Yay Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu kadını, eğlenceli ve neşelidir. Girdiği her ortama rahatlıkla uyum sağlar. Özgürlüğüne son derece düşkündür. Baskı ve zorlanmaktan hiç hoşlanmaz. Her zaman hayatın tadını çıkarmak ister. Sakin yapılıdır fakat sinirlendiğinde kırıcı olabilir.

Yay burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • 22 Kasım – 21 Aralık
 • Ateş
 • Mavi
 • Perşembe
 • Jüpiter
 • İkizler , Koç
 • 3, 7, 9, 12, 21
 •   Hayal gücü, dürüstlük, samimi
 • Tutarsız, dikkat dağınıklığı, umursamaz, sinirli
 • Müzik, felsefe, seyahat, eğlenme
 •   Stres, kıskançlık, yapışkan insanlar

Yay Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Şanslıdır

Onun kadar şanslı kimse yoktur. Şanslı oluşları onların başta gelen özelliğidir.

2. Dürüsttür

Yay burcu kadını, dürüstlüğü ve açık sözlülüğü onu tanımlayıcı en belirgin olumlu özelliğidir.

3. Meraklıdır

Merak onların doğasında vardır. Sürekli bir sorgu içindedirler. Oldukça sosyal olmaları sayesinde yeni insanlarla tanışıp hemen kaynaşmayı başarırlar.

4. Pozitiftir

Her zaman coşkulu enerjileri sayesinde çevrelerindeki insanların da pozitif olmalarını sağlarlar. Onun yanında olumsuz düşünceye sahip olmak oldukça zordur.

5. Cesurdur

Yay burcu kadını denildiğinde akla ilk gelen şey adanmış olduklarıdır. Oldukça cesurdur ve karşısındaki insanları da cesaretlendirir.

6. Bilgiye Açıktır

Enerjileri sayesinde öğrenmeye aç, sürekli yeni bilgiler ve yeni maceralara atılmayı seven, yerinde duramayan ve kendisi gibi arkadaşlarını da canlandırarak harekete geçiren biridir.

7. Huzurludur

Tartışma ortamlarından pek hoşlanmazlar, genellikle bu durumlardan uzak dururlar. Fakat herhangi bir tartışma söz konusu olduğunda bulundukları olaya daha da hararetlenme katarlar.

8. Özgüveni Yüksektir

Kendilerine çok güvenirler. Her zaman dikkatleri çekip ön planda olmayı başarmaları onların neşeli, dinamik, sevecen, samimi ve sosyalleşme eğiliminde olmalarından kaynaklanır. Bu özellikleri ise özgüvenin aşırı yüksek olmasını tetikler.

9. Konuşması Etkileyicidir

Konuşma yetenekleri de oldukça yüksek ve etkileyici şekildedir. Yeteneklerinin farkında oldukları için etrafındaki kişilere söylemek istediklerini etkileyici dil ile ifade edip dikkatleri üstüne çekmeyi başarırlar.

10. Hayata Bağlıdır

Hayata sımsıkı tutunurlar ve yaşama sevinci yüksektir. Bu nedenle sürekli yenilik peşindedir. Bağlı kalmayı sevmediklerinden gelenekler ile pek araları yoktur.

Sevdikleri ortamlar, onların yenilikçi fikirlerini ortaya atabileceği bağımsız ortamlardır.

11. Gezmeyi sever

Gezmek ve yeni yerler keşfetmek yay kadını için olmazsa olmazdır. Öğrenmeye her zaman açık oldukları için yeni yerlere gitmek, orada değişik şeyler keşfederek öğrenmek isterler.

12. İlgi çekicidir

Ufak hareketlerle ve ayrıntılarla ilgilerin üzerlerinde toplanmasından büyük haz duyarlar. İnsanların onlarla ilgilenmesi ve girdikleri ortamda ilgi odayı olmak onları içten içe tatmin eder. Sahip oldukları neşeli tavırları ve yüksek enerjileriyle insanları etkilemeyi severler.

13. Zekidir

Yay kadını, kıvrak zekaları ile her zaman ön plandadır. Her zaman mantıklı davranmaya ve doğru kararlar almaya özellikle dikkat eder.

14. Neşeli ve Enerji Doludur

Neşeleriyle herkese pozitif enerji yayarlar. Mantıklı hareket eder ve özel hayatında da sosyal olmak onun doğasında vardır. Kavga gibi gerilimli ortamlardan oldukça uzak durur.

