Toyota Proace City Ne Zaman Satışa Çıkacak? Fiyatı ve Özellikleri

Toyota Proace City Ne Zaman Satışa Çıkacak? Fiyatı ve Özellikleri

Toyota hafif ticari araç pazarında yerini almaya başlıyor. Kompakt hafif ticari araç segmenti için üreteceği Toyota Proace City İngiltere’de gerçekleştirilecek olan 2019 Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen yeni Toyota Proace City hafif ticari araç çeşitliliğini artıracak ve sunduğu geniş yaşam alanı, çekiciliği ile kompakt hafif ticari sınıfının en iddialı modellerinden biri olacak. Proace ve Hilux ile birlikte Toyota’nın hafif ticari pazarındaki gücünü artıracak olan Proace City’nin Avrupa’daki satışı ise 2020’nin başında başlayacak.

İki farklı uzunluk

Proace City, farklı yükleme ve koltuk konfigürasyonlarıyla birlikte farklı motor seçenekleriyle de her türlü iş ihtiyacını karşılayabiliyor. Proace City 4.4 metre ve 4.7 metre olmak üzere iki farklı uzunlukta sunuluyor. Yolcu taşıyabilen versiyonlar 5 veya 7 koltuklu olarak tercih edilebiliyor. Proace City’nin üstün yükleme kapasitesi ise kısa modelde 3.3 metreküp ve uzun versiyonda Akıllı Kargo opsiyonuyla 4.3 metreküp olarak öne çıkıyor.

Benzinli ve dizel seçeneği

Proace City’nin motor seçenekleri arasında 75-130 HP güçlere sahip benzinli ve dizel motorlar yer alırken, 5-6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor. Toyota Proace City’de güvenlikten de ödün verilmedi. Proace City’nin hem camlı van hem de panel van versiyonlarında bir dizi artırılmış güvenlik özellikleri bulunuyor. Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Trafik İşaretleri Tanıma Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ve sürücü yorgunluk uyarı sistemi gibi özellikler sunuluyor.

Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak

Toyota Proace City’nin Türkiye’de ne zaman satılacağı veya satılıp satılmayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Ancak aracın 2020 yılında Avrupa pazarında satışa sunulmasının ardından Türkiye’de de satılmaya başlanacağı düşünülüyor. Aracın fiyatının Türkiye için 90 bin TL’den başlayacağı öngörülüyor.

Yorum Yazın