Beyoğlu Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Beyoğlu Belediyesi Personel Alımı ilanları ile bünyesine işe alım yapıyor. İş ilanları paylaşarak memur ve işçi alımı yapacağını zaman zaman internet sitesi ve sosyal mecralarda duyurmaktadır. İstanbul Beyoğlu Belediyesi Beyoğlu ilçesine kamu hizmeti iştirak etmektedir. Bu ilanımızda Beyoğlu ilçesinin ve ilçe belediyesinin tarihini inceleyerek, yayımlanan iş ilanları için nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız…

Beyoğlu Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesine hizmet veren Beyoğlu Belediyesi, ilçenin 230.000’e yakın nüfusuna eşit hizmet verme gayreti içerisindedir. Beyoğlu Tanzimat dönemine dayanan tarihi ve kültürel yapısı ile dikkat çekmektedir. İstanbul Beyoğlu Belediyesi yerel yönetimler kanunu ile 1984 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. 45 mahalleyi kapsayan Beyoğlu Belediyesi ilçeyi modern ve ileri bir kent haline getirmek için çalışmaktadır.

Belediye ilçede hizmet verirken ilçenin her kesimine eşit hizmet verme anlayışı ile çalışmaktadır. Ülke yapısına da katkı sunmak için çalışan Beyoğlu Belediyesi; Fen işleri, Temizlik, Çevre Düzenlemesi, Veteriner, Kültür, İmar, Zabıta, Evlilik işlemleri, Arsa Rayiç Bilgileri, Sağlık Hizmetleri, Sosyal Yardım ve Vergi Ödeme gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır.

İlçenin ekonomik yapısını da güçlendirmek için çalışmalar yapan Belediye, hem ilçenin hem de ülkenin ekonomisine katkı sağlamak için çalışmaktadır. Buna göre; Belediye Beyoğlu’nun yaşanabilir ve yaşamak için tercih edilen bir ilçe olma gayreti ile istihdama da katkı sunmaktadır. Bu nedenle İş ilanı yayımlamakta ve personel alımı yapmaktadır. İş ilanları ile ilgili genel bilgiler şöyledir;

İstanbul Beyoğlu Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin verdiği hizmetlerde ve gerçekleştirdiği projelerde ihtiyaç duyulan insan kaynağını sağlamaktadır. Belediye bünyesinde ihtiyaç duyulan personel sayısını tespit ederek, işe alım yapmaktadır. Bunun yanı sıra mevcut personelin birçok konuda sorumlusu ve yardımcısıdır. Kariyer hayatına yön vermek isteyen ve gelişmek isteyen adayları destekleyerek çeşitli eğitimler vermektedir.

Planlanan projeler için gereken kısa süreli personel ihtiyacını geçici işçi alımı ile giderilmektedir. Kadrolu işe alım ihtiyaç duyulan pozisyona ve üreye göre değişiklik göstermektedir. İş ilanları memur alımı, işçi alımı, eleman alımı ve personel alımı şeklinde yapılmaktadır. Memur alımı içerisinde birçok pozisyonu bulundurmaktadır. Belediye iş ilanları arasında yayımlanabilecek pozisyonlar şu şekildedir;

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Mesleki İşçi
 • Sağlık Personeli
 • Şoför
 • Temizlikçi
 • Çaycı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Düz Memur
 • Mevsimlik İşçi
 • Park ve Bahçe Sorumlusu
 • İnşaat Ustası
 • Vasıfsız Eleman

Memur alımı için KPSS puanı şart koşulmaktadır. Başvuracak adayların KPSS sınavına girmiş ve yeterli puan almış olması istenir. Zabıta alımı için KPSS puanı yanında Boy, Kilo ve yaş gibi etkenler önemli olmakla birlikte gereken şartlar ilan içerisinde açıklanmaktadır. İşçi alımı mesleki bilgiye göre yapılmaktadır. Mevsimlik işçi alımı ve Projelere ilişkin sözleşmeli yada daimi işçi alımı yapılmaktadır.

Beyoğlu Belediyesi İş Başvurusu

Belediye personel ve işçi alımı yapacağı zaman resmi web sitesi üzerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurmaktadır. Bu nedenle Belediye gibi bir kamu kurumunda çalışmak isteyen adaylar bu alanları iyi takip etmeleri gerekir. Belediye işe alım yapacağı zaman ilanı önceden duyurarak başvuru tarihlerini belirtir. Bu ilan içerisinde genellikle başvuru yolu da belirtilmektedir. Genellikle İş-kur üzerinden ilanlar başvuruya açılır. Bu ilanlardan kriterleri karşılayan adaylar başvuru yapabilir. Beyoğlu Belediyesi iş başvurusu için ”Haberler” linkini tıklayarak açılan sayfada açık ilan var mı kontrol ederek başvuru yapabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/beyoglu-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz