Pfizer Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Pfizer Inc.

Personel alımı yapan Pfizer şirketi çok köklü bir ilaç şirketidir. Alman asıllı bilim insanları tarafından kurulan şirket kurucusu alman asıllı olsa da Amerika’da kurulmuştur. 1849 yılında kurularak faaliyete geçen şirket Tıp sektöründe Tedavi ve Tıbbi ilaç üreticisidir. 175 ülkede bulunan Pfizer markası sektörde herkes tarafından bilinen bir şirket konumundadır. 100’ü aşkın AR-GE projesine sahip şirket geleceğe yatırım yapmaya önem vermektedir.

Pfizer şirketi dünya çapında 100 Bin çalışana ev sahipliği yapmaktadır. Ürün portföyü global ölçekte 15 farklı tedavi alanında geliştirilmiştir. Dünya üzerinde 58 üretim tesisine sahiptir. 53,6 milyar dolarlık geliri ile ilaç şirketlerine global arenada liderlik etmektedir. Şirket 100’den fazla ürün hacmine sahiptir. Şirketin sahip olduğu vizyon ise çığır açan yenilikler ile hastaların hayatların iyileştirmektir.

Pfizer Türkiye

Hikayesi Amerika’da kurulması ile başlayan Pfizer şirketi, Türkiye’de faaliyetine 1957 yılında başlamıştır. Şirket sağlık alanında yatırımlar yaparak ülkenin en büyük 3. şirketi olma başarısı göstermiştir. 1000’den fazla çalışana iş imkanı sağlayarak, Türkiye içerisinde ve 175 ülkede istihdama katkı sağlamaktadır. En büyük ekonomiye katkısı ise üretiminin %75’ini Türkiye’de yaparak diğer ülkelere ihracat yapmasıdır. Sosyal sorumluluk projelerini benimseyerek yatırımdan kaçınmayan şirket 15 yıl içerisinde toplam 9 milyon Türk lirası eğitim ve sağlık odaklı yatırım yapmıştır.

Pfizer Personel Alımı ve İş İlanları

Kariyer hayatında başarılı olmak isteyen adayların tercih edebileceği bir şirkettir. Pfizer iş hayatında başarı yakalamak isteyen istekli ve değişime açık gelişimine önem veren adayları tercih etmektedir. Yaşamlara Dokunmak İçin Burada Sınır Yok! sloganı ile çalışanlarının vizyonunu genişleten şirket Yeni mezunlara, Deneyimli adaylara iş imkanı sağlarken Eğitim hayatı devam eden öğrenciler içinde Staj yapma olanağı sunmaktadır.

Şirket İstanbul Ortaköy semtinde bulunan tesisinde çalışma imkanı sunuyor. Eğitim tarafında yaptığı çalışmalar ile mevcut personeline ve işe yeni başlayan personellerine eğitim vererek gelişimlerini sağlamaya çalışmaktadır. Şirket Global ölçekte kariyer şansı sunmaktadır. Eğitimler ile gelişen ve performansı iyi olan adaylar uluslararası kariyer yapma şansına sahip olmaktadır. Şuanda 70 Türk vatandaşı uluslararası çalışmaktadır.

Pfizer İşe Alım Süreci

Pfizer insan kaynakları işe alım sürecini şeffaf bir şekilde yürütmektedir. Şirket işe alım sürecinde Dil, Din, Irk, Mezhep gibi konularda ayrım yapmamaktadır. Fırsat eşitliliği sağlanarak süreç yürütülür ve herkese eşit fırsatlar sunulur. Online olarak kabul edilen iş başvuruları için ihtiyaç olan dönemlerde iş ilanları yayımlamaktadır. Uluslararası ilan yayımladığı kariyer sitesi ile her ülkeye iş başvurusu yapma imkanı sunmakta ve açık pozisyonları paylaşmaktadır.

Pfizer Açık Pozisyonlar
  • Tedarik Operasyonları Yöneticisi
  • Veri Yönetimi Uzmanı
  • Ruhsatlandırma Uzmanı
  • Genel Başvuru (Engelli)
  • Fabrika İşçisi
  • Üretim Elemanı
  • Güvenlik
  • Operatör

Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Ortalama çalışma saatleri Hafta içi 08.30 – 17.30 olmakta ve Esnek çalışma saatleri uygulanmaktadır. Pozisyon ve Departmana göre Cumartesi ve Pazar Günleri Tatildir.

Pfizer İş Başvurusu Yapılır?

İhtiyaçlar ve açılan pozisyonlar için iş ilanları yayımlanarak personel alımı yapılmaktadır. Pfizer iş ilanlarını takip ederek size uygun pozisyon oluşmasını bekleyebilir veya mevcut açık pozisyonlara iş başvurusu yapabilirsiniz. Şirketin iş ilanları kariyer.net üzerinden de yayımlanmaktadır. Ancak buradan açılan pozisyonlar çok fazla başvuru yapıldığından işe alım oranını düşürmektedir.

Bu sebeple size vereceğimiz link üzerinden şirketin global kariyer sitesine girebilir Türkiye ülkesini seçerek açık pozisyonları görüntüleyebilirsiniz. Pozisyonlardan birini seçtiğinizde üzerine tıklayarak açılan sayfanın aşağısında bulunan Başvur butonuna tıklayarak kayıt ol seçeneğini seçiniz. Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra başvuru formunuzu şirkete iletebilirsiniz. Pfizer iş başvuru linki; Pfizer Personel Alımı

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/pfizer-personel-alimi/

Yorum Yaz