Mercedes Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Mercedes Personel Alımı yapmak için istihdam yaratmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük Otomotiv markalarından birisi olan Mercedes Benz üretim tesisleri ve satış ofisleri için işe alım yapacak. Açık pozisyonlar için yayımlanan iş ilanlarına araç sektöründe tecrübeli ve tecrübesiz adaylar arıyor. Almanya kökenli olan Mercedes bir Alman markası olarak sağlamlığı ile bilinmektedir. Bu ilanımızda iş arayışında olan adaylar için şirket hakkında detaylı bilgi vererek nasıl iş başvurusu yapabileceğini anlatacağız…

Mercedes Benz Otomotiv Tic. Hiz. A.Ş

Mercedes-Benz şirketinin kaliteli araç üretimi çok eskiye dayanmaktadır. Türkiye’ye gelişi ile araç sektörüne vizyon kazandıran şirket, ilk olarak İstanbul Davutpaşa’da Daimler Benz AG ortaklığı ile 1967 yılında Otomarsan adı ile kurulmuştur. Şirketin yakaladığı büyüme ivmesi ülke içi ve ülke dışında kabul gördükten sonra ismi Mercedes-Benz Türk A.Ş. değişmiştir. Şirket Otomobil, Hafif Ticari Araç, Otobüs ve Kamyon gibi ihtiyaca yönelik üretim yapmaktadır.

Şirket kaliteye odaklanarak çıkılan yolda bugün Mercedes Benz Markası ile otomobil sektörünün en kaliteli ve sağlam araçlarından birini üreten marka konumundadır. Ayrıca kalitenin yanında görsel güzelliğe de önem veren şirket tasarladığı otomobil kasaları ve eklediği ek özellikler ile binicilerin dikkatini çekmektedir. Türkiye’nin en çok talep gören araç markalarından birisidir. Şirketin genel merkezi İstanbul Esenyurt’tadır. Mercedes Benz 52.000 metre karelik pazarlama ve yedek parça alanı ile hizmet vermektedir.

Mercedes Personel Alımı ve İş İlanları

İnsan kaynakları ihtiyaç duyulan noktalara personel alımı yaparak pozisyonları doldurma gayreti içerisindedir. Dönem dönem yayımlanan iş ilanları ile açık pozisyonları başvuran adayları değerlendirerek doldurmaktadır. Bugün Mercedes Benz bünyesinde 450 çalışan merkez ofiste olmak üzere, satış noktalarında ve satış sonrası hizmetler ağında 4000’den fazla personel çalıştırılmaktadır. Şirket çalışanlarına en büyük yatırım gözüyle bakmaktadır. Bu nedenle ise en büyük sloganı ”İnsana yapılan yatırım, En yüksek getirili yatırımdır” sözüdür.

Kariyer hayatında başarı elde etmek isteyen adaylar Mercedes şirketi bünyesinde kendilerini geliştirebilir ve geleceğe hazırlayabilirler. Mercedes yeni işe başlayan adaylara oryantasyon eğitimleri vererek işe adapte etmekle birlikte mevcut çalışan personel, işçi ve elemanlarına sürekli olarak iş geliştirme eğitimleri vermektedir. Şirket sürekli gelişmeyi ve geliştirmeyi hedefleyerek hem kendisini hem de personellerini geleceğe hazırlamakla sorumludur.

Güncel İş İlanları

Kıdemli BT Proje Yöneticisi
Tedarikçi Yönetimi Tedarikçi Yöneticisi Aksaray
Kıdemli İş Danışmanı
Senior SAP PI/PO Developer
Yazılım Geliştirme Mühendisi
Proses Kalitesi ve Test Müdürü
Satın Alma Hizmet Merkezi Uzmanı
Satın Alma – Değişim Yönetimi Uzmanı
Satın alma – takım yönetimi uzmanı
ArGe Prototipleme Mühendisi
Ar-Ge otobüsü için tasarım mühendisi
DevSecOps Mühendisi/Siber Güvenlik Ürünleri
Bilgi Güvenliği Mimarı
Siber Güvenlik Programı PMO
SAP FI Danışmanı
Kıdemli Arka Uç Geliştiricileri (Java)
Bulut Mimar(lar)ı / Mühendis(ler)
Kıdemli Kurumsal Mimar
Kıdemli Yapay Zeka ve Veri Mühendisi
SAP PP Danışmanı
SAP ABAP Developer
SAP Danışmanları ve SAP ABAP Geliştiricileri
DevOps / Site Güvenilirliği Mühendisi/Mühendisleri
Kıdemli Android Geliştiricisi
BT Hizmet Yönetimi (ITSM) Uzmanı
Tam Yığın Geliştiriciler (Java)
OCR Geliştiricisi
Müdür Sekreter
DevOps Mühendisi
Tam Yığın Yazılım Mühendisi
BI ve Gelişmiş Analitik Geliştirici
SAP Temel Mimarı
SAP KY Danışmanı
SAP MM Danışmanı
SAP SD Danışmanı
Kıdemli BT-Altyapı Uzmanı
İş Analisti – Müşteri Odaklı Süreçler ve Uygulamalar
BT Ürün ve Hizmet Müdürü
Mobil QA (Test) Mühendisi
Kıdemli SAP Geliştiricisi ve Mimarı
SAP FICO Danışmanı
PDM Veri Mühendisi
İstanbul için Mavi Yaka (Saha Çalışanı) Genel Başvuru
MBO Vergi Koordinatörü
Çevik Koç / Scrum Master
PDM Süreç Yönetimi
Kıdemli DevOps Mühendisi
Ön Uç Geliştiriciler (Angular 6+)
Yazılım QA Mühendisleri
SAP APO / PP Danışmanı
Senior SAP SD Consultant
Kıdemli Yazılım Çözüm Mimarı (.Net)-
DevOps İş Analisti
Tam Yığın Geliştiriciler (.Net)
BT Süreç Uzmanı
Mavi Yaka ve Beyaz Yaka Açık Pozisyonlar

Mercedes Benz kullanıcıları için en çok tercih edilen araç markalarından birisi olurken otomotiv sektöründe çalışan işçi ve eleman adayları içinde en çok tercih edilen şirketlerden birisidir. İşe alım yaparken Din, Dil, Irk, Mezhep, Cinsiyet ayrımcılığı gibi konulardan uzak durarak fırsat eşitliliği çerçevesinde adayları değerlendirmektedir. Yukarıda paylaşılan açık pozisyonlar dışında satış ağlarında da ekstra işçi alımı ve personel alımı yapılabilmektedir.

Mercedes İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mercedes başvuruları oluşturduğu global siteden almaktadır. Bu nedenle ister Türkiye’deki iş ilanlarına ister yurtdışı için iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz personel alımı yapılan link ile ilgili Mercedes Kariyer sitesine ulaşarak açık pozisyonları görerek istediğinize iş başvurusu yapabileceksiniz. İş başvurusu yapabilmek için öncelikle site içerisinde üyelik oluşturmalısınız. Üyelik oluşturduktan sonra özgeçmiş formunu doldurarak işe başvuru hazırlığı yaparsınız.

CV oluşturmayı tamamladıktan sonra Kariyer Fırsatları adımına tıklayarak iş ilanlarını görüntüleyeceksiniz. Buradan istediğiniz pozisyona tıklayarak pozisyon için istenen nitelikleri ve yetenekleri görebilirsiniz. Sizin için en uygun olan pozisyona başvuru yaparak özgeçmişinizi Mercedes İnsan kaynaklarına oluşturmuş olursunuz.

İnsan kaynakları tarafından incelenen özgeçmişiniz pozisyon için uygun bulunması halinde sözlü ve yazılı mülakatlara katılarak başarılı olmanız durumunda işe alım yapılırsınız. Mercedes Personel Alımı için Online İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/mercedes-personel-alimi/

Yorum Yaz