Sega, 60. Yılını Efsane Oyun Ekipmanının Mikro Versiyonu ile Kutluyor

Sega, Game Gear Micro’yu duyurdu. Adından da anlaşılacağı gibi, bu orijinal 1990 versiyonunun avuçiçi bir mikro versiyonu. Bu daha küçük sistem 6 Ekim’de Japonya’da 4,980 ¥ karşılığında piyasaya sürülecek. Bu da bizim paramızla yaklaşık -03.06.2020 kuruna göre- 310₺’ye denk gelmesi bekleniyor.

Siyah, mavi, sarı ve kırmızı renklerde olacak ve her renk dört farklı oyun içerecek. Evet, doğru okudunuz. Sega, her renge farklı oyunlar veriyor. Buyrun listemiz:

  • Siyah: Out Run, Puyo Puyo Tsu, Royal Stone, Sonic the Hedgehog
  • Mavi: Baku Baku Animal: Sekai Shiikugakari Senshuken, Gunstar Heroes, Sonic & Tails, Sylvan Tale
  • Sarı: Nazo Puyo: Arle no Roux, Shining Force, Shining Force II, Shining Force: Final Conflict
  • Kırmızı: Columns, The G.G. Shinobi, Megami Tensei Gaiden: Last Bible, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special

Ünitenin ölçümleri: 1,15 inç ekran ile 80 mm genişlik, 43 mm boyunda ve 20 mm derinlik. Ayrıca tek bir mono hoparlör, bir kulaklık girişi ve iki adet AAA pil ile çalışır. Alternatif olarak, bir USB kablosuyla (ayrı olarak satılır) daha uzun süre oynatabilirsiniz.

Dört rengi de içeren bir set (29.980 ¥ fiyatıyla piyasaya sürülecek. 03.06.2020 kuruna göre 1.866,73 ₺ ediyor.) satın alırsanız Game Gear Micro, bir “Big Window Micro” ile birlikte geliyor. Bu, orijinal sistem için yıllar önce yayınlananla aynı aksesuardır ve ekranın boyutunu büyütmek için kullanılabilir.

Eğer isterseniz tanıtım videosuna da buradan bakabilirsiniz.

Sega Şirketi Hakkında

Sega Games Co, Ltd.  Japonya merkezli bir çok uluslu video oyunu geliştirme ve yayımlama şirketidir. Şirket, 3 Haziran 1960 tarihinde kurulmuş olup ağırlıklı olarak video oyunları ve arcade oyun makineleri üretmektedir. Şirketin merkezi Tokyo’nun Shinagawa semtinde yer almakta olup Avrupa şirketi olan Sega Europe Londra’da, Kuzey Amerika şirketi olan Sega of America Irvine’da yer almaktadır.

Sega, Sonic the HedgehogTotal War ve Yakuza dahil olmak üzere milyonlarca satan birçok oyun serisine sahiptir ve dünyanın en üretken arcade oyun üreticisidir. Aynı zamanda eğlence parkları da işletmekte ve Sega Toys dahil diğer eğlence ürünlerini üretmektedir. Bir şirket olarak Sega, zamanında kendi video oyun konsollarını, yaratıcılığını ve yeniliklerini destekleyen zamanı nedeniyle geriye dönük olarak hatırlanır.

Sega, 2013 verilerine göre Japonya’nın en büyük 363. şirketi ve en büyük altıncı oyun şirketidir. (Via)

Kaynak

Yorum Yazın