok mağazası, Fabrikası ve Üretim tesisleri ile 85 Bin kişiye iş imkanı sağlamaktadır. İş birimleri ise Mobil iletişim, dijital aletler, dijital görüntü cihazları ve dijital medya üzerine kurulmuştur. Hem Türkiye’deki mağazalarında hem de yurtdışındaki mağazalarında iş imkanları sağlayarak yurtdışı ve yurtiçi iş başvurularını kabul etmektedir.

Başarılı olmak isteyen adaylara her zaman kapılarını açık tutan LG, doğru insanı işe alım yaparak hem şirketi ileriye taşımakta hem de kişinin kariyer hayatında başarılı olmasını sağlamaktadır. LG Türkiye’de Klima üretiminde Arçelik ile anlaşmalıdır. Bu nedenle LG olarak Arçelik firmasında klima satış mağazaları, Klima üretim, tedarik ve montaj işlerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de LG firmasında çalışmak isteyen adaylar LG Mağazalarında, Teknik servis birimlerinde ve Çağrı merkezlerinde iş bulabilirler.

LG Firmasında Çalışabileceğiniz Pozisyonlar
  • Mağaza Satış Personeli
  • Çağrı Merkezi Temsilcisi
  • Mağaza Sorumlusu
  • LG-Arçelik Üretim Elemanı (Fabrika)
  • Üretim ve Kalite Mühendisi
  • Hesap Uzmanı
  • Satış Temsilcisi
  • Beyaz Eşya Sorumlusu

LG İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

LG iş başvuru formunu doldurmak için öncelikle kariyer sitesini ziyaret etmeliyiz. Size kariyer sitesinin başvuru linkini vermeden önce nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağız. Bir çok aday kariyer sitesinin ingilizce olmasından dolayı doğru başvuru yapamamakta ve iş başvuru formu dolduramamaktadır. Öncelikle LG İş Başvurusu linkine tıklayın. Kariyer sitesini google chrome ile açıyorsanız sağ tıklayarak ”Türkçeye çevir” komutu verebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra yukarıdaki arama bölümünde iş yerleri yazacak. Bu adımdan itibaren iş başvurusu yapma aşamalarına başlıyoruz.

Çalışmak istediğiniz ülke Türkiye yada LG şirketinin hizmet verdiği diğer ülkeler olabilir. Bu nedenle yurt dışında çalışmak isteyenler öncelikle çalışmak istediği ülkenin ismini yazarak aratabilir. Zaten yurtdışında çalışmayı düşünenler büyük ölçüde İngilizce diline sahiptirler. Bu nedenle bu adaylar başvurmak istediği ülkenin dilini kullanarak başvuru yapmalıdır. Türkiye için iş başvurusu yapmak isteyen adaylar Türkiye yazarak arama yapmalıdır. Arama yaptıktan sonra şehir şehir var ise açık pozisyonlar belirecektir. İstediğiniz iş ilanına tıklayarak açılan sayfada iş başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/lg-personel-alimi/

Yorum Yaz