15. Kültürlüdür

İnsanlarla sohbet etmeyi sever ve bu sohbetlerinin de ilgi çekici konulardan oluşmasını bekler.

Çok fazla okudukları ve araştırdıkları için bilgi birikimleri genellikle son derece yüksektir. Bu sebeple karşısındaki insanla konuşurken çok geniş bir alandan sohbet edebilir ve çabucak konudan konuya atlayarak bilgisiyle herkesi şaşırtabilirler.

16. Duyarlıdır

Çevrelerinde gelişen olaylara, insanlara ve hayvanlara karşı son derece duyarlıdır. Her ne kadar yalnızlığı sevseler de onların yanında olanlara karşı her zaman duyarlılardır.

Çevrelerindeki insanların sıkıntılarını bilirler, onlardaki en ufak bir değişikliği bile kolayca algılayabilirler. Çoğunlukla sevdikleri insanların dertlerine, onlara hissettirmeden çözüm bulmaya çalışırlar.

17. Özgürlüğüne Düşkündür

Özgürlüğüne düşkündür. Başkalarının dayatmalarından veya kısıtlamalarından hoşlanmazlar. Çoğu zaman da onlara bir şey yaptırılmak istendiğinde işi inada bindirir, onlar için gerçekleştirmesi çok kolay bir istek olsa bile onlara dayatıldığı için kıllarını dahi kıpırdatmazlar.

18. Şık Görünmeyi Sever

İhtişamı sevdiklerinden dolayı görünüş onlar için oldukça önemlidir. Her şeyin en güzeli olsun isterler.

19. Ailesine Düşkündür

Kendi ailesine, eşine, eşinin ailesine oldukça önem verir ve benimser.

Yay Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Açık Sözlüdür

Dobra ve kimi zaman da biraz patavatsızdırlar. Karşısındaki kişinin hiç beklemediği bir anda utandırıcı veya şok edici konuşabilirler. Bu durumu onu sevilir kılsa da pot kırdığı için bazen başka bir duruma da düşürebilir.

2. Duruma Göre Bencil Olabilir

Sözlerine güvenilmeyeceği ve eğer güvenilirse ortada kalınabileceği unutulmamalıdır. Kimsenin kötülüğünü istemese de kendilerini darda hissettiği zaman bir başkasını ortada bırakabilir. Bu nedenle biraz bencil oldukları söylenir.

3. Fırtınalı Aşk Yaşar

Yay burcu kadını, kopan fırtınalar içerisinde hareketli bir aşk yaşar. Hata yaptıklarını düşünüyorlarsa partnerine veya arkadaşlarına çekinmeden direk söyleme cesaretleri vardır.

Bağlılık onlara göre olmadığı için baskı ve zorlamalara karşı hiç tahammülleri olmayacaktır.

Eş seçiminde doğru kişiyi bulmak onlar için oldukça zordur. Özgür yaşamayı sevdiklerinden partnere ayak uydurmaları biraz güç olacaktır.

4. Kontrolsüz Davranış Sergileyebilir

Yay burcu kadını, oldukça enerji dolu olmasından dolayı kimi zaman kontrolsüz davranışlar sergileyebilir. Genellikle bundan kendileri de rahatsızdır ve hatalarından oldukça pişmanlık duyarlar. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

5. İnsanı Çileden Çıkarabilir

Rahat halleri ile kimi zaman insanı çileden çıkarabilirler. O kadar rahatına düşkündür ki karşısındaki kişi buna katlanmakta zorlanır hatta katlanamaz.

Gelecek günler hakkında en ufak bir endişeye kapılmaz, anı yaşar ve hiçbir şekilde sorumluluk altına girmezler.

6. Sorumluluk Üstlenmez

Özgürlüklerine oldukça düşkün olduklarından dolayı sorumluluk almazlar ve genellikle eğer kendilerine bir iş verileceğini hissederlerse ortamdan hemen uzaklaşırlar.

Onunla beraber en eğlenceli, en komik anların dibine vurulsa da yaşamın en zor anlarında ona yaslanmak hayatı iyice zindan edecektir.

7. Zor Güvenir

Genel halleri kuşkulu ve huzursuz olduğundan dolayı herkese karşı bir şüphe içinde olup kimseye kolay kolay güvenmezler.

