PTT Kargo Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’nin en köklü Kargo şirketlerinden birisi olan PTT Kargo ihtiyaç duyulan pozisyonlar için iş ilanları yayımladı. Türkiye’de çok fazla istihdam sağlayan şirket personel alımı yapmaya da devam ediyor. PTT Kargo şirketinde çalışmak isteyen adaylar bu ilanımızı inceleyerek PTT Kargo iş ilanlarına erişebilir, PTT Kargo şirketinin tarihini inceleyerek şirket hakkında detaylı bilgi edinebilir. Sizde PTT Kargo şirketinde çalışmak istiyorsanız ilanımızı inceleyerek nasıl iş başvuru yapabileceğinizi öğrenin.

PTT Yurtiçi Kargo Hizmetleri

Türkiye’nin en köklü ve kamusal şirketlerinden olan PTT Kargo şirketinin kuruluşu 1840’lı yıllara dayanmaktadır. Posta nezaretinin kurulması ile başlayan hizmet gün geçtikçe kendisini geliştirmiş ve iş alanını çeşitlendirmiştir. İlk Postahane ise İstanbul’da kurularak hizmet vermeye başlamıştır. Telgraf hizmeti ile başlayan faaliyetler Havale, Posta Çeki, Tahsilat ve PTT Bank gibi hizmetler ile sürekli kendini geliştirmiş ve Türkiye’nin günlük en fazla işlem yapan şirketlerinden birisi olmuştur.

PTT Kargo, Bugün edinmiş olduğu vizyon ile Dünya’da Posta idareleri içerisinde ilk on şirket arasına girme çabası ile çalışmakta hızlı, Güvenli ve zamanlı verilen hizmetler ile müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışmaktadır. PTT Kargo şirketinin misyonu ise sürekli gelişen teknolojiye ayak uyduran ve teknolojik gelişmeleri takip ederek işine entegre etme misyonu ile hareket etmektedir. PTT Kargo her şeyden önde ülkemizin ulusal çıkarlarını korumak adına hizmetlerini ülkemizin çıkarlarına göre ölçeklendirmektedir.

PTT Kargo, Sahip olduğu ve benimsediği değerler ile hizmetlerini çağdaş uygarlık seviyesine çıkarma isteği gütmektedir. Şirketin sahip olduğu aynı zamanda benimsediği ve uyguladığı değerler içerisinde; Yenilikçilik, Güvenilirlik, Tarafsızlık, Girişimcilik, Sosyal Sorumluluk, Paydaşlarına fayda sağlayan ve Şeffaf olan bir yapı ile hareket etmektedir. PTT istihdam bakımından ülkemize en çok fayda sağlayan şirketlerinde başında gelmektedir. Kariyer hedefi ile tercih edilen şirketler arasına girmeyi başarmış iş arayan adayların tercih ettiği şirketlerden birisi olmuştur.

PTT Kargo Personel Alımı ve İş İlanları

PTT Şirketi bir çok hizmeti içinde barındırırken 2008 yılında ise Kargo taşıma sektörüne girerek PTT Kargo olarak hizmet vermeye başlamıştır. Neredeyse Türkiye’nin her yerinde bulunan şubeleri aracılığı ile Kargo taşıma ve Teslimat hizmeti vermektedir. Buna istinaden açık pozisyonlara veya ihtiyaç duyulan departmanlara personel alımı yapmaktadır. Personel alımı yapacağını Ptt.gov.tr adresinden duyururken bir çok haber sitesi de bu duyuruya istinaden işe alım yapılacağını duyurmaktadır. Öğrenciler için Staj yapma imkanı da tanıyan PTT Kargo en son duyurusuna istinaden Staj Seferberliği Projesi kapsamında kariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden staj başvurusu kabul etmektedir.

PTT Kargo İnsan Kaynakları

PTT Kargo şirketinde çalışabileceğiniz bir çok pozisyon bulunmaktadır. PTT İdari birimler başta olmak üzere sahada teslimat görevlisi olarak da çalışabilirsiniz. PTT İnsan kaynakları aracılığı ile iş başvurusu yapan adayları Sınava tabi tutarak başarılı olan adayları Sözlü mülakat yöntemi ile işe alım yapmaktadır. Gişe ve Büro görevlisi olarak idari işlerde çalışabileceğiniz gibi Teslimat elemanı, Şoför ve kurye olarak da çalışabilirsiniz. PTT Kargo firmasında çalışmak isteyen adaylar bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. KPSS Sınavı ile belirli bir puan üzerinden başvurabileceğiniz departmanlar aşağıda belirtilmiştir.

PERSONEL ALIMI GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

Başvuru yapacak adaylar yapılan duyuruya göre İdari Hizmet Sözleşmeli Personel kapsamında yada kadrolu olarak alınabilmektedir. Bu PTT şirketinin yaptığı duyuruda belirtilir.

Genel şartlar;

 • Türk Vatandaşı olmak
 • 18 yaşını doldurmuş 35 yaşından gün almamış olmak
 • Kamu haklarından yasaklanmamış olmak
 • Devletin güvenliği veya Anayasal Suç işlememiş olmak
 • Kamu haklarından yasaklı olmamak
 • Askerlikle ilgili problemi bulunmayan
 • Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak

Özel Şartlar;

a) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için;

 • 4 yıllık Ek1 Listede belirtilen bölümlerden Üniversite mezunu olmak
 • Beden ve Akıl Sağlığı olmadığın Resmi kurum ile belgelemek
 • KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak

b) Dağıtıcı pozisyonuna başvurabilmek için;

 • Ek2 Listede belirtilen bölümlerden en az 2 yıllık üniversite mezunu olmak
 • B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
 • Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek
 • KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

PTT Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Kargo dönem dönem yönetim kararı ile personel alımı yapmak için iş ilanları yayımlamaktadır. Bu iş ilanlarını takip ederek başvuru formu ile birlikte belirtilen tutarı belirtilen bankalar aracılığı ile ödeme yaparak başvurulabilmektedir. PTT Kargo resmi sitesinin duyurular bölümünden takip edeceğiniz ilanlar yayımlanması halinde sitemiz aracılığı ile de duyurulacaktır. İlanları takip etmek için PTT Kargo Personel Alımı Duyuruları linkinden arada bir tıklayarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Siteden başvuruları kabul edebileceği gibi İş-kur üzerinden de başvuruları alabilmektedir. İlan yayımlandığında ilan detayları içerisinde nereden başvuru yapabileceğiniz belirtilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz Personel alım ilanlarına istinaden Genel ve Özel şartlar ilan çeşitliliğine göre değişiklik gösterebilir.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/ptt-kargo-personel-alimi/

Yorum Yaz