Yüreğir Belediyesi Personel Alımı 2023

Yüreğir Belediyesi Personel Alımı yapmaya devam ediyor. Birçok pozisyonu içerisinde barındıran belediye Adana’nın en büyük ilçelerinden birisine hizmet etmektedir. Dönem dönem ihtiyaç duyulan pozisyonlara halka daha iyi bir hizmet verebilmek amacı ile personel alımı yapılır. Bu ilanımızda Yüreğir ilçesinin tarihi hakkında bilgiler verecek, Yüreğir Belediyesinin iş ilanlarını inceleyecek ve hizmet alanlarını keşfedeceğiz. Detaylı bilgi için ilanımızın devamını okuyabilirsiniz…

Yüreğir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Adana Yüreğir Belediyesi Torosların eteklerinde var olmuş ve çevresi ovalarla çevrilen uzun yıllardır insanlığa ev sahipliği yapan en büyük ilçelerden birisidir. Tarihte önemli bir kara parçası üzerinde bulunan Yüreğir Türkiye’nin en geniş delta ovasına sahiptir. Akdeniz iklimine sahip olan Yüreğir ortalama 450.000 nüfusu vardır. İlçenin ismi 1250li yıllarda yaşamış Yüreğir aşiretinden geldiği bilinmektedir. Bölge üretim anlamında zengin ilçelerden birisidir. Tarımsal üretim başta olmak üzere sanayi ve endüstri alanda geniş çalışmalar yapılmaktadır. İlçeye ulaşım Havayolu, Tem Otoyolu, Demiryolu ve karayolu ile yapılmaktadır.

Yüreğir Belediyesi bölgede yaşayan halkın kaliteli hizmet almasına, sosyalleşmesine ve düzenli bir yaşam sürmesine olanak sağlamaktadır. Belediye misyon olarak yerel ihtiyaçları gözetmekte ve kültürel mirasları koruyarak Yüreğir’in çağdaş bir görüntü kazanmasını hedeflemektedir. Vizyonu ise Hizmet verirken güler yüzlü bir şekilde vatandaş memnuniyetini ön planda tutarak tarihi, kültürel mirası ve sosyal yaşamı destekleyerek; kentsel dönüşüm ile ilçeyi güzelleştirmektir.

İnsan Kaynakları

Belediyeye bağlı insan kaynakları belediye nezdinde çalışmalar yaparak Yüreğir halkına istihdam kaynağı olmaktadır. Belediyenin personel sayısı, personel ihtiyacı bulunan departmanlar, maaş ödemeleri, puantaj kontrolü gibi işler görmektedir. Mevcut personelin kariyer planını yaparak gelişmesinde yeni başlayanların ise eğitimler alarak kendini geliştirmesinde önemli katkılar yapmaktadır. Yüreğir halkına kaliteli hizmet sunmanın can damarlarından birisidir.

Yüreğir Belediyesi İş İlanları

İş ilanları belirli aralıklarla ihtiyaç duyulan pozisyonlar tespit edilerek yayımlanmaktadır. Açık pozisyonların yayımlandığı mecralar, İş-kur ve İlan.gov.tr olmaktadır. Bazı ilanlar resmi web sitesinde alım şartları ile birlikte belirtilmektedir. İşe alım Sözleşmeli Memur, Sözleşmeli İşçi ve Sözleşmeli Memur şeklinde yapılmaktadır. Kadrolu alınacak personel içinse belirli şartlar duyurulmaktadır. Memur alımı için KPSS puanı şart koşulmakla birlikte niteliğe yönelik mülakat yapılması esastır.

İşçi Alımı

İşçi alımı mevsimsel olarak ve tam zamanlı olarak yapılabilmektedir. Mevsimlik işler için kısa süreli işçi alımı yapılabildiği gibi ihtiyaç duyulan pozisyonlara da işçi alımı tam zamanlı olarak yapılabilmektedir. İşçi alımı sözleşmeli yapılırken sözleşme bittiği taktirde belediyenin isteği doğrultusunda yenilenebilir. İşçiler her yıl ocak ayı itibariyle sözleşmelerini yenilerler veya iptal ederler. Belediye aynı zamanda acil ihtiyaç doğması halinde TYP ile işçi alımı yapmaktadır. Alım yapılacağı zaman TYP İşçi alımı şeklinde web sitesinden paylaşmaktadır.

Memur Alımı

Memur alımı sözleşmeli veya kadrolu olarak yapılabilmektedir. Memur alımı için başvuracak adayların KPSS sınavından belirtilen puanın üzerinde puan almış olması gerekmektedir. Bunun yanında istenilen pozisyon için niteliği karşılayıp karşılamadığı mülakat aşamasında tespit edilerek işe alım yapılmaktadır. Yüreğir Belediyesi İş-kur ile ortak çalışma içerisinde olup memur alımı yapılacağı zaman başvurular iş-kur üzerinden kabul edilmektedir.

Yüreğir Belediyesi Zabıta Alımı

Zabıta alımı için ihtiyaç duyulması halinde alım için kadro sayısı verilerek başvurular beklenmektedir. İlan duyurusu resmi web sitesi üzerinden olup başvurular yuregir.bel.tr adresinden yayımlanmaktadır. En son yapılan Zabıta alımı başvurularında belediye tarafından verilen bilgiye göre; Zabıta başvurularının süresi tamamlanmış yeni başvuruların kabul edilmeyeceği, açık pozisyon oluşması halinde mevcut başvurulardan tamamlanacağı duyurulmuştur. Ancak yine de alım yapılmayacak diyemeyiz.

Yüreğir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Yüreğir Belediyesi İş başvurusu için yayımlanan ve yayımlanacak ilanları takip etmek önemlidir. İşçi alımı, Memur alımı ve TYP ile İşçi alımı yapılacağı zaman önceden resmi web sitesinde ve bazı yayın organlarında duyurulmaktadır. Belediye başvuru formunun nereden alınacağını kendisi belirlese de çoğunlukla başvurular İş-kur üzerinden yayımlanmaktadır. Bu nedenle alım yapılacağı zaman yapılan duyuruya istinaden İşkur resmi web sitesini ziyaret ederek arama bölümüne Yüreğir Belediyesi yazmanız yeterli olacaktır. İş-Kur üzerinden nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız linke tıklayınız; İŞ-KUR

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/yuregir-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz