MNG Kargo Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Kargo sektöründeki artan ihtiyacın giderek artması ile Özellikle Kargo şirketlerinin personel ihtiyaçları artmaktadır. İhtiyacı artan kargo şirketlerinden biriside MNG Kargo şirketidir. MNG Kargo insan kaynakları yayımladığı iş ilanları ile personel ve eleman alımı yapmaya devam etmektedir.

Bu yazımızda öncelikle MNG şirketini tanımanız için detaylı bir bilgi vererek yayımladığı iş ilanlarına değineceğiz. Kariyeriniz için faydalı olacak en doğru seçimi yaparak MNG Kargo şirketine iş başvurusu yapabilirsiniz.

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.

MNG Kargo, Türkiye’deki çeşitli malzemelerin ulaşımını sağlamak, taşımasını yapmak ve teslimat konusunda sektörü ilerletmek amacı ile 2003 yılında kurulmuştur. Kargo Taşımacılığı sektörünün artan ihtiyaçları karşılayamaması veya karşılamakta zorlanması ile yeni kargo şirketlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Bu kargo şirketlerinden olan MNG Kargo şirketi kurulduğu günden bu yana dağıtımı ve teslimatı başarılı bir şekilde yürütmektedir. Geniş dağıtım ağı ile birlikte iş başına verilen personel sayısı müşterilerinin hızlı ve zamanında teslimat ile memnun kalmasını sağlamaktadır. Bu yazımızın girişinde iki farklı renk kullanılmıştır. Bu mavi ve turuncu renkler MNG Kargonun sembol renkleri olup bütün teslimat malzemeleri ve logolarında bu iki rengi kullanmaktadır.

MNG Kargo şirketinin kurucusu MNG Holding olarak gözükse de daha sonrasında şirket hisseleri 2017 yılında sancak ailesi tarafından satın alınmıştır. MNG Kargo taşımacılık sektöründe bir çok ilke imza atarak öncü ve yenilikçi bir şirket olarak rol oynamıştır. Teknolojik aktarma merkezi olarak yeniliği başlatan ilk şirket olarak gözümüze çarpmaktadır.

Saatte 65 bin kargo kapasitesi ile kargolara zarar vermeden kırıp dökmeden el değmeden hatasız olarak nakil etmektedir. Sektörün ilk şirketi olmamasına rağmen sektörün gelişiminde aktif rol oynayan MNG Kargo hizmet kalitesini dünya standartlarına taşımış ve teknolojik yeniliklere yatırım yapmaya devam etmektedir.

Türkiye’nin her iline hizmet veren MNG Kargo 800’den fazla şubeye sahip olup 25 aktarma hizmeti ve 15 bölge müdürlüğüne ek olarak 10.000’den fazla çalışan personeli ile hizmet vermektedir. Hizmet kalitesini dünya standartları seviyesinde yürüten şirket hem yurt içinde hem de yurt dışında bir çok ülkeye Kargo taşımacılığı yapmaktadır.

MNG Kargo bölge Müdürlükleri bulunan iller; Adana, Ankara, Antalya, Bakırköy, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya ve Samsun ilidir. MNG Kargonun verdiği hizmet içerisinde Kargo Taşıma, Kargo Teslimatı, Kurye Çağırma ile resmi sitesinden verdiği ”kargom nerede?” hizmeti bulunmaktadır.

MNG Kargo Personel Alımı ve İş İlanları

MNG Kargo ülkemizde istihdama katkı sağlayan şirketlerden birisidir. Sahip olduğu 10.000 personel ile hizmet veren MNG kargo iş alanını genişlettikçe ve pozisyon boşluğu oluştukça iş ilanları yayımlayarak personel alımı yapmaktadır. İş ilanlarını sosyal medya ve Kariyer siteleri aracılığı ile yayımlayan MNG Kargo, insan kaynakları aracılığı ile iş başvurularını değerlendirerek işe alım yapmaktadır. Bir çok ilde bulunan dağıtım bölgesi ve teslimat mağazaları ile bir çok pozisyonda işe alım yapabilmektedir. En çok başvurulan pozisyon ise Kurye Elemanı olmaktadır.

Sektörün satış hacminin artması, online satışların hız kazanması ile MNG kargo şirketinin de iş hacmi artmıştır. Bu nedenle genişleyen iş hacmi ile birlikte yeni şubeler ve yeni iş alanları geliştirmektedir. Buna bağlı olarak personel ihtiyacı duyularak iş ilanları yayımlar ve işe alım yapar.

MNG Kargo İnsan Kaynakları

MNG Kargo insan kaynakları şirket personellerinin eğitim ve gelişimine katkı sunmak amacı ile sürekli eğitimler düzenleyerek çalışanların kariyer hayatında gelişimini sağlamaya çalışmaktadır. MNG Kargo şirketi ilke olarak edindiği unsurları çalışanlarından da beklemektedir. Bu ilkeler içerisinde Dürüstlük, Şeffaflık, Güven, Sorumluluk alma ve yerine getirme, Yenilikçi olma, Girişimcilik ve Müşteri odaklılık konularında titiz davranmaktadır. İnsan kaynakları işe alımda değerlendirdiği adayları en iyi performansı göstereceği pozisyonlara yerleştirerek motivasyon ve takım çalışmasını sağlamaktadır.

Başvuru İçin İstenen Genel Nitelikler

 • Erkek Adaylar İçin Askerliğini Tamamlamış olmak
 • En az Lise Mezunu olmak
 • Mesleki Teknik Bilgi
 • Müşteri Odaklı olmak
 • İletişim Becerisi Yüksek
 • inisiyatif alabilecek
 • Esnek Çalışma Saatlerine Riayet edebilecek
 • Sorumluluğunun Bilincinde Olmak
MNG Kargo Güncel İş İlanları
 • İnsan Kaynakları Personeli (Ankara)
 • İnsan Kaynakları Personeli (Adana)
 • İnsan Kaynakları Personeli (Bursa)
 • Şube Müdürü (Denizli)
 • Şube Müdürü (Elbistan)
 • Dış Kaynak Yöneticisi
 • Müşteri Deneyimi Yöneticisi
 • Bölge Satış Yöneticisi (Konya)
 • Kurye Elemanı
 • Kargo Elemanı
 • Kargo Takip Elemanı
 • Dağıtım elemanı
 • Şoför/Sürücü
 • Depo Elemanı

MNG Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. İş Başvurusu Yapma
 2. Ön Görüşme
 3. Mülakat (Kişilik envanter vb. Test aşamaları)
 4. İş Teklifi

MNG Kargo insan kaynakları yukarıdaki sıralamaya göre işe alım sürecini yönetmektedir. Yayımlanan güncel iş ilanlarını takip ederek istediğiniz pozisyon açığı oluştuğunda iş başvurunuzu yapmanızı öneririz. Kariyeriniz için atacağınız bu önemli adım ile iş hayatınızda ilerleme şansı yakalayabilirsiniz. Doğru pozisyona başvuru yapmak niteliklerinizin ve yetkinliklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

MNG Kargo kariyer.net sitesi ile anlaşma içerisinde ortak bir çalışma yönetmektedir. Bunun yanı sıra MNG Kargo web sitesinin kariyer bölümünde direkt iş başvurusu adında bir link olsa da şuan etkin değildir. Bu linki takip ederek başvurunuzu direkt olarak insan kaynaklarına da iletebilirsiniz. MNG Kargo iş başvuru linki; mngkargo.com.tr/icerik/kariyer-firsatlari

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/mng-kargo-personel-alimi/

Yorum Yaz