Akbank Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Akbank İnsan kaynakları istihdam sağlamak üzere bir çok şubesine ve gelen müdürlüklere personel alımı yapılacağını duyurdu. Yayınlanan iş ilanına ve başvuru kriterlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Bankacılık sektörünün önde gelen bankalarından olan Akbank’ta çalışmak için yazımızı okuyarak başvuru sağlayabilirsiniz.

Akbank Personel Alımı ve İş İlanları

Akbank Adana’da kurulmuş olan özel sermayeli bir bankadır. 1948 yılında kurulmasına rağmen hala Türkiye’nin güçlü bankalarından birisi konumundadır. Pamuk üreten insanlara destek sağlamak amacı ile kurulan daha sonrasında büyüme evresine girerek İstanbul’da ilk Şubesini açan Akbank kısa sürede büyük bir gelişim kaydetmiştir.

Akbank Merkez bölge müdürlüğünü de İstanbul’a taşıyarak yeni şubeler açacağının sinyalini 1954 yılında vermiştir. 63 yılında işlem mekanizmasında otomasyona geçerek küçük bir devrim yapan Akbank hızla yeni şubeler açmaya başlamıştır. Standart banka faaliyetlerinin yanı sıra Aksigorta ve Avivasa ile de farklı sektörlerin nabzını yoklayan Akbank son olarak Hayat A.Ş olarak sigorta faaliyetlerini de yürütmektedir.

Ülke genelinde 21 bölge müdürlüğüne sahip olan Akbank 13 Binin üzerinde çalışanı 780 şubesi ile 17 binin üzerinde müşterisine hizmet vermektedir. Ülke ekonomisinde istihdam katkısı da sağlayan Akbank Öğrenci, Yeni mezun ve deneyimli personellere çalışma imkanı sağlamakta kariyer için şans vermektedir.

Akbank Kariyer yapmak isteyen Yeni mezunların taleplerini karşılamaktadır. Kariyerinde tırmanmak isteyen adaylar için ”Akbank Düşünce Kulübü” insan kaynakları tarafından personellere sunulup ”Akbank Akademi” ile çalışanların eğitimini desteklemektedir. Akbank Organizasyon yapısında Genel müdürlükBölge Müdürlükleri ve şubeler bulunmaktadır. Organizasyonda şubeden başlayarak Genel müdürlüğe kadar yükselme şansı başarılı olan adaylara sunulmaktadır. Akbank’ta çalışan adaylar dikey ve çapraz geçişlerle Müşteri Yöneticisi yada Müfettiş, Müfettiş yardımcısına kadar yükselebilmektedir.

Akbank İş İlanları

Akbank bir çok insana istihdam sağlarken aynı zamanda kariyer hedefi olan çalışanlarının kariyer basamaklarını tırmanırken destekçisi olmaktadır. Yetkinliği olan ve nitelikli personellerine her zaman terfi fırsatı sunan Akbank iş ilanlarında bir çok farklı pozisyon bulunmaktadır.

Gişe Yetkilisi; Şubelere gelen Akbank müşterilerine yada Akbank’ta hesap açmak isteyen müşterilere yardımcı olmak için görevli olan gişe elemanı Hesap açma, Kredi, Kredi kartı, Fatura ödeme, Otomatik ödeme talimatı gibi işlemleri yapmakla yetkilidirler.

Güvenlik Görevlisi: Bankanın ve Müşterilerin güvenliğinden sorumlu olan Silahlı özel güvenlik görevlileri bazı şubelerde müşteri karşılama ve gişe sırası almada müşteriye yardımcı olmakla da görevlendirilmektedirler. Güvenlik görevlisi olabilmek için Silahlı özel güvenlik sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

Ayrıca Öğrenciler için Staj uygulaması da bulunmaktadır. Eğitim alırken ilgili bölümlerden mezun olacak adaylar için iş hayatına atılmadan önce bankacılık sektörü hakkında bilgi edinmede yetkinliği arttırmada ve iş niteliğini oluşturmada akademik rol oynamaktadır.

Akbank İş Başvurusu

Bir çok banka gibi Akbank’ta işe alım sürecinde kendi bünyesinde bulunan insan kaynakları departmanını kullanmaktadır. Yeni mezun olanlar ve Profesyonel çalışanlar işe alım sürecinde Genel yetenek sınavı, Kişilik envanteri uygulaması gibi sınav ve uygulamalara tabii tutulabilmektedir.

1 yıldan fazla iş deneyimine sahip adaylar Deneyimli olarak geçmektedir. Akbank İş alanları çağrı merkezi, Şube, Bölge müdürlükleri, Genel müdürlük olarak belirlenmiştir. Akbank kariyer sitesinin yayınladığı iş ilanlarına başvuru yapabilmek için bahsi geçen kariyer sitesine giderek üye kaydı yapmanız gerekmektedir.

Üyelik gerçekleştirdikten sonra öz geçmişinizi hazırlayarak mevcut iş ilanlarından size uygun olana başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz öncelikle Akbank insan kaynaklarına iletilecektir. İnsan kaynaklarının uygun bulmasın halinde sınavlar ve mülakatlar ile işe alım sürecini başlatılacaktır. Akbank Personel Alımı İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/akbank-personel-alimi/

Yorum Yaz