Hiçbir zaman kolayca affetmeyip, kolay kolay sakinleşmezler. Affedilme konusunda kesin bir süre olmayıp bu süre çok uzun yıllar sürebilir.

Dobra ve patavatsız olduklarından çok fazla kişiyle diyaloğa giremezler, özellikle haksızlığa uğradıklarında kendilerini sakinleştirmeye başaramayıp kontrolsüzce tepki gösterebilirler.

8. Disiplinsizdir

Değişken bir ruh halinde olduklarından dolayı disiplin içine girmek onların özgürlüklerini kısıtlayacağından pek mümkün olmaz. Açgözlü oldukları için hiçbir şey ile yetinmeyi bilmezler.

9. Eğlence İnsanıdır

Eğlence ve macera tam onlara göredir ve gamsız bir yapıları vardır. Kibirli ve kırıcı konuşmaları nedeni ile çok kişiyle tartışmalar yaşayabilirler. Yerine göre bazen fazla cimri oldukları bilinmekte ve hayatı bencil şekilde yaşamayı sevmektedirler.

10. Kuralları Çiğneyebilir

Kısıtlanmayı sevmedikleri için kuralları pek önemsemezler. Bu nedenle huzursuz oldukları durumlarda işlerini aksatabilir ve zor durumda kalabilirler.

11. Sıkılgan Yapılıdır

Sıkılgan doğasıyla tanınır. Enerjilerinin her zaman yüksek olmasını istedikleri için onları uğraştıracak ya da mutsuz edecek durumların içerisinde bulunmak istemezler.

Böyle durumlarla karşı karşıya kaldıklarında da çabuk vazgeçerler. Bu davranışları da çoğunlukla sıkılgan olarak tanımlanır, onların enerjilerini düşürebilecek her şeyden çabucak uzaklaşırlar.

Yay Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Yay burcu kadını, koç ve ikizler burcu ile oldukça iyi anlaşır.

Koç

Koç erkeği, yay kadını gibi tutkulu bir yapıya sahiptir. Oldukça enerji dolu olmalarından dolayı bu ikilinin anlaşması çok kolay olacaktır.

Her ilişkide olduğu gibi ufak problemler yaşadıklarında birbirlerini iyi anladıklarından dolayı rahatlıkla sorunların üstesinden geleceklerdir.

Anın tadını, güzelliklerini aşk ile doruklarda yaşayan, macera dolu bir birliktelik yaşarlar.

Peki, ilişkilerinde olan heyecanı kaybetmeden evliliklerinde de devam ettirebilecekler mi?

 Yay Kadını Koç Erkeği Uyumu

İkizler

İkizler erkeği ile yay kadını zıt kutuplardadır bu nedenle ilişkilerinde sürekli inişler ve çıkışlar görülür. Fakat bu zıtlık, ilişkilerinin monotonlaşmasını ortadan kaldırarak, oldukça hareketli bir ilişki yaşamalarını sağlayacaklardır.

Farklı düşüncelere sahip olduklarından dolayı birbirlerini tamamlayacaklardır. Özgürlüklerine son derecede düşkünlerdir, bu nedenle kısıtlanmayı sevmezler. Sürekli gezmek, yeni insanları tanımak isterler.

Peki, karakterlerindeki bu özgürlük, ilişkilerini nasıl etkileyecek?

 Yay Kadını İkizler Erkeği Uyumu

Yay Burcu Kadını Aşk Hayatı

Yay burcu kadını, aşk hayatında hayatında sürekli yenilik ister. Bu nedenle ilişkisinde monotonlaşma yaşamak istemez. Her an farklı şeyler öğrenmek, yeni şeyler keşfetmek isterler. Karşısındakini kontrol altına almaktan hoşlanırlar. Sevdiklerine sadık kalmayı bilirler. Her zaman pozitif enerjileri vardır bu nedenle oldukça hareketli bir aşk yaşayacaklardır.

İlk Adımı Karşı Taraftan Bekler

Aşkı beklemektense aşkın kendisine gelmesini tercih eder. Bu sebeple bir ilişkiye başlamadan önce ilk önce mutlaka karşı tarafın adım atması gerekmektedir.

Duygularını belli etmekten çekinmezler ancak ilişkilerinin başında bunu yapan ilk kişi olmayı tercih etmezler.

