Sek Süt Personel Alımı ve İş İlanları 2023

SEK Süt personel alımı yapmak için yeni iş ilanları yayımladı. Her geçen gün büyüyen ve iş hacmini genişleten SEK, eleman ihtiyacını karşılamak için iş arayışında olan adayların iş başvurusu formunu doldurmalarını bekliyor. Süt ve Süt ürünleri sektöründe uzun yıllardır hizmet veren şirket, sektöre getirdiği yenilikler ve ilklerle biliniyor. Şirket hakkında daha fazla detay vererek ilanları inceleyeceğiz. Nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi yazımızın devamından edineceğiniz bilgiler ile öğrenebilirsiniz…

SEK Süt Personel Alımı ve İş İlanları

SEK Süt Tarım ve Köy işleri bakanlığı tarafından tüketicilere temiz, sağlıklı, hijyenik ve kaliteli süt ürünleri sumak amacı ile 1963 yılında kurulmuştur. O dönem Devlet hem süt sektöründeki boşluğu doldurmak hem de ekonomiyi kalkındırmak amacı ile kurulmasına karar vermiştir. SEK Süt’ün Tarım bakanlığına bağlı olarak sürdürdüğü faaliyeti 1995 yılında özelleştirilerek son bulmuştur. Bu doğrultuda o dönem küçük ve büyük işletme sahipleri tarafından hisseleri satın alınarak faaliyetine devam ettirilmiştir.

Şirket daha sonra %68’lik oranda hissesini Koç Holding şirketine satarak büyümeye devam etmiştir. KOÇ bünyesinde faaliyetlerine devam eden Sek Süt sektörde bir çok ilke imza atmıştır. İlk vakumlu kaşar üretimini, ilk pastörize sütü, ilk dil peynirini tüketici ile buluşturmayı başarmıştır. SEK Ürünleri en çok yine Koç Holding’e bağlı şirketlerden birisi olan Carrefoursa ‘da satılmaktadır. Sek Süt; Peynir, Kaşar, Yoğurt, Ayran, Süt ve benzeri bir çok ürün ile tüketicilerle buluşmaktadır.

Sek Süt İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları dönem dönem iş ilanları yayımlayarak açık pozisyonlar için işe alım yapmaktadır. İşe alımlar Yine Koç Holding çatısı altında bulunan bir diğer şirket Tat Gıda tarafından yürütülmektedir. İşe alım işçi, Eleman ve personel statülerinde olurken bazı pozisyonlar için ilkokul bazı pozisyonlar için ise üniversite şartı istenmektedir. Bunun yanında işçi statüsü için ilanlar genellikle fabrikalar için verilmektedir. Genel müdürlükte çalışmak isteyenler için ise üniversite şartı istenerek başvuru yapan adaylar içerisinden en nitelikli olanlar seçilmektedir.

Üretim Tesislerinde çalışmak isteyen adaylar ise Bursa ilinde bulunan MustafaKemalPaşa İşletmesi veya Aydın ilinde bulunan Söke Sek Süt Üretim tesislerine başvuru yapabilirler. İşe alım yapılacak pozisyonlar üretim elemanı, Forklift operatörü, Güvenlik Görevlisi, Temizlik elemanı, Fabrika işçisi gibi pozisyonlarda olabilmektedir. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar; İş başvurusu nasıl yapılır? kısmında detaylı bilgi edinerek başvuru formunu nasıl doldurabileceğini öğrenebilirler.

Sek Süt İş Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İş arayışında olan adaylarda bilirler ki her şirketin kendine özgü bir işe alım şekli vardır. Bazı şirketler iş ilanı siteleri ile ortak çalışmalar yaparak verdiği ilanlar ile özgeçmiş satın alırlar. Bazı şirketler ise buna ihtiyaç duymaz ve sosyal medya hesaplarından ve oluşturduğu resmi kariyer sitelerinden açık pozisyonları paylaşarak başvuru kabul ederler. Sek Süt işe alım şekli olarak Tat Gıda’ya bağlı olduğunu görüyoruz. Yapmış olduğumuz incelemede SEK şirketi iletişim bilgilerini Tat gıda olarak bildirmiş. Bu sebeple iş başvuru formunu Tat Gıda şirketinin oluşturduğu resmi web sitesinden yapabiliriz. Bu vesile ile hem Tat Gıda için Hem de Sek Süt için iş başvurusu yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Online Başvuru Linki; Sek Süt İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/sek-sut-personel-alimi/

Yorum Yaz