Türk Şeker Fabrikaları Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türk Şeker Personel Alımı için yeni iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Ülkemizin önde gelen firmalarından olan şeker Fabrikası işçi alımı yapılacağını duyurdu. Her yıl belirli aralıklarla personel alımı yapan Şeker fabrikaları yine eleman alımı yapılacağını duyurdu. Şeker fabrikaları işçi ve personel alımları için yazımızın devamını okuyunuz. Türk şeker işçi alımı yapıyor.

Türk Şeker Personel Alımı ve İş İlanları

Türk Şeker  personel alımları için yeni iş arkadaşları alacağını duyurdu. Türk Şeker  firmasına iş başvurusu yaparak personel alımlarındaki yerinizi alın. Türk Şeker fabrikasına Personel alımı yapılacağını insan kaynaklarından duyuran Türk Şeker Yeni iş arkadaşları alacağını yayınladı.  Sitemizden İş başvuru Formunu doldurabilirsiniz. Personel alımlarına başvuru yapacaklar için hazırladığımız yazımızın devamını okuyarak eleman alımları hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Türkiye Şeker Fabrikaları (TŞFAŞ) Personel Alımını Afyon – Burdur – Çorum – Elbistan – Erciş – Ereğli – Ilgın – Kars – Kastamonu – Malatya – Yozgat il ve ilçelerine yapacaktır.Lütfen başvuru yaparken cv nizi Detaylı bir şekilde incelemeyi unutmayınız.Cv nizin nasıl olması gerektiğine dair bilgiyi anasayfamızdan edinebilirsiniz.

Türkiye Şeker Fabrikaları (TŞFAŞ) açık pozisyonlarında görevlendirmek üzere personel alımı yapmak üzere ilan yayımladı. Türkiye’nin şeker ihtiyacını karşılamak üzere üretim yapan Şeker Fabrikaları Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet gösteriyor. Afyon, Burdur, Çorum, Elbistan, Erciş,Ereğli, Erzurum, Ilgın, Kars, Kastamonu, Malatya, Yozgat illerinde bulunan Şeker fabrikalarında ihtiyaçlar dahilinde çeşitli pozisyonlar için personel alımı yapılacağı duyuruldu. TŞFAŞ personel alımlarında mülakat sonucuna göre değerlendirme yapıyor.

Türkiye Şeker Fabrikaları İşçi Alım İlanı

Türkiye Şeker Fabrikaları 14 ziraat, 2 inşaat, 1 makine, 1 kimya, 1 elektrik mühendisi ve 5 büro personeli alacak. Ayrıca fabrikalarda çalıştırılmak üzere vasıfsız işçi alımı da yapılacak. Türkiye Şeker Fabrikaları daimi işçi , mühendis ve büro personeli alımı gerçekleştirilecek.

Türkiye Şeker Fabrikaları İşçi Alımı

Sürekli İşçi (Mühendis Ve 4 Yıllık Okul Mezunu Büro Personeli)

Şeker Fabrikalarına belirsiz süreli çalıştırılmak üzere 24 sürekli işçi (Mühendis ve 4 yıllık Yüksek okul mezunu) alımı yapılacaktır.

Alınacak sürekli işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Türkiye Şeker Fabrikaları İşçi Alım İlanında hangi fabrikada hangi meslek grubuna göre ve kaç kişi alınacağını gösteren bir liste bulunuyor. İlanda her fabrikanın kendi alacağı sürekli işçilerin özelliklerini gösteren listeyi, bağlı olduğu İşkur İl Müdürlüğüne göndererek, ilan edeceği belirtiliyor.

Şeker Fabrikalarına başvuru yapmak isteyenlerin ikamet ettikleri ilin İş Kurumu Müdürlüğü Web sayfasında yayımlanan ilanları takip ederek başvurması gerekmektedir.

Tarım Sektörü : Ülkemizde şeker pancarı üretimi, her yıl üreticilerle yapılan Şeker Pancarı Üretim Sözleşmesi ile yapılmaktadır. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., şeker pancarı üretimini, 4634 sayılı Şeker Kanunu ve ilgili yönetmelikler gereğince; Şeker Kurulu tarafından tahsis edilen kota çerçevesinde, mevcut stoklarını ve bünyesinde bulunan fabrikaların kapasitelerini göz önünde bulundurarak yapmaktadır.

TÜRK ŞEKER, üretim planlamasını, Bakanlar Kurulu Kararı Eki Karar ile yayımlanan Genel Yatırım ve Finansman Programının Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar çerçevesinde yapmaktadır. Teşekkülümüz tarım sektöründe; 1976 yılında faaliyete geçen Tohum İşleme Fabrikasında pancar üretim iş programına uygun olarak, ham tohumdan ülkemiz koşullarına en uygun şekilde geliştirilmiş kalibre edilmiş tohum elde etmektedir.

İmalat-Gıda Sektörü : Türkşeker bünyesinde yer alan 25 şeker fabrikasının pancar işleme kapasiteleri 1750-7750 ton/gün arasında değişmekte olup, toplam nominal günlük pancar işleme kapasitesi 104 bin 550 ton ve yılda üretebileceği şeker miktarı 2 milyon 036 bin tondur.

İmalat-Kimya Sektörü : Türk şeker bünyesinde bulunan Erzurum, Eskişehir, Malatya ve Turhal Alkol Fabrikaları toplam 57 milyon 600 bin ton kapasiteye sahiptir. Alkol fabrikalarımızda, şeker üretiminin yan ürünü olan melas kullanılmaktadır. Ayrıca, melastan alkol elde edilmesinde yan ürün olarak elde edilen değerli bir hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Eskişehir Alkol Fabrikası Atıklarının Arıtım ve Değerlendirme Tesisinde potasyum sülfat elde edilmektedir.

İmalat-Elektriksiz Makina ve İmalat-Meslek Bilim Ölçü Kontrol Optik Donanım Sektörü : Türkşeker bünyesinde bulunan makina fabrikaları ile Elektromekanik Aygıtlar Fabrikası (EMAF) tarafından bir şeker fabrikasının mali bazda % 95’i yerli olarak imal edilebilmektedir. Yılda toplam 14 bin 900 ton kurulu kapasiteye sahip Makina Fabrikalarında tevsii ve modernize edilen ve tüm şeker fabrikalarının ihtiyacı makina ve tesisler ile bakım ve onarımı için gerekli yedek parçaların imalat ve tamiratları gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, yurt genelinde bazı resmi ve özel kuruluşlara da talepler doğrultusunda istenilen makina ve tesisler mevcut projelere göre veya projelendirilerek imalatı gerçekleştirilmektedir.

Türk Şeker İş başvurusu Nasıl Yapılır ?

Türk Şeker doğrudan iş başvurusu kabul etmemektedir. Türk Şeker fabrikasında çalışmak için İşkur’a verdiği ilanlara başvurarak ve cv’nizi güncel bir şekilde ileterek başvurusu yapabilirsiniz. Personel alımlarında en çok dikkat edilen konulardan biriside cv nizi güncel tutmuş olmanız ve detaylı bir şekilde daha önce nerede çalıştığınız ve ne iş yaptığınızla alakalı ayrıntılı bilgi hazırlamanızdır.

Gerek iş başvuru formunu doldururken gerek site üzerinden iş başvuruları yaparken özgeçmişinizi düzgün hazırlamanız sizi diğerlerinden bir adım önde kılacaktır. Çünkü yalın bir dil kullanmanız kendinizi ifade etmeniz büyük önem arz etmektedir. Eğer yeterince bilgiye sahip değilseniz çalışmak istiyorsanız yakınınızdaki tecrübeli birinden cv nizi doldurmak için yardım istemenizi öneririz. Türkiye Şeker Fabrikaları İşçi Alım İlanı için ve yayımlanmış ilanlar için online başvuru linki Türkşeker Fabrikası İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/turk-seker-fabrikalari-personel-alimi/

Yorum Yaz