Şölen Çikolata Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’nin Çikolata üreticisi şirketlerinden birisi olan Şölen Çikolata Personel alımı yapıyor. Şölen boşalan pozisyonlar ve genişleyen iş ağında yeni iş fırsatlarının doğması ile iş ilanları yayımladı. Şölen Çikolata şirketinde çalışmak isteyen adayların başvurularını bekleyen Şölen İnsan kaynakları iş başvuru formlarını beklemektedir. Şölen Çikolata şirketinde çalışmak isteyen adaylar bu yazımızdan şirket hakkında detaylı bilgi edinerek iş başvurusu yapabilirler.

Şölen Çikolata Gıda Sanayi A.Ş. 

Türkiye’nin çikolata ve atıştırmalık gıda üreticisi olan Şölen Çikolata ilk tesisini 1989 yılında Gaziantep ilimizde kurmuştur. Kurulduğu ilk yıllarda şirket cirosunu büyütmek isteyen Şölen ihracat için ilk Türk kökenli devletlere yöneldi. İhracat hamlesi ile günden güne büyüyen şirket 1994 yılında İstanbul’da ilk ofisini açarak kurumsallaşma hamleleri ile yapılanmaya devam etti. Yıl milenyum zamanlarını gösterdiğinde şirketin ülke dışına ihracat yaptığı ülke sayısı 66’ya ulaştı. Hem kurumsal kimliğini sağlamak hemde büyük bir marka haline gelmek isteyen şirket Tv reklamlarına yönelerek ilk reklam filmini ”Triplex” markalı ürününe çekti.

Şölen çikolata damaklarda tat bırakan çikolata ürünleri ile deneyim yaşayan herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Türkiye’de ilk Ar-Ge merkezi kurulan şirket konumuna geldi. Çocuklar, Gençler ve yaşlı kesime hitap edebilen ürünleri ile bir çok kaliteli ürünler üreten Şölen, Lezzet ve kalite ödüllerinin yanı sıra bir çok çeşitli ödüle layık görülmüştür. En çok ihracat yapan şirket, En çok ciro elde eden şirketler içerisinde önemli bir konuma gelmiştir. Türkiye’nin yükselen bir değeri olan Şölen Çikolata bugünlere çalışanlarının emeği ile geldiğinin farkında ve personellerine gereken değeri vermektedir.

Günümüzde Şölen Çikolata

Türkiye’nin cesaretli şirketlerinden birisi olan Şölen ürettiği kaliteli markalar ile güven vererek faaliyetine devam etmektedir. Ayaklarını her zaman yere sağlam basmayı başaran şirket ilklerle dolu bir geçmişe sahip olmasına rağmen tüm Dünya’da global bir şirket haline gelmek için son hızla çalışmaya devam etmektedir. Bugün 120 ülkeye ihracat yapma başarısı gösteren şirket yurt dışında daha sağlam olabilmek için, yurt dışında bölge ofisler ve bölge müdürlükleri açmıştır. Bugün 200’ün üzerinde atıştırmalık ürün üreten Şölen Çikolatanın hepimizin mutlaka tadına baktığımı bazı markaları;

 • MiLanGo
 • Ozmo
 • Boombastic
 • Luppo
 • Lokkum
 • Greta
 • Nutymax

Bugün hala kaliteli yeni ürünler ile markalarını tüketicilerin beğenisine sunan şirket tüm Türkiye’de büyük ve küçük ölçekli neredeyse her alışveriş merkezinde kendine yer bulmakta ve ulaşılabilir olmaktadır. İstanbul’da bulunan bölge müdürlüğünün yanı sıra Şölen Butik adıyla sevenleri ile buluşmaktadır. Şirketin üretim fabrikası ise Gaziantep ilimizin Şehitkamil ilçesindeki Organize sanayi bölgesinde ve İstanbul Silivri’de bulunmaktadır. Yayımlanan iş ilanları ise genellikle buradaki Şölen Çikolata Fabrikası için olmaktadır.

