Sedaş Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Sedaş; Sakarya Elektrik Dağıtım şirketi olarak ülkemizde faaliyet gösteren şirketlerden birisidir. Elektrik ve Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirket Bireysel ve Kurumsal olarak abonelikler yapmakta ve Elektrik Enerjisi Sağlamaktadır. İstihdam bakımından da Ülkemize katkı sağlayan SEDAŞ şirketi personel alımı da yapmaya devam etmektedir. Bir çok pozisyon için Sedaş İnsan Kaynakları eleman alımı yapacağını açıklamış ve buna istinaden iş ilanları yayımlamıştır. Sizde Elektrik sektöründe deneyimli veya deneyim kazanmak istiyorsanız Sakarya Elektrik Dağıtım şirketine iş başvurusu yapabilirsiniz. Sizlere öncelikle şirket ile ilgili detaylı bilgi aktarımında bulunarak Güncel yayımladığı iş ilanları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.

SEDAŞ şirketinin tarihi çok eskiye dayanmaktadır. 1954 yıllarında hizmet vermeye başlayan şirket 1993 yılına gelindiğinde TEDAŞ şirketine bağlı bölge müdürlüklerinden birisi konumuna gelmiştir. Türkiye Elektrik kurumunun Enerji piyasasında yaptığı düzenlemeler sonrası TEDAŞ kurumunun özelleştirilmeye karar verilmesi sonrası özelleştirilen bir şirket olmuştur. Özelleştirme sonrası 21 ayrı noktada belirlenen dağıtım bölgeleri bazı bölgelerin ayrılmasına bazı bölgelerinde birleşmesini sağlamıştır. Birleşen bölgelerden biriside Körfez EDAŞ ve Sakarya EDAŞ şirketleridir. 2005 yılında birleşme sonrası hizmet illeri Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce olarak belirlenmiştir.

AKCEZ Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret şirketi tarafından özelleştirilme kapsamında SEDAŞ’ın hisselerinin tamamı alınmıştır. SEDAŞ, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan toplam 19.320 kilometrekarelik yüz ölçümü üzerinde, 4 il, 45 ilçe, 50 belediye, 765 köy ve 1365 mahallede, 1.9 milyon tüketiciye ve 3.7 milyon nüfusa 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti veren bir kuruluştur. 2013 yılında alınan bir kararla Elektrik Satışı, Fatura bedeli ve Ödeme noktaları sadece tedarik şirketi tarafından yapılmasına karar verilmiş ve SEDAŞ Elektrik satışından çekilmiştir.

SEDAŞ şirketi verdiği hizmetleri çağdaş yaşamın gerekliliklerini yerine getirebilmek ve bunu sürekli kılmak maksadı ile sürekli kendini geliştiren bir şirket konumundadır. İnsana ve çevreye duyarlı bir hizmet yürüten SEDAŞ çalışanların şirketin geleceğinde büyük rol oynadığını bilmekte ve buna bağlı olarak çalışanlarının gelişimini yakından takip etmektedir. Personellerine uyguladığı İk politikası ile çalışanların eşit şartlarda ve Eşit haklara sahip olmalarına özen göstermektedir. Bu sebeple yayımladığı iş ilanları için yapılan mülakatlarda da fırsat eşitliğine dikkat edilmektedir.

SEDAŞ Personel Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu

SEDAŞ Personel alımı yapmak için insan kaynakları aracılığı ile açık pozisyonları paylaşır. Güncel medyada yayımlanan iş ilanlarına başvuran adaylar insan kaynakları tarafından değerlendirilmektedir. Günümüz şartlarına göre Maaş ve sosyal olanaklar tanıyan şirket genişleyen iş ağından dolayı doğan personel ihtiyacı için yeni iş ilanları yayımlamaktadır. Personellerinin şirketin profilini yansıttığına inanan SEDAŞ bütün çalışanlarından Güven veren saygılı ve enejik olmalarını beklemektedir.

SEDAŞ İş İlanları genellikle Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illeri için yayımlanmaktadır. Yinede diğer iller içinde zaman zaman iş ilanları yayımlayarak personel ihtiyacını gidermektedir. İşe alım süreci pozisyonlara göre farklılık göstermektedir. Yinede SEDAŞ işe alım yaparken şirketi bir ileri noktaya taşıyabilecek yetkin ve nitelikli adayları seçmektedir. Doğru işe doğru insan seçme politikası ile işe alım yapan şirket aynı zamanda mevut personelleri de elinde tutma gayreti sergilemektedir.

İşe Alım Süreci:

 1. Başvuru
 2. CV Tarama
 3. Yetkinlik Bazlı Mülakat
 4. Kişilik Envanteri
 5. İngilizce Sınavı (Bazı Pozisyonlar İçin)
 6. Beceri Testleri
 7. Değerlendirme Merkezi

SEDAŞ meslek liselerinde okuyan öğrenciler için zorunlu Staj başvurularını da kabul etmektedir. Staj Başvurusu Mart ve Nisan aylarında yapılarak Haziran ve Eylül ayları arasında gerçekleşmektedir. İş hayatında tecrübe kazanmak isteyen Üniversiteliler içinde kapısını açık tutan SEDAŞ Üniversiteliler için çalışarak en uygun pozisyonları seçebilmeleri adına şans tanımaktadır. Üniversiteliler içinde aynı dönemler içerisinde başvuru kabul edilmektedir.

SEDAŞ Güncel İş İlanları
 • Elektrik Mühendisi
 • Kimya Mühendisi
 • Teknik Personel
 • Elektrik Teknisyeni
 • Satış Uzmanı
 • Temizlik Elemanı
 • Sayaç Okuma Elemanı
 • Arıza Tespit ve Onarım Elemanı
 • Sinyalizasyon Sistemi Mühendisi
SEDAŞ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

SEDAŞ Şirketi iş ilanlarını çatısı altında bulunduğu Akkök Holding A.Ş. aracılığı ile yayımlamaktadır. Bu sayede iş başvurusu yapmak isteyen adaylar hem Akkök Holding A.Ş. iş ilanlarını hemde SEDAŞ İş ilanlarını görerek istedikleri pozisyona başvuru yapabilmektedirler. İş başvurusu yapabilmek için kariyer.net sitesinde üyeliğinizin bulunuyor olması gerekmektedir. Üye olduktan sonra vereceğimiz linke tıklayarak açılan sayfada iş ilanlarını göreceksiniz. Bu iş ilanlarından istediğiniz pozisyonu seçebilir size uygun bir pozisyon yok ise Genel Başvuru ilanına tıklayarak herhangi bir pozisyonda değerlendirilmek üzere Öz Geçmişinizi iletebilirsiniz. Başvuru linki; SEDAŞ İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/sedas-personel-alimi/

Yorum Yazın