Yapmacıklıktan Hoşlanmaz

Olduğu gibi davranmaktan hoşlanırlar. Kendisine uyum sağlayabilecek, özgürlüğünü kısıtlamayacak, ona rahat hissettirecek bir ilişki yaşamayı tercih ederler.

İyi hissettiren bir partner ile ilişkileri oldukça uzun sürer.

İstediklerine Ulaşamazsa Herkesi Mutsuz Eder

İstekleri karşılıksız kaldığında karşısındaki kişileri de mutsuz eder. Duyguların karşılıklı olduğu bir ortam oluşmuşsa, kendilerini rahat ve özgür hissettiğinden devamlı bir ilişkinin temeli atılmış olur.

İlişkide Baskı Onu Uzaklaştırır

Kısıtlanmayı sevmez. Üzerine fazla gidildiğinde çok çabuk sıkılabilir. Bu durum dengelerini bozabileceğinden partnerlerinden uzaklaşmalarına neden olabilir.

Özgür ruhlu oldukları için ilişkilerin de kendi istedikleri gibi davranmayı tercih eder, partnerlerinin bu özelliklerine saygı göstermesini beklerler.

Partnerini Tanımak İster

Yay kadını için bir ilişkiye başlamadan önce partnerini tanıması, son derece önemlidir. Bu sebeple ilişkileri çoğunlukla arkadaşlık olarak başlar, ardından bir aşk ilişkisine dönüşür.

Her ne kadar özgür ruhlu ve eğlenceli olsalar da tanımadıkları biriyle bir ilişki yaşamak onların doğalarına aykırıdır.

İlk önce karşısındaki kişiyi tanır ve ilişkiye başlaması halinde kendisini mutsuz etmeyeceğine karar verirse ilişkiye başlar.

Duygusal ve İnce Ruhludur

İnce ruhlu bir yaratılışları olduğu için romantizmden hoşlanırlar.

Duygularını saklayan, açıkça göstermeyen ve net olmayan erkeklerden kesinlikle hoşlanmazlar.

Kendileri ilişkilerinde ne kadar açık sözlülerle partnerlerinden de aynı şeyi beklerler.

Gerektiğinde duygularını kelimelerle ve jestlerle ifade eder, aynı duygusal yaklaşımı partnerlerinden de beklerler.

Samimi bir partneri olursa, ilişkileri ancak o zaman ilerler.

Partnerinin Kültürlü Olmasını Bekler

Yay burcu kadını, zeki insanlardan etkilenir ve bilgiye önem verirler. Sohbet etmeyi, espriler yapmayı kısacası keyifli bir ortam içinde bulunmayı çok severler.

Özellikle partnerlerinin onların söyledikleri şeyleri anlayabilmelerini, ilgilendikleri konular hakkında onların da bilgi sahibi olmalarını isterler.

Partnerlerinin onlara değişik şeyler öğretmesi, onları şaşırtması hoşlarına gider. Böylelikle ilişkilerinde her zaman yeni bir şeyler olacağını, monotonlaşmayacaklarını düşünürler.

Kendisine Danışılmasını İster

Kendi sezgilerine ve düşüncelerine son derece güvendikleri için partnerlerinin de onlara güvenmesini beklerler. Gerektiği zaman partnerlerinin kendisine fikirlerini sorması ve bu fikirleri uygulamaya geçirmeleri onu çok mutlu edecektir.

İlişkisinde Yenilik Bekler

Çok sıkılgan bir yapıya sahip olduğu için ilişkilerinde sürekli yenilik isterler. Onlar için bir ilişkinin monotonlaşması demek o ilişkinin sonuna doğru gidildiği anlamına gelir.

Partnerlerinin onları devamlı şaşırtmasını beklerler. Yeni yerler görmek, yeni şeyler keşfetmek ve tatmak isterler.

Partnerleri, onların bu keşfetme arzularına ayak uydurmayı başarabilirse onlar için o ilişkinin bitmesi çok zordur.

Partnerinin İlgili Olmasını İster

Yay kadını, ilişkilerini ilgisiz bir partnerle sürdürmek istemez, partnerlerinin onları önemsemediklerini fark ettiklerinde ne kadar severlerse sevsinler ilişkilerini sonlandırırlar.

Onlar için ideal partner onlarla ilgilenen, onlardaki farklılıkları çabuk kavrayabilen ve onların ilişkiden beklediklerine cevap verebilen kişilerdir.

Yorum Yazın