PewDiePie, YouTube Gaming İle Özel Bir Canlı Yayın Anlaşması Yaptı

PewDiePie, geçtiğimiz yıl blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive ile anlaşmıştı ve bir sene boyunca bu platformda canlı yayın yaptı. Bir yıl aradan sonra İsveçli YouTuber PewDiePie, gerçek ismi ile Felix Arvid Ulf Kjellberg, yeni bir platforma geçme kararı aldı. Bu yeni platform uzun yıllardır içerik ürettiği YouTube’dan bir başkası değildi. PewDiePie, YouTube’un oyun odaklı YouTube Gaming platformu için canlı yayın anlaşması imzaladı.

Felix Kjellberg yaptığı açıklama, “YouTube, on yıldan uzun bir süredir benim evim gibi. Bu platformda canlı yayın ve içerik oluşturmak, dünya çapındaki hayranlarımla etkileşimde bulunmanın en doğal yolunu bana sunuyor.” dedi.

Bunun yanında, “Canlı yayınlar, 2020 yılı ve sonrası için üzerinde yoğunlaştığım bir şey. Bu nedenle YouTube ile iş ortaklığı yapabilmek güzel. Ayrıca yeni ürün özelliklerinde ön planda olabilmek gelecek için özel ve heyecan verici.” diyerek sözlerine devam etti.

YouTube Gaming, yapılan anlaşma ile ilgili belirli bir rakam ortaya koymamış olsa da, PewDiePie’ın YouTube üzerinde 100 milyon aboneyi geçen tek bireysel içerik oluşturucu olmasını göz önünde bulundurduğumuzda oldukça yüksek meblağlar hava uçuşmuş olabilir.

Bu tarz anlaşmalar, YouTube Gaming’in kendisini artan canlı yayın rekabetinde kendini ön sıralarda konumlandırmak istemesini kanıtlar nitelikte. Buna ek olarak platformun PewDiePie ile yaptığı iş ortaklığı, hayranları yeniden YouTube’un canlı yayın kısmına çekmesinde büyük bir rol oynayacaktır. Nitekim ünlü YouTuber, geçen yıl 4 milyardan fazla görüntüleme sayısına ulaşarak YouTube’da en çok izlenen içerik oluşturucu olma başarısını elde etmişti.

Yakın tarihte YouTube Gaming; CouRage, Lachlan, LazarBeam, Muselk, Typical Gamer ve Valkyrae gibi özel yayıncılar ile anlaşma imzalamıştı. YouTube’ın oyun başkanı Ryan Wyatt bu anlaşmalar ile ilgili şunları söyledi: “Platformumuzu dünyanın dört bir yanındaki hayranlar ile buluşturan ve canlı yayınları adeta bir eve dönüştüren içerik oluşturucu kadromuzu büyütmeye devam etmekten oldukça mutlu ve heyecanlıyım.”

“PewDiePie, YouTube Gaming İle Özel Bir Canlı Yayın Anlaşması Yaptı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın