Samsung Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Samsung Personel Alımı yapıyor! Dünya’nın en büyük teknoloji devlerinden birisi olan Samsung Personel alımı ile ilgili ilanlar yayımladı. Güncel iş ilanlarını mevcutta artan iş ihtiyacını karşılamanın yanı sıra boşalan pozisyonları doldurmak içinde yayımlamaktadır. Samsung Şirketinde çalışmak isteyen adaylar yazımızı okuyarak Samsung şirketinin tarihini ve neler yaptığını öğrenebilir aynı zamanda Samsung İş başvurusunda bulunabilir.

Samsung Electronics Tarihçe ve Kuruluşu

Samsung şirketi Dünya’da bir çok elektronik ürün ile kendini kanıtlamış bir şirkettir. Fakat kuruluş hikayesi olayı bambaşka bir noktaya getirmektedir. Bugün bir çok tüketici evlerinde çamaşır makinesinden buz dolabına, Televizyondan cep telefonuna kadar bir çok elektronik eşyada Samsung markasını tercih etmektedir. Herkesin aklına Samsung denince bir teknoloji devi, Teknolojiye sınıf atlatan bir şirket olarak bakmaktadır, ancak bu gerçekle birlikte tanıdığımız Samsung şirketinin geçmişi çok farklıdır.

ilk olarak 1938 de Kore’de kuruldu. Kurulduğu sektör ise Kurutulmuş balık, Un, Meyve ve sebze ihracatçısıydı. Evet yanlış duymadınız Samsung bir Gıda şirketi olarak kurulmuştur. Kurulduktan 10 yıl sonra ise farklı sektörlere giriş yapmaya başladı. Bu sektörler Tekstil ve Sigortacılık idi. Samsung’un digital tarafı Samsung Electronics ise elektronik sektörüne tv üretimi ile başlayarak 1970 yılında faaliyete geçti.

Şirketin Samsung Electronics olarak attığı adım ile çeşitli elektronik cihazların üretimine başlandı. Bu cihazlar çamaşır makinası, Televizyonlar, Buz dolapları, Elektrik süpürgeler, telefonlar ve daha bir çok teknolojik ürün ile sektörde lider bir teknoloji firması haline geldi. Özellikle Bilgisayar ve akıllı telefonlar ile müşterilerin isteğine dayalı ve yenilikçi çözümler ile sektördeki profilini AR-GE çalışmalarına önem vererek her gün daha da yükseğe taşımaktadır.

Samsung Türkiye servis ağlarına sahip olmalarına karşı henüz Türkiye’de bir üretim fabrikasına sahip değiller. Son zamanlarda Samsung’un Türkiye’de fabrika açmak istediği konuşulan haberler arasında. Ancak henüz bununla ilgili somut bir adım yok. Türkiye’de samsung markalarının satış potansiyeline bakılırsa hiçte kötü bir fikir olmadığı aşikar. Gelelim şimdi Samsung şirketinde kariyer yapmak isteyen adaylara ve Samsung İş İlanlarına. Bakalım Samsung nerelere personel alımı yapıyor ve Samsung şirketinde çalışanlar nerede ve hangi pozisyonlarda çalışıyor…

Samsung Personel Alımı ve İş İlanları

Samsung şirkette kariyer hedefleyenler için resmi sitesinde bir iş ilanı platformu kurmuştur. Bu platform üzerinden şirkete resmi bir şekilde başvurunuzu iletmeniz mümkün kılınmaktadır. Samsung iş ilanlarına Dünya’da göz atarsak bir çok ilanı ve açık pozisyonu görüntüleyebiliyoruz. Birçok ülkede Samsung resmi kariyer sitesinde iş ilanları mevcut. İş İlanlarını yayımladığı ülkeler; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Birleşik Krallık, Romanya, Meksika, Avusturya, Kanada, Tayland, Brezilya, Singapur, Vietnam, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Avustralya, İsviçre, Yunanistan, Macaristan, Filipinler, Malezya, Çin, Danimarka, İsveç, Polonya, Kore Cumhuriyeti.

İnsan kaynakları şirketin hizmet kalitesini arttırmak ve daha iyi hizmet vermek amacı ile işe alım sürecinde nitelikli adayları seçmektedir. Bu nedenle özgeçmişinizin etkileyici ve detaylı olması avantaj sağlayacaktır. Fabrika ve mağazalar içinde çalışma fırsatı sunulmaktadır. Özellikle telefon tarafında yapmış olduğu satış başarıları ile bu alanda daha çok istihdam sağladığını söylemek mümkündür. Uluslararası bir firma olması nedeni ile sosyal olanaklar ve avantajlı bir çalışma sistemine sahiptir.

Çalışma saatleri vardiyalı sistemle günde 8 saat olmakla birlikte haftalık 45 saattir. Yıllık izin ve haftalık 1 gün izin hakkı verilmektedir. Yıllık prim ve aylık prim uygulaması olan pozisyonlar bulunmaktadır. Maaş ücreti en az 4250₺ olarak belirlenmiştir. Kariyer hayatında başarı yakalamak isteyen adayların tercih edebileceği ve terfi alabileceği şirketlerden birisidir. Bu nedenle çalışmaya başladığını ilk günden itibaren öğrenmek ve gelişmek için çalışmalısınız. Çalışabileceğiniz ve açık pozisyonlar şu şekildedir;

İş İlanları

 • Pazarlama
 • AR-GE
 • Satışlar
 • İşletme Yönetimi
 • Yazılım Ar-Ge
 • Finans
 • Lojistik
 • Üretim
 • Üretim Mühendisliği
 • Tedarik
 • Tasarım
 • Hukuk İşleri
 • Kurumsal İlişkiler
 • Mağaza Personeli
 • Satış Personeli
 • Klima montaj ustası
 • Beyaz eşya montaj elemanı
 • Telefon Onarım Elemanı
 • Samsung Teknik servis elemanı

Samsung İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsung Türkiye şirketinde çalışmak isteyen adayların Samsung mağazalarında ve yetkili servislerinde iş imkanı bulması mümkün. Samsung Beyaz eşya telefon televizyon ve ısıtıcı soğutucu sistemler için farklı yetkili servisler tanımlamaktadır. Telefon için uzman, klima için uzman ve beyaz eşya için uzman teknik servisleri ile anlaşmalıdır. Samsung çerkezköy fabrikası için iş ilanları yayımladı. İş başvurusunu bahsetmiş olduğumuz şekilde samsung fabrikası için iletebilirsiniz. Yukarıda fabrikası olmadığından fakat fabrika açarsa gayet mantıklı olacağından bahsetmiştik. Bahsimiz gerçekleşti, binlerce iş arayan vatandaş samsung çerkezköy fabrikası iş araması yapmaya başladı.

İş bulabileceğiniz bir çok yetkili servis ve Samsung Mağazaları bulunmaktadır. Neredeyse her ilde bulunan mağazaların bazıları AVM içlerinde bazıları ise merkezi konumlarda bulunmaktadır. Size en yakın Samsung mağazasına veya yetkili servisine başvuru yapmanız mümkün. Samsung Yetkili servisleri iş ilanları için yaptığımız pazar araştırmasına göre yetkili servislerin iş ilanları mevcut durumdadır. Samsung Mağaza ve Yetkili servis iş başvurusunu bu linkten yapabilirsiniz. Samsung Online başvuru linki; Samsung İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/samsung-personel-alimi/

Yorum Yaz