Şölen Çikolata Personel Alımı ve İş İlanları

Şölen Çikolata şirketi genellikle fabrikalarında çalışacak personeller için iş ilanları yayımlamaktadır. Teknolojiyi fabrikalarında en üst seviyede tutan şirket işe alım sürecinde de bu değerlere uygun adaylar seçmektedir. Kariyer yapmak isteyen her adayın neredeyse tercih edebileceği bir şirket konumunda olan Şölen şirketi işe alım sürecini insan kaynakları aracılığı ile yürütmektedir. Şölen İnsan kaynakları adayları değerlendirirken yüz yüze mülakat, Telefon ve Görüntülü görüşme yaparak değerlendirebilmektedir.

Şölen Çikolata Fabrikası İş ilanları şirketin resmi sitesinde duyurulmaktadır. Yayımlanan iş ilanlarına iş başvurusu online olarak yapılabilmektedir. Bu sebeple Şölen Çikolata fabrikasına başvurmak isteyen adayların etkileyici bir öz geçmiş hazırlamalarını öneriyoruz. Çeşitli kariyer siteleri ile işe alım yapan şirket Yenilikçi eleman almayı tercih etmektedir. Markalarını ve Şirketi en iyi şekilde temsil edecek çalışanlar aramaktadır. Yapılan başvuruların değerlendirme yetkinlik ve kriteri;

 • Yenilikçilik 
 • Yaratıcılık
 • Sonuç Odaklılık
 • Analitik Düşünme
 • Teknik bilgi
 • Uygunluk

Şölen Çikolata çalışanlarına çeşitli eğitimler vererek işlerinde uzmanlaşmalarını ve dahada gelişmelerini sağlamaktadır. Şirket başarısının çalışanlar ile ilişkisi olduğunu düşünen Şölen çikolata bu bağlamda Yetkinlik bazlı ve nitelikli adayları seçmektedir. Çalışanlar için her yıl yeni bir hedef belirlenerek, Ara dönemde durum ile alakalı çalışanlarına geri bildirim yaparak; Yıl sonu değerlendirmesi yapar. Performansı yüksek adayları ödüllendirir.

Güncel İş İlanları

 • Geleneksel Kanal Saha Satış Yöneticisi
 • Elektrik Teknisyeni – Silivri
 • Teknik Satınalma Uzman Yardımcısı – Silivri
 • Proses Kontrol Teknikeri – Silivri
 • Vardiya Mühendisi- Silivri
 • Mekani Bakımcı – Silivri
 • Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı – Gaziantep
 • Proses Kontrol Teknikeri – Gaziantep
 • Lojistik Sorumlusu – Gaziantep
 • Satış Temsilcisi
 • Tır Şoförü

Şölen Çikolata Fabrikası İş Başvurusu

Şölen Çikolata resmi sitesinde iş ilanlarını yayınlıyor ancak başvuru linkleri bizleri kariyer.net veya Linkedin profiline yönlendirmektedir. İş başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biriside başvuru şekli ve başvurunun ilgili şirkete iletilip iletilmediği konusudur. Sizlere anlatacağımız yöntem ile Şölen Çikolata kariyer sitesinden insan kaynaklarına başvurunuzu direkt nasıl ileteceğimizdir. Bu sizi başvuru yapan diğer adaylardan bir adım önde kılacaktır.

Şölen Çikolata İş Başvuru Formu yazısına tıklıyoruz. Açılan sayfada karşımıza Şölen Çikolata resmi kariyer sitesi çıkacaktır. Aşağıda bulunan Seçme ve Yerleştirme, İş Fırsatları ve Başvuru, Performans ve Kariyer Yönetimi ve Eğitim ve Geliştirme sekmelerinden İş Fırsatları ve Başvuru sekmesine tıklıyoruz. Burada Güncel İş ilanları ve işe alım yapılan pozisyonları göreceksiniz. Buradaki iş ilanlarına tıklamanız sizi kariyer.net sitesine yönlendirecektir. Bunun yerine ”Başvuru Formu için Tıklayınız” linkine tıklayarak Rıza beyan formunu kabul ettikten sonra aşağıda bulunan form bilgilerinizi doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Bizim önerimiz önceden hazırladığınız öz geçmişinizi ”Cv Yükle” kısmından göndermenizdir.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/solen-cikolata-personel-alimi/

Yorum Yaz