Tav Havalimanları Personel Alımı İş İlanları 2023

Havacılık sektörünün liderliğini almış olan Tav Havalimanları kısa sürede büyük yatırımlarla Dünya şirketlerinin arasında yerini almıştır. Bir çok personele ev sahipliği yapan şirket artan personel ihtiyaçları karşısında yeni iş ilanları yayımlayarak işe alım yapmaya devam etmektedir. Bir çok pozisyonu bünyesinde bulundurarak insanlara çalışma fırsatı sunan Tav Havalimanları başvuruya açılan yeni pozisyonlar ile eleman alımı yapmaya devam etmektedir. Tav Havalimanları hakkında merak ettikleriniz, başvuru şartları ve detayları iş ilanımızdan edinerek başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Tav Havalimanları ve Havacılık

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminali ihalesi ile başlayan serüven, yap işlet ve devret modeli ile Tav Havalimanlarının ihaleyi alması ile 1997 yılında başlamıştır. Başarılı bir yönetim metodu uygulayan TAV nitelikli ve yetkinliği yüksek insan kaynağı ile kısa sürede küresel bir şirket unvanı yakalamıştır. Şirket 2006 yılında yeniden yapılanarak Tav Holding ve Tav İnşaat olarak düzenleme getirdi. 2007 yılında halka açılan Tav 2012’de ADP şirketi çoğunluk hissesine sahip olmuştur.

Tav Havalimanları Dünya’da 30 ülkede faaliyet göstermektedir. 30 ülkede neredeyse 100 havalimanında hizmet vermektedir. Şirket Türkiye’de Antalya, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV yurtdışında ise Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Makedonya’nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine ve Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor. 

Tav Havalimanları bünyesine iştirak eden servis şirketleri; Havaş, BTA, ATÜ Duty Free, TAV İşletme Hizmetleri, TAV Technologies, TAV Özel Güvenlik. Virüs sebebi ile etkilenen şirketlerin başında gelen Tav havalimanları büyük bir şirket olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Hizmetin verilememeye ve talebin azaldığı dönemde İşten çıkarma yapmayacağını belirterek çalışanların ve Türkiye’nin güvenini bir kez daha kazanmıştır. Tav havalimanları hakkında gerekli olan bilgiler bunlardı. Şimdi Tav İnsan kaynakları politikasını ve işe alım sürecini inceleyelim.

Tav Havalimanları Personel Alımı ve İş İlanları

Tav İnsan kaynakları, yürüttüğü personel politikası ile öncelikle iş arayan adayların ilk tercihi olma üzerine gayret sarf etmektedir. Bu konuda ne kadar ilk tercih olursa o kadar nitelikli ve yetkin adayları bünyesine katacağını tahmin etmektedir. Tav insan kaynakları çalışan statüsü yönetimi uluslar arası seviyeye çıkarma amacı gütmektedir. Bu amaca yönelik çalışmalar ile büyük bir çoğunlukla uluslar arası seviyeye ulaşmaktadır.

Personellere sürekli güncel eğitimler verilerek hem kariyerlerinde hem de iş hayatlarında mutlu olmalarını sağlamaya çalışmaktadır. Çalışanın mutluluğunun işin daha kaliteli sonuçlanmasına katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu sebeple de işi öğrenmeye aç ve kendisini yetiştirmeyi hedef edinmiş kişileri şirket bünyesine kazandırmaya çalışarak personelin kariyerinde de gelişimini sağlamaktadır.

Tav İşe alım süreci seçme ve yerleştirme uygulaması ile gerçekleşmektedir. Başarıyı yakalamak ve hizmet kalitesini arttırmak için bazı kriterlere önem verilmektedir. Bu kriterlerden başlıcaları; Başarıya aç, Kendini sürekli motive edebilen, gelişime açık, öğrenme arzusu olan, iş ahlakı olan saygılı ve dinamik kişiler seçilmeye çalışılmaktadır. İş ile alakalı teknik beceri ve bilgi iş yapılırken öğretilerek pozisyona adaptasyon sağlanır. Tav havalimanları pozisyon ve yapılan işe göre belirlenen kriterler doğrultusunda yılda 12 maaş ödemektedir.

Tav İş ilanları için bir çok departmandan bir çok pozisyon yayımlamaktadır. Her pozisyonun kendine has istenen nitelikleri olmaktadır. Uluslar arası çalışan bir şirket olduğu için bir çok pozisyonda iyi derecede yabancı dil şart koşulmaktadır. Yabancı dil gereksinimi istemeyen bir çok pozisyonu da içinde bulundurmaktadır. Tav Havalimanları tarafından yayımlanan iş ilanlarına başvuran adaylar ön değerlendirme kriterlerine uygun ise Tav İş Görüşmesi için çağrılarak mülakata katılırlar. Tav şirketinde çalışabileceğiniz pozisyonlar;

İş İlanları

 • Operasyon memuru
 • Terminal İşletme memuru
 • Kontuar tahsis memuru
 • Köprü yardımcısı
 • Personel Servis Araç Şoförü
 • Servis Araç Şoförü
 • Özel Güvenlik görevlisi
 • Bilgi İşlem Mühendisi
 • Mekanik Teknisyeni
 • Alüminyum montaj ustası
 • Temizlik işçisi

Tav Havalimanı iş imkanı sağlarken aynı zamanda iştiraki olan şirketlerde de iş imkanı bulabilirsiniz. Buradaki linke tıklayarak istediğiniz şirkete iş başvuru formunuzu gönderebilirsiniz. Havalimanları iş ilanları için aşağıdaki linklere tıklayınız.

Tav Havalimanı İş Başvurusu

Her şirkette olduğu gibi Tav Havalimanları da bir çok şekilde başvuru kabul edebilmektedir. İş başvurusunun en yoğun yapıldığı Online başvurular ile öz geçmiş kabul eden şirket LinkedIn ve kariyer sitelerinde de iş ilanı yayımlaya bilmektedir. Resmi web sitesinde de kariyer bölümü olan şirket zaman zaman iş başvuru form linki aracılığı ile öz geçmiş toplayabilmektedir. Başvuru yapmak istediğiniz pozisyon ile ilgili Mülakat sorularını internet üzerinden araştırabilirsiniz. Tav Havalimanı Personel alımı için online başvuru linki; iş başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/tav-havalimanlari-personel-alimi/

Yorum Yaz