Turkcell Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Turkcell Personel Alımı ile alakalı size en güncel ve en doğru bilgileri vermeye çalışacağız. Turkcell ve Turkcell Superonline şirketine sürekli olarak personel alımı yapılmaktadır. Sebebi ise sirkülasyon , özellikle saha satış departmanlarında çok fazla olmaktadır. İnternet kurulum ekibi, Back Office , aktivasyon ekibi, Saha satış, kurye, müşteri karşılama, müşteri destek, Call center gibi bir çok departmanı içinde bulunduran Türkcell ’de çalışmak hayal değil! Birazdan size anlatacağımız bilgileri dikkatli okumanızı ve zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Turkcell gibi bir şirkette çalışmak işe alım sürecinde de gayret gerektirir. Turkcell Superonline iş başvurusu ve personel alımları ile alakalı bilgiler yazımızın devamında;

Turkcell Personel Alımı

Sizlere Turkcell hakkında detaylı bilgiler vermeye gerek olmadığını düşünüyorum. Sebebi ise Türkiye’deki konumu , milyonlarca aboneye sahip belki de sizin kullanmış olduğunuz mobil numaranız yada ev internetiniz zaten Turkcell’dir. Olmasa bile hayatınızda çok genç değilseniz illaki bir dönem kullanmışsınızdır.

Türkiye’de en çok mobil abone sayısına sahip, Türkiye’ye Fiber interneti ilk getiren firmadır. Ana işi mobili de Türkiye‘ye ilk getiren firmadır. Verdiği hizmetin kalitesinden ziyade ülkesine de teknolojik yenilikleri getirmeyi hedeflemiş ülkesine faydalı olmayı amaç edinmiş nadir şirketlerdendir. Mobil ve internet servis sağlayıcı dışında bir çok farklı hizmetler vermekte. Akıllı kamera, Akıllı wifi, Superbox, Sabit numara, Turkcell enerji, paycell gibi… Kariyer için nereden başlamanız gerektiğine gelin bilgiler ışında beraber karar verelim;

Turkcell’de Çalışmak ;

Çalıştığımız firmadan hepimizin standart beklentileri
vardır. Maaşlar zamanında yatsın, maaşlar yüksek olsun , haftada bir gün izinli
olayım , yaptığım işi seveyim , şirketim bana değer versin gibi bir çok
isteğimiz olabilir. Fakat sıkı durun Turkcell’de Fazlası var!

Çalışanlarına büyük olanaklar sunan , destek olan , değer veren ve çalışanları için her şeyi düşünen nadir şirketlerden birisi. Turkcell çalışanlarına ‘’elçim’’ diye seslenir. Turkcell’in çalışabileceğiniz bir çok ilde iş ortakları vardır. Özellikle Turkcell fiber alt yapısı bulunan illerde bir ve daha fazla Distribütör bulabilirsiniz. Bu iş ortaklarında kolayca Saha satış , Back Office , Teknik ekip , kurulum ekibi , Call center gibi bir çok çalışabileceğiniz alan bulabilirsiniz. Özellikle saha satış alanında kariyer hedefleyen personeller için bulunmaz nimet. Çat kapı satış ‘’door to door’’ dediğimiz yöntemle çalışan ve bu alanda Türkiye’nin en başarılı şirketi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Turkcell personel alımları
Turkcell’de işinizde gelişmeye yönelik eğitimler alırsınız.

Turkcell’de Çalışmanın Faydaları ;

Sizde Turkcell Elçisi olmayı düşünüyorsanız sağladığı faydaları merak etmektesinizdir. Turkcell’de çalışmak Turkcell’in elçisi olduğunuz anlamına gelmiyor. Turkcell’de işe başladığınızı varsayalım ilk 6 ay sizin için çok önemli. Başladığınız andan itibaren Turkcell Size Digital eğitimler göndermeye başlar bu eğitimleri bilgisayar ortamında video izleyerek ve test çözerek yaparsınız. Yaptığınız eğitimde çözdüğünüz testlerde başarılı olursanız Turkcell Sertifikalarını almaya başlarsınız.

Bununla beraber size Turkcell Eğitmeni tarafından 3 günlük işe başlangıç eğitimi verilir. Bu eğitimlerin veriliş amacı yaklaşık olarak 3 ay sonra gireceğiniz sertifika sınavıdır. Bu sınava 3 giriş hakkınız vardır. Sınavdan geçtiğinizi varsayalım, Artık Turkcell’in bir elçisisiniz. Turkcell size Allianz sigorta tarafından tamamlayıcı sağlık sigortası yapar (Genel sağlık sigortası olarak genişletilmek üzere) artık bireysel Turkcell hattınız ücretsizdir. Ev internetinizi %50 indirimli kullanmaya başlayabilirsiniz. Fulltrip tatil sitesinden %40 indirimli tatil yapabilirsiniz. Digiturk’ten %40 indirim alarak abone olabilirsiniz.

En bomba bölüme geliyoruz. 2 yıl sertifikalı çalışanlar Cumhuriyet altını almaya hak kazanırlar ve değeri tl olarak Paycell kartına yatar. Turkcell sürekli size eğitim atar ve sizden kendinizi geliştirmenizi bekler. Her yıl Turkcell çalışanları yaklaşık 3000 kişilik 3 günlük organizasyonlar yapar. Bu organizasyona katıldığınız zaman ne kadar büyük bir şirkette çalıştığınızın bilincine varırsınız.

Turkcell İş Başvurusu Nasıl yapılır ?

Öncelikle kurumsal şirkette mi bireysel şirkette mi çalışmak
istediğiniz çok önemli. Sonrasında ise hangi ilde çalışmak istediğiniz o ilde
Turkcell iş ortağı var mı o ilde fiber alt yapı var mı bunları öğrenmeniz sizin
için daha iyi olacaktır.

Eğer mahallenizde yada evinize yakın bir muhit de Turkcell Plaza var ise şanslısınız. Online iş başvurusu yapanlara göre bir adım öndesiniz demektir. Çünkü çevrenizdeki Turkcell plazaya giderek iş başvuru yapmak istediğinizi söylerseniz size iş başvuru formu cv doldurtacaklardır. Böylelikle fiziki bir iş başvurusu yapmış olursunuz bu daha hızlı sonuç almanızda size fayda sağlayacaktır.

Diyelim ki etrafınızda Turkcell ofisi olduğunu bilmiyorsunuz ya da Turkcell Personel Alımlarına online İş başvurusu yapmak istiyorsunuz. O zaman izleyeceğimiz farklı yollar var. Kariyer.net gibi secretcv.com gibi iş ilanları yayınlayan sitelerden takip etmeniz gerek. Çünkü iş ilanları Sadece Turkcell tarafından yayınlanmaz. İş ortakları da kendi şirket isimleriyle Turkcell Personeli aramaya yetkilidirler. Bu sebepten iş başvurusunu bulunduğunuz ile göre yapmanız gerekecek. Başvurunuza dönüldüğü zaman çalışmak istediğiniz alanla ilgili size sorular sorulur ve geçmişte yaptığınız işler işe alınmanız da etken olacaktır. Fakat bu sizi korkutmasın özelikle Saha Satış Temsilcisi alanın da yetiştirilmek üzere de personel alımı yapılıyor.

Açılan sayfada Türkiye’de Turkcell’e ait bir çok iş ilanı bulacaksınız. Size en uygun ilana başvuru yaparak hayal ettiğiniz işe alınabilirsiniz. Eğer bir cv niz yoksa bu sitelere üye olarak bir cv oluşturabilir kolayca başvuru yapabilirsiniz. Sizlere Turkcell’i ve Turkcell’e nasıl başvuru yapacağınızı anlatmaya çalıştık umarız yararınıza olmuştur. Başvuru için; Turkcell İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/turkcell-personel-alimi/

Yorum